Gladius

Konie - normy żywienia

Polecane posty

Gladius    3

Witam serdecznie!
Jestem studentem zootechniki i w tym semestrze mamy zajęcia z hodowli koni. Zlecono nam ostatnio wyliczenie kilku dawek pokarmowych dla koni. Niestety, nikt z nas nie dysponuje normami żywienia, ba! nigdzie (biblioteki, księgarnie) tych norm nie możemy zdobyć. 
Może ktoś z forumowiczów takowymi dysponuje? Byłbym wdzięczny zwłaszcza za skany wartości pokarmowej pasz i tabel do wyliczenia zapotrzebowania.
(zakładam, że takie elementy tam występują, chociaż - o zgrozo - nawet tych norm na oczy nie widzieliśmy...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Wpisz sobie w google : normy żywienia koni pdf, możesz sobie nawet wydrukować. Są dostępne bodajże z 2010 roku, więc nie jakieś komunistyczne ....;-)

Edytowano przez biedroneczka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

biedroneczka!
Miałem się oburzyć, napisać, że przecież to oczywiste, że w googlach szukałem... Pomyślałem, że co mi szkodzi wpisać jeszcze raz, wpisałem i... znalazłem :P dopisanie pdf jednak potrafi bardzo dużo zmienić ;) Dzięki wielkie za poradę!

 

woyto
wyliczyłeś, nawet nie wiedząc dla jakiego konia! nieźle ;) chociaż można by to wpisać jako dawkę uniwersalną ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

a jak karmic kucyka? Niedlugo nabede hucula albo konika polskiego i niezbyt wiem co mu dawaca  w jakiej ilosci . Konik bedzie ujezdzany ok 1 godzine dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Konik polski czy hucuł, to konie prymitywne a nie kuce.

Przy lekkiej pracy - godzina dziennie - w zupełności wystarczy od 0,5 do 1 kg maksymalnie owsa dziennie, i ok pół pęczka ( małego ) siana, na dzień . Wiele koni z tych ras przy lekkiej pracy naprawdę dobrze wygląda będące karmione samym sianem, a latem tylko pastwiskiem.

Oczywiście można też dawać marchew czy buraki, ale nie można zapominać, że to konie prymitywne, i bardzo dobrze wykorzystują paszę, i nawet u młodych duże niedobry składników pokarmowych przez spory czas nie odbijają się negatywnie na wzroście i rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

mozna tez hucuły paśc   wysłodkami buraczanymi w granulacie lub młóto browarniane  garśc na wiadro wody  5L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez caros2
      Po jakim czasie od desykacji jęczmienia dikwatem 200SL można z niego podać paszę dla świń?
    • Przez AboundPL
      Wiecie może gdzie w mazowieckim/podlaskim/warmińsko-mazurskim kupić wysłodki/młóto i w jakich cenach?
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
    • Przez WojtekSprus
      Witam chciałbym zmienić dostawce koncentratu dla niosek nieśnichy 
      polecicie godnego do spróbowania dostawce ?
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy jest ktoś z okolic Kalisza i kupuje płynny wywar gorzelniany do bydła lub by był zainteresowany kupnem? Osobiście bym chciał kupić tą pasze  tylko że muszę wziąć całą cysternę a aż tyle nie potrzebuje i szukam chętnych z okolic kto by był jeszcze zainteresowany kupnem tej paszy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj