Polecane posty

Euro-Met    0

Witam,

co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.

Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .

 

zapraszam do dyskusji na priv lub @.

 

post-146834-0-20212300-1421255065_thumb.jpgpost-146834-0-87632200-1421255071_thumb.jpgpost-146834-0-69286300-1421255072_thumb.jpgpost-146834-0-27977900-1421255076_thumb.jpgpost-146834-0-56258700-1421255079_thumb.jpg

Edytowano przez Euro-Met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euro-Met    0

Witam Cię,

Rozwiązanie jest naprawdę fajne i stosunkowo tanie. Najpopularniejsze są hale ze ścianami z trapezówki i dachem z plandeki.

 

Hale wytrzymałyby napór zboża, na jakieś 1.5-2 metry?
Jak spisują się jako budynki dla zwierząt?

 

Jeżeli chodzi o składowanie zboża, to przy ścianach z blachy trapezowej T-35 i konstrukcji z zamkniętych profili stalowych, spokojnie możesz przechowywać nie tylko zboże ale i choćby węgiel :)

 

Wykorzystanie jako budynki dla zwierząt również nie ma przeciwskazań, tym bardziej, że możesz zastosować różne konfiguracje materiałów np. płyty warstwowe (jeżeli zależy Ci na wyższej temperaturze) albo dach z dwoma warstwami plandeki, między którymi, przy zastosowaniu nagrzewnic, mamy komorę powietrzną.

 

Jest sporo możliwości.
 

Edytowano przez Euro-Met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

W pierwszym poście jest napisane, że "bez pozwolenia na budowę", czyli można to rozumieć, że dostajecie pieniądze, ekipa przyjeżdża i stawia budynek i wszyscy są zadowoleni?

Nie potrzeba żadnych dokumentów od geodety itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euro-Met    0

W pierwszym poście jest napisane, że "bez pozwolenia na budowę", czyli można to rozumieć, że dostajecie pieniądze, ekipa przyjeżdża i stawia budynek i wszyscy są zadowoleni?

Nie potrzeba żadnych dokumentów od geodety itp.?

 

maciejo, musisz tylko zgłosić w urzędzie, ale ponieważ hala stawiana jest na stopach betonowych , nie na fundamencie nie wymaga pozwolenia na budowę.

 

Edytowano przez Euro-Met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie😊
      szukam przydomowego pastwiska z wiatą (stajenką) oraz dostępem do wody dla dwóch koni ,w kujawsko-pomorskim.Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za oferty !
       
       
       
       
       
       
       
       



    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kamilek1
      witam, prowadze hodowole opasow ok 50 sztuk chce rowniez zajac sie bydlem mlecznym ok 30 krow ze wzgledu na hodowle opasow posiadam budynki przystosowane pod nie czyli np lekkie kontrukcje wiaty itp planuje krowy trzymac pod jedną z  takich wiat odpowednio do tego przystosowana a dojarke zrobic w pomieszczeniu w odleglosci ok 20 m od tej wiaty ze wzgledu ze jest to pomieszczenie murowane itp  i latwo je adoptuje na dojarke zeby spelniala odpowiednie wymogi, moje pytanie jest tego typu zakladajac ze bede mial dojarke przewodową, jak poprowadzic rurociag mleczny zeby nic sie nie dzialo podczas mrozow? i zeby po prostu funkcjonowal czy np mozna jakos to dac pod ziemia? nie mam pojecia jak to rozwiazac... czy polecacie inne rozwiazanie? dodam ze dzwigane kanwi odpada dlatego sklaniam sie ku przewodowce. pozdrawiam i prosze o sensowne odpowiedzi tylko na to pytanie a nie np rady typu ,, lepiej dostaw wiecej opasow ''  czy ,,postaw nowa obore''
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj