Skocz do zawartości
karol1221

Claas Markant 41 czy Sipma Z-224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
karol1221    1

Witam panów mam sprawę odnośnie tych dwóch pras oprócz ciągnika też planuje kupić prasę gdyż moja poprzednia sipma z 224 już dokonała żywota i pytam się tak która lepsza.Z częścimi wiem drogo do claasa ale mam przekonanie chodźby na kombajnie zbożowym drogie ale dobre.Claas nowszego typu.Która lepsza? Był temat ale odnośnie innej.Tu jest porównywanie.Proszę o odpowiedź 

Landfarmer    3547

Dobra Sipma swoje zrobi ale trzeba dać za nią blisko 15 tys a markant to za 10 będzie , ja z classa osobiście szukałbym Dominat bo przerób ma większy, powiedz ile ma rocznie zrobić czy będą zarobki, z jakim ciagnikiem będzie chodzić itd...

Wiadomość z agroFakt.pl

Landfarmer    3547

Na taki areał szukałbym Sipmy bo egzemplarz w dobrym stanie długo posłuży class pewnie też ale części są droższe i trudniej z dostępnością więc ja ze swojej strony polecam Sipmę  gdyż widzę jak pracują ludzie w mojej okolicy to jednak polskie prasy chodzą najlepiej a zachodnie to już różnie  ;)

Mironeks    6

Tylko prasa Sipmy , kostkująca oczywiście bo części są tanie ale kupuj tylko orginalne części , wszędzie dostępne a w sezonie nawet w niedziele kupisz bez problemu .

Landfarmer    3547

Racja prasy DF też są godne polecenia, powiem tylko tyle że do zagranicznej możesz mieć części na zamówienie a to w sezonie ma znaczenie ile trzeba czekać

karol1221    1

ten df to identyczny jak sipma

Połączony

A nie wiem czy Sipma nie ma licencji DF

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Landfarmer    3547

A ja mam taki pomysł zamiast dać 15 za sipmę poszukaj NewHollanda 945 bardzo dobre prasy i co najważniejsze bardziej wydajne od sipmy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vinterfugler
      Witam,
      Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych