filip94lemken

Ursus 1614 brak hamulców

Polecane posty

filip94lemken    122

Witam, mam problem z hamulcami a raczej ich brakiem, zostały załozone nowe pompki, wyrównywacz cisnienia i cylinderki, przy próbie odpowietrzania pedał wgl nie robi sie twardy (lewy troche ciezko chodzi natomiast prawy wgl nie ma oporu) po odkreceniu odpowietrzników leci płyn, a po zakreceniu dalej pedał nie robi sie twardy, probowałem nawet pompowac powietrze do zbiorniczka z płynem lecz nadal to samo. moze ktos juz to przerabiał u siebie i zna jakies patenty zeby zaczeło to działać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a skręciłeś z tyłu na tarczach?? może masz rozkręcone i cylinderki wychodzą a nie naciągają tarcz.

 odpowietrz i zobacz czy cylinderki pracują.. jak nie pracują to mże byc gdzieś nie szczelność....

lub po prostu przeciągnełeś pompki podczas odpowietrzania i nie ciagna teraz... , ja raz tak załatwiłem pompkę ...

  • Like 1

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

cały proble, polega na tym ze nie moge tego odpowietrzyc bo wgl pedał sie nie robi twardy, z tyłu skrecilem troche, wgl cylinderki nie wykonuja ruchu, płynu ze zbiorniczka nie ubywa, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Odkręć odpowietrznik załóż wężyk i włóż go do naczynia z płynem i pompuj tak na odkręconym,a jeśli nie pomoże to prawdopodobnie jest  coś  nie tak z którymś z wymienionych  elementów, albo coś źle poskładałeś. Życzę powodzenia :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

albo cos zatkane... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

spróbowałem z tym wezykiem i pomogło, najpierw probowałem pojedynczo ale nie szło potem na obydwa pedały i udało sie ciagnik hamuje :D podziękował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

To jest najlepszy sposób odpowietrzania, chyba nawet instrukcja tak podaje ;) A ten sposób typu pompuj-trzymaj-odkręcam-pompuj też jest dobry ale nie we wszystkich przypadkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Problem niby blachy i prosty a jednak.
      Godzinę odpowietrzalem układ bo prawe koło nie hamowało. Myślę że mało płynu bo spojrzałem to nie było widać w zbiorniku. Lewe koło brzytwa trochę nacisne pedał lewy i bierze. Prawy 2 razy papnac  trzeba i wtedy na końcówce bierze koło zatrzymuje dość mocno. Zasilanie dochodzi. Olej tryska bez powietrza z obu odpowietrznikow. Co może być przyczyną? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie 
    • Przez Mbanita
      Witam wszystkich. Może miał ktoś z Państwa taki problem. Wymieniłem w swoim zetorze 7245 rok. 1992 obie pompy hamulcowe (na oryginalne czeskie). Zalałem je płynem hamulcowym Dot 4. Odpowietrzyłem uklad. Wszystko działało prawidłowo. Po trzech tygodniach pedały hamulca zaczęły znowu wpadać w podłogę. Nie da się ich odpowietrzyć, tak jakby pompy nie dawały cisnienia, a przecież są nowe. Nie mam już pomysłu co z tym dalej robić. Może ktoś z was miał taki przypadek. Nie wiem czy do tego ukladu musi być jakiś specjalny (dedykowany) płyn hamulcowy. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam Mariusz 
    • Przez MatiRol92
      witam, szukam pomocy bo w moim ciagniku nagle sprężarka przestała działać... niby ten drążek dobrze załącza, ale nic nie pompuje. jaka moze byc przyczyna?
    • Przez poniec
      Witam. Proszę o pomoc kupiłem gotowy zestaw do rozbudowy układu pneumatycznego na dwu obwodowy. Ursus 385. I mam problem na złączu żółtym pojawia się  ciśnienie, bez duszenia hamulca . Ktoś miał taki problem ? taki zestaw. https://sklep.mizar.com.pl/doposazenie-instalacji-pneumatycznej-ursus-c-385-hamulce-jedno-i-dwuprzewodowe-p-23555.html?fbclid=IwAR0o2ea1g6w4bxbE38uedt2uv_g1EDz4CahIti6jMqX-yY5t7b7F7z5Ktco
    • Przez seba836
      Witam od pewnego czasu wyciekał mi płyn hamulcowy tyle tylko że nie było widać wycieków wszędzie suchutko pod ciągnikiem, hamulce były bardzo słabe. praktycznie ich wgl nie było. Wymieniłem pompe hamulcową i teraz wgl nie mogę odpowietrzyć hamulców bo płyn nie leci, i wgl ich nie ma. Co może być przyczyną może być że założyłem nie sprawna pompę ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj