kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

mqrcin1991    7
38 minut temu, weengosz napisał:

Podbijam, nie wiadomo nawet jak się przygotować :(
W Radomiu masz?

w Jabłoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek256    0

Teoria już była. Na praktyce w niedziele były ziemniaki. Trzeba było odważyć 10 kilo ziemniaków, obliczyć ile zasadzić na 1ha i 4ha plus obliczyć dawki nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwertyyy    0
4 godziny temu, marek256 napisał:

Teoria już była. Na praktyce w niedziele były ziemniaki. Trzeba było odważyć 10 kilo ziemniaków, obliczyć ile zasadzić na 1ha i 4ha plus obliczyć dawki nawozów 

I mnie to samo :)

Edytowano przez Qwertyyy
Nieaktualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
6 godzin temu, marek256 napisał:

Teoria już była. Na praktyce w niedziele były ziemniaki. Trzeba było odważyć 10 kilo ziemniaków, obliczyć ile zasadzić na 1ha i 4ha plus obliczyć dawki nawozów.

jak to w ogole wyglada, dostajesz jakas kartke, arkusz? masz tabelarycznie podane ile potrzebujesz kg nawozu w czystym skladniku na 1ha przy zakladanym plonie czy to z głowy wszystko?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hades    0

Siemanko, ktoś jeszcze zdawał już praktykę i może się podzielić co było (coś innego niż ziemniaki?)? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

i co z nimi było?, co Trzeba było zrobić?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

Ja mam w środę jutro dam znać jak będę więcej wiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

 ,, trzydziestka '' i sadzarka. 
ocenie podlega :
1. O. C. ciągnika
2. przygotowanie sadzarki (smarowanie) i podczepienie  (zagregowanie) z ciągnikiem 
3. regulacja sadzarki 

bardziej szczegółowo:
do obsługi ciągnika dolaczona jest tabelka która uzupelniamy, ewentualnie zapisujemy uwagi. sprawdzamy: paliwo, stan cieczy chł. , stan oleju , ciśnienie w kołach i stan odstojnika paliwa.  WAZNE: CIŚNIENIE JEST SPECJANIE ZMIENIONE I ODSTOJNIK ZAWOERA ZANIECZYSzczenia. 

sadzarka ma 6 kalamitek do przesmarowania. PATRZCIE W INSTRUKCJE. ja nie patrzyłem i przegapiłem . podłączamy sadz. z traktórem. 

w sadzarce regulujemy:
rozstaw redlic 
rozstaw obsypnikow 
głębokość sadzenie 
rozstaw kartofli w rzędzie 

To tyle..

ps. wszystko co robimy zgłaszamy i ewentualne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hali67    0
Dnia 4.02.2018 o 13:30, pTrcHis napisał:

Dzień Dobry, zdaje ktoś może egzamin praktyczny w Mokrzeszowie?

Tak, ja zdaję w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Hej,

Zdawał ktoś egzamin w szkole Centrum Kształcenia Ustawicznego CONSULTING Jadwiga Wyzner  w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hali67    0
23 godziny temu, Domelek12 napisał:

Hej,

Zdawał ktoś egzamin w szkole Centrum Kształcenia Ustawicznego CONSULTING Jadwiga Wyzner  w Warszawie?

Cześć, ja byłem na kursie eksternistycznym w tej szkole, ale zdaję egzaminy w Mokrzeszowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Witam .

Mam pytanie do tych co dobyli już egzamin praktyczny jak prawidłowo powinno wyglądać agregowanie ciągnika z sadzarką  w sensie krok po kroku.

oraz czy odstojniki są przezroczyste czy trzeba odkręcić zaworek pod spodem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0
Napisano (edytowany)

Lewe ramię prawe i środek 

To zależy jaki jest w traktorze ja zaznaczyłem że jest czysty mimo że był nie przezroczysty  i z głowy. Choć znam procedurę odpowietrzania.  

Edytowano przez rolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przy ciągniku zazwyczaj jest wszystko ok, nie ma co się tam zgłębiać tylko zaznaczać że gra i przechodzić do zadania


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

U mnie powietrze w kołach było nieprawidłowe. Egzaminator pytał tylko o sadzarke gdzie są miejsca smarowania zmierzyć rozstawy redlic i obsypnikow po wykonaniu zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

A kolejność podłączania cięgien nie ma znaczenia ? bo coś mi świta że najpierw lewe ( bez regulacji ) później prawe i łącznik górny oczywiście podjechanie pod maszynę zgaszenie i podczepianie dopiero. a rozstaw redlic chyba trzeba zrobić na podniesionej maszynie czy jestem w błędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj