tre_k

3 ha pole, 3 ha las

Polecane posty

tre_k    0

Panowie, mam 3.25 ha. V i VI klasa... Wynajmuje ludzi do roboty a wiadomo to kosztuje... 200 zł orka na 1ha, 160 powleczenie za 1ha,  Pomyślałem że kupie sobie ciągnik bedzie na pole i do lasu po drzewo.

Mam mały budżet myślałem nad zetor k25 za koło 3 tys zł, i znalazłem też Forschritt ZT 303 za 8 k. Który z nich wybrać? Doradźcie coś:P ursus 30 czy 60 dużo droższe są...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zastanów się jak długo chcesz eksploatować gtaki ciągnik. Jak długo będą dostępne do niego części zamienne (przeciętnie ok. 30 lat) i ile czasu będziesz mógł poświęcić na naprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

odłóż jeszcze trochę grosza i kup coś normalnego, typu C-330, C-360 (lub pochodne) lub T-25

produkcja Zetora zakończyła się w latach 60 z tego co pamiętam, już teraz nie można dostać niektórych części do silnika, dlatego wiele z nich ma zamontowane silniki np z C-330

ZT 303 to wielka krowa, do tego to i sprzęt odpowiedni trzeba mieć

w sumie jak masz 8tys.zł na tego ZT, to możesz śmiało szukać Ruska albo C-4011/C-355, bez kwitów kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Nie wiem jak to jest bez rejestracji ciagnika, bałbym sie nim chyba jeździć bo mam do przejechania kawałek. Czyli k25 odpuszczam, chciałem coś w małej cenie, na codzien nie bede nim jeździł, tyle co prace w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

daleko masz a te pola, czy do lasu??? i skąd jesteś??? u nas policja raczej ciągników się nie czepia, rozumieją że rolnik też w pracy jest, nie jeździ dla przyjemności, no chyba że ktoś ewidentnie przegina (jazda zygzakiem)

na twoim miejscu i ZT303 bym odpuścił, to jest ciągnik 100KM, nie na 3ha pola, a tym bardziej nie do lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Mam w paru miejscach od 1km do 3km, jestem z Jury. Cena jest w miare i ma papiery, przeglad i oc. Czemu 30 i 60 jest dużo droższa? jak jest z częściami do ZT? jak wygląda eksploatacja w zestawianiu z c330 czy 60? dużo więcej spali?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

kup C330/T25A lub rozejrzyj się za starszymi zetorkami z końcówką *11.

Ostatecznie popatrz po ogłoszeniach, czasem coś u komornika sprzedają (zarejestrujesz i będziesz miał spokój z policją czy upierdliwym sąsiadem podp*****czem), czasem fajne się trafiają w zwykłych ogłoszeniach ale trzeba poszukać. Czasem warto popytać po okolicy lub nawet w sklepach z częściami rolniczymi wiszą tablice i tam są ogłoszenia i można kupić coś nadającego się do jazdy a nie na złom.

 

Do zakupu dolicz od razu koszt rejestracji (obstawiam 200-300zł max) wymiany płynów oraz drobnych napraw.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

o ZT mówią że to jest ciągnik dobry do transportu, albo do ciężkiej roboty, np. zamiast Ursusa 1224, nie do lasu

na 3ha pola więcej się kierownicą nakręcisz jak narobisz takim bykiem

spali dużo więcej na takich małych poletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

potwierdzam na ten obszar , klasę ziemi i kasę do wydania  c330 4011-360 ew. t25 za tą cenę spokojnie kupisz , ceny części i dostępność n awielki plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

A ursus 4011? tyle że bez papierów, nie ma nic... za 5 klocków?

Edytowano przez tre_k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

mam tam pare km, sam nie wiem, jakąś umowe trzeba spisac, a gosc nie ma papierow że to jego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

A C328, C360? 328 pociągnie pług 3? duża różnica w spalaniu ziemi 6 klasy?

Edytowano przez tre_k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

kolego ty w ogóle rozróżniasz ciągniki??? wcześniej pisaliśmy ci o C-360 i pochodnych, potem ty pytasz o C-4011, przecież to w 90% ten sam ciągnik

teraz zadajesz pytanie o C-328 i C-360, przecież te ciągniki są od siebie diametralnie różne, inna moc, inny silnik, inna skrzynia

poczytaj sobie może które ciągniki się od siebie za bardzo nie różnią (np. C-4011, C-355 czy C-360), a które mają ze sobą niewielki procent wspólnego

C-328 w 3 skibach nie pójdzie, przynajmniej u mnie się z takim czymś nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

szukaj c 330 lub T25 na taki areał ok mało palą dużo zrobią ale 3 skib nie pociągną choć są jakieś filmiki jak T25 ciągną 3 obrotową :blink: a mój wujek ma 330M i pług 3 skibowy ale orze 2 na piaskach równe pola ja bym Ci proponował 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

szukaj c-330 lub c-328. Spokojnie wystarczy. U mnie c 330 pracuje obecnie na 7 ha ornego plus łaki oraz w lesie troche jak potrzeba i spokojnie wystarcza. Spalanie bardzo małe. Rano tankujesz i starcza na cały dzien i jeszcze zostanie jak nie sie nie robi cieżkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Dzięki Panowie, gospodaruje drugi rok, nie znam sie na sprzęcie. Do tej 30 jakie wymiary pługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

2x30 i nic więcej. Jeśli ciężka ziemia to pierwsza skibę ustawiasz tak na połowie szerokości roboczej korpusu ( wychodzi jakbyś orał 15+30=45cm ). Najtaniej stare 2 z UG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Były różne wersje ale 2 przeważnie 2x30cm. Zobacz sobie jaka jest szerokość pomiędzy listwą pierwszego a drugiego korpusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Powiedzcie koledze, którym biegiem ma orać w poszczególnych rodzajach orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Ja jednak na twoim miejscu wolałbym jednak kupić T 25 do 10tyś spokojnie się wyrobisz i znajdziesz porządnego i z dobrym rocznikiem na ten twój areał starczy, 330 może trochę lepsza ale za poniżej 10tyś nie znajdziesz jej chyba ze mówimy o jakiś parchach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Mam upatrzoną c4011 za 8 klocków, z papierami do rejestracji, jest tańsza od 30, i mam tylko pare km do sprzedającego, za pare dni jadę oglądać z mechanikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj