Skocz do zawartości
benyk123

Przeróbka hamulców C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

antonio86    38

Zastanawiam sie nad przeróbką hamulców. W jednej mojej 60tce nie hamuję prawe koło. Obstawiam na winę długiej pompki bo przy odpowietrzaniu ciśnienie jest bardzo małe, poza tym szybko schodzi płyn ze zbiornika. co myślicie kupić nową długą pompkę, dać zestaw naprawczy do długiej http://allegro.pl/c-360-zestaw-naprawczy-pompy-hamulcowej-dlugiej-i5504637780.html czy dać dwie krótkie bez wyrównywacza? Co będzie lepsze żeby równo hamowało?

seweryn20    586

Bez wyrównywacza nie zda egzaminu. Albo jedna jak w 4011 albo dwie jak w 60-ce długa i krótka.

dokładnie jak kolega pisze wyżej tylko z tym trójnikiem przy jednej  jest trochę problem w środku musi  pasować stożek do rurek hamulcowych  od c360 dość ciężko taki dostać

asharot    177

Zastanawiam sie nad przeróbką hamulców. W jednej mojej 60tce nie hamuję prawe koło. Obstawiam na winę długiej pompki bo przy odpowietrzaniu ciśnienie jest bardzo małe, poza tym szybko schodzi płyn ze zbiornika. co myślicie kupić nową długą pompkę, dać zestaw naprawczy do długiej http://allegro.pl/c-360-zestaw-naprawczy-pompy-hamulcowej-dlugiej-i5504637780.html czy dać dwie krótkie bez wyrównywacza? Co będzie lepsze żeby równo hamowało?

Skoro szybko schodzi płyn ze zbiorniczka to bardziej pomoże wymiana cylinderka.

antonio86    38

Myślał ktoś z was nad wywaleniem taśm od ręcznego i połączeniem dźwigni ręcznego z pedałami tak żeby po zaciągnięciu ręcznego wciskał się zasadniczy a po wciśnięciu pedału dźwignia się nie zaciągała? Pomysł prosty wykonanie też tylko chodzi mi o to czy to  będzie działać i czy na przeglądzie się nie przyczepią?

antonio86    38

Ale mój pomysł jest bez sensu czy jak? Nie mam sprężyny od hamulców pneumatycznych więc wystarczy 10cm łańcuszka. chodzi mi o to czy zadziała?

seweryn20    586

Ręcznego hamulca nie możesz zrobić hydraulicznego. Nie ma idealnie szczelnego układu hydraulicznego a tym bardziej układ hamulcowy w 60-ce.

Zaciągniesz a za dwie minuty ciągnik  cie przejedzie. Zrób porządek z taśmami i będziesz hamulec ręczny miał dobry. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Perkins1992
      Mam problem z hamulcami w ursusie 360. Przed remontem działało tylko prawe koło, w lewym kole był wymieniany cylinderek, wymieniłem jeszcze obydwie pompki. Jak go poskładałem to wszystko działało jak przed remontem. :angry: Co tu zrobic????????
    • Przez krzys924
      witam... co może być przyczyna tego iż gdy c360 postoi parę dni to gdy go odpalam i wrzucę jaki kol wiek bieg do przodu i puszcze sprzęgło to lewe tylne koło stoi w miejscu a prawe rwie do przodu i nie mogę ruszyć ,dopiero jak wrzucę wsteczny to koło sie odblokowuje? co jest tego powodem??
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez tomi81ggd
      witam ,czy moze ktos mi pomoc kupilem i zalozylem nowy czujnik stopu w c-360 i nacisnolem pedal hamulca i nowy czujnik pekl i olej wylecial .dwa nowe czujniki tak rozerwalo jaka jest przyczyna ,dodam ze dwa miesiace temu wymienilem nowe pompki hamulcowe.
    • Przez peter779
      Witam mam takie pytanie posiadam traktor sam z silnikiem andoria  i dyfrem ze stara razem z kolami. Miąłem problem z hamulcami ponieważ było trzeba 2 razy naciskać na pedla żeby cos zaczęło hamować   pompka jest z c360 , w zbiorniczku z plynem hamulcowym był jakiś dziwny płyn bo pachniał spirytusem wlałem nowy płyn dot 4 ale teraz niema wcale hamulca jaka może być przyczyna???