Hubert21

Świeca płomieniowa ursus c 360

Polecane posty

Hubert21    11

Witam Koledzy mam takie pytanie odnośnie świecy płomieniowej chciałbym  się dowiedziećjakiej wielkości jest mufka którą wspawóje się w kolektor i czy jest możliwość dokupienia samej takiej mufki bo chodzi mi o to że  mam aktualnie zdjęty kolektor ale nie chce narazie kupować świecy ale chciałbym już wspawać mufke na przyszłość żeby było już gotowe i żebym mógł założyć tylko świece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Według autora tego filmu gwintowana tuleja jest sprzedawana w zestawie. Spróbuj może dobrać jakąś nakrętkę i ją wspawać. Takie rozwiązania są stosowane przez osoby montujące w C360 świece żarowe od C330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba wytoczyć specjalnie tulejkę. Na świecach jest gwint calowy i trudno będzie dopasować. Pasowała nakrętka z jakiegoś volvo ciężarowego, ale usunąłem stronę i Ci nie podam. Udaj się do dobrego zakładu, gdzie zakuwają przewody i tam powinni mieć calowe nakrętki itp. Temat do przeniesienia, bo już istnieje chyba taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kupiłem iskrę i wytrzymała rok. Po niej druga świeca bez nazwy za dwie dychy i chodzi już dwa lata. Chyba nie ma reguły tym bardziej że grzanie jest na oko jak się przyłożysz to przyśpieszysz zużycie każdej bez względu na jej markę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czemu, ale w mojej Iskra spaliła się po jednym czy dwóch użyciach. Nie wiem czy paliwo nie docierało. Zasilanie zrobiłem na zaworku zwrotnym z 3p z filtrów. Myślę, że jak zamontuję drugą to zrobię zbiorniczek nad świecą. Będę miał pewność, że paliwo zawse dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

a ja mam takie pytanie bo jak na moje oko to świeca powinna najpierw się zapalić i palić się z 3-4 sek po tym dopiero kręcimy ciągnikiem. robiąc zasilanie z pompy musimy najpierw zakręcić aby powstało ciśnienie w przewodzie i dopiero świeca odpali co mnie nie przekonuje. dlatego planuje zrobić dodatkowy zbiorniczek nad świecą tak aby grawitacyjnie mi paliwo leciało jak myślicie będzie to lepsze rozwiązanie ? zbiorniczek od płynu hamulcowego się zamontuje i gitarka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teoretycznie przy sprawnej pompie w układzie zasilania powinno być ciśnienie. Zawsze można zakręcić rozrusznikiem z jeden obrót albo pompka ręczna w ruch. Ja też kiedyś przerobię na grawitacyjny spływ. Na razie zimy słabe, wolę z grzałką pokombinować. Na yt ktoś z forum zamieścił film z działania takiego grawitacyjnego zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

no dobra ale takie połączenie będę musiał robić na rurce miedzianej a nie na wężyku bo mi go zrzuci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaksyl    0

Witam  ja swoją płomieniówke podłączalem za pompką paliwową rurką miedzianą. Świecę kupowałem jedną z tańszych i działa mi już 2 lata. Końcówki z gwintami dorabiał mi tokarz. Założenie płomieniówki bardzo polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj