Polecane posty

KlaQ24    147

Witam. Planuje kupić wałki do swojego kultywatora (podwójne) i nie wiem jaką firmę wybrać. Na pewno odpada "Bomet", ponieważ nie jestem przekonany co do jakości ich wykonania. Podobają mi się wałki, które wykonuje firma "Dziekan" jednak cena trochę za wysoka, lecz przemawia do mnie zastosowany tam docisk sprężynowy. Czy możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Do zwykłego kultywatora to szkoda kasy na wałki. I tak nie będziesz zadowolony w efektów. Dużo lepiej dorobić brony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Na razie chce kupić wałki do tego co mam, w przyszłości przerobi się go lub zrobi nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

u mnie kolego w galerii masz wałki dziekana 2.7 do kultywatora UG na dociskach na wiosne bedzie ich pierwszy sezon ale wrażenie bedzie podejrzewam zaskakujace bo troche waża a na youtube sa wilmiki z takimi wałkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    386

Mamy wałki dziekana od 2012 roku, i nie chce żadnych innych ;) Efekt bardzo dobry :) Jedyne na co radzę uważać to kalamitki poszczególnych wałków, bo potrafią odpaść po pracy w dużych bryłach ;)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Zadzwoniłem to Dziekana i zapytałem się o cenę. Za podwójne wałki powiedzieli mi 1800 więc to chyba nie jest zła cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

dziekan to chyba demarol a do zwykłego kultywatora to najlepiej dać brony a na końcu wałek efekt powalający

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tylko powiedz do czego wystarczy? Wg. mnie to jeśli masz zamiar zrobić z tego kultywatora agregat to wymiana łap na wąskie oraz zwiększenie ich liczby. Wtedy dasz podwójny wałek i masz lepszy agregat niż te z dziekana bo ramy w orionie czy apollo z Dziekana to wydmuszka. Ale jak chcesz mieć zwykły kultywator to ten wałek nie wiele pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Tylko powiedz do czego wystarczy? Wg. mnie to jeśli masz zamiar zrobić z tego kultywatora agregat to wymiana łap na wąskie oraz zwiększenie ich liczby. Wtedy dasz podwójny wałek i masz lepszy agregat niż te z dziekana bo ramy w orionie czy apollo z Dziekana to wydmuszka. Ale jak chcesz mieć zwykły kultywator to ten wałek nie wiele pomoże. 

 

Łapy będą zmieniane, ale wszystko w swoim czasie :> -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUPHDZIEKAN    0

dziekan to chyba demarol a do zwykłego kultywatora to najlepiej dać brony a na końcu wałek efekt powalający

 

Niestety muszę wyprowadzić cię z błędu.
W Zielonkach istnieją dwie firmy zarządzane przez dwóch różnych Dziekanów.
Jedna to P.U.P.H. Dziekan, która zajmuje się produkcją różnych rodzajów agregatów uprawowych i ścierniskowych oraz siewnych.
A Demarol zajmuje się bramami, pługami, opryskiwaczami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Firma dziekan ma bardzo dobre wałki. Nie ma co narzekać choć zdecydowanie lepsze są te nowsze. Pan powyżej zapewne najlepiej wie co mam na myśli. Przy wałkach Dzik z tą sprężyną na śrubie jest błąd. Nakrętka do regulacji siły nacisku sprężyny powinna znajdować się na dole (należy rozebrać, dodać nakrętkę z dużą podkładką pod sprężynę i regulować tylą tą nakrętką). W innym przypadku tylny wałek unoszony jest do góry ( oczywiście można to regulować łącznikiem ale po co?).

Zdecydowanie lepiej uprawiają jak te badziewia na łańcuszkach. Co do kultywatora to nie czekaj tylko zmieniaj łapy bo szkoda twoich pieniędzy na wałki. A tak rozmieść jak np. w orionie z Dziekana i będziesz miał przynajmniej porządną maszynę. Łapy u nich zapewne też dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Zamówiliśmy podwójny wałek "Heros"(na docisku pływającym). Jutro rano jedziemy je odebrać :D Postaram się porobić jakieś zdjęcia i filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez daniels_91
      Witam,
      Z góry przepraszam, ale jestem tutaj nowy i stąd nie mogę się jeszcze tutaj odnaleźć.
      Zastanawiam się mad kupnem nowego agregatu na gospodarstwo jak na razie 15h.
      Chciałbym się od was dowiedzieć czy słyszał ktoś o agregatach talerzowych firmy Uni-Tech 3m?
      Bo nigdzie nic o nich nie mogę znaleźć, zastanawiam się jeszcze nad firmą Janpol jeden z moich sąsiadów ma i sobie chwali, za to opinie na forach są podzielone. Znalazłęm sporo opini o złych spawach bądź konstrukcji tych maszyn, ale z tego też co się dowiedziałem to ponoć się teraz poprawili.. i sam już zgłupiałem o tych wszystkich przejrzanych firmach..
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz..
    • Przez UrsusC-330
      Witam, 
      Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 
    • Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj