Skocz do zawartości
benyk123

Zawór przelewowy pompy wtryskowej C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c-360
benyk123    19

Witam

Mam pytanie do czego służy zawór przelewowy pompy wtryskowej w Ursusie C-360

Możecie opisać zasadę działania

Może on mieć wpływ  na ciężki rozruch zimnego silnika?

Z góry dziękuję :) 

seweryn20    573

Zapobiega spływaniu paliwa z pompy do baku (w 60-ce z racji położenia baku trochę niemożliwe), utrzymuje niewielkie ciśnienie w pompie potrzebne do napełniania sekcji pompy wtryskowej. Może mieć wpływ na trudniejszy rozruch silnika.

benyk123    19

Ok 

Ale jak przepompuję pompką zasilającą to nic nie pomaga ciągnik dalej ciężko odpala?

Czy pompka nie ma nic z tym wspólnego.

Da się zobaczyć na oko czy ten zaworek jest uszkodzony?

W lecie dobrze palił ale temperatura spadła i przy kilku stopniach na plusie długo kręci,pompka zasilająca nowa,

pompa po regeneracji na wiosnę,możliwe że mechanik nie sprawdził tego zaworka przelwowego? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    573

Raczej założył bym że jest inna przyczyna ciężkiego rozruchu lub jest ich nawet kilka. 

Rozregulowany silnik (zawory, kąt wtrysku, wtryskiwacze) zużycie silnika czy układu zasilania w paliwo, zanieczyszczony, niedrożny lub nieszczelny układ paliwowy,  kiepskie paliwo. Musisz lecieć po kolei zaczynając od rzeczy najłatwiejszych, nie wymagających wkładu finansowego lub niewielkiego np. nowe filtry paliwa, nowe podkładki miedziane w miejsce starych niepewnych, zaworek paliwa lub przewody paliwowe.

rafff24    26

a wtryski? Były sprawdzane? ja miałem swego czasu pompę remontować, ale okazało się że wtryski słabo rozpylają

benyk123    19

Wtryski sprawdzone,filtry wymieniłem na nowe, spróbuję ustawić zawory,pierścienie i jeden zestaw naprawczy robione wiosną bo brał olej, teraz jest ok nie pije oleju, chodzi równo,

ma siłę i założone nowe podkładki miedzianę jak przepompuję to nic nie daje :0

Jak sprawdzę zawory to dam znać ?

seweryn20    573

Zaworek możesz sprawdzić. nie ma prawa przepuszczać w drugą stronę.  Sprawdź jeszcze kąt wtrysku paliwa i ustaw zawory

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się