kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

kamila1998    0
13 godzin temu, GOSSSKAAA napisał:

Cześć zdaję egzamin dnia 04.02.2020. Podobno ma być ciągnik. Czy ktoś już zdawał??

Ja zdaje dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokodżambo    0

Cześć, zdaję egzamin praktyczny i teoretyczny w czerwcu, coś wiadomo na ten temat? Czy coś się zmieniło ze względu na koronawirus?

 

Może są już jakieś przecieki? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Purpurella    0

Czy ktoś dziś zdawał egzamin praktyczny? Są jakieś zmiany lub obostrzenia ze względu na koronawirus? Co było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soleris    0
Dnia 18.09.2020 o 08:22, Katki2020 napisał:

Mam termin egzaminu na styczen. Jakie mieliscie zadanie praktyczne w czerwcu?

 

Ponawiam pytanko kolegi. Czy ktoś może powiedzieć co było w czerwcu?

Teoria to pół biedy ale praktyka mnie bardzo ciekawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112
Soleris napisał:

Dnia 18.09.2020 o 08:22, Katki2020 napisał:

Mam termin egzaminu na styczen. Jakie mieliscie zadanie praktyczne w czerwcu?

 

Ponawiam pytanko kolegi. Czy ktoś może powiedzieć co było w czerwcu?

Teoria to pół biedy ale praktyka mnie bardzo ciekawi :)

ciągnik z opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnia1313    0

Witajcie czy ktoś zdaje egzamin praktyczny R3 teraz w styczniu 2021 i może podzielić się info co było na egzaminie. Dziękuję z góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Ja miałem dzisiaj

Trzeba było policzyć ilość ilość paszy dla jednej i 48 kóz i do tego odważyć siano i srute jęczmienną dla jednej kozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnia1313    0

Czacha00 dziękuję serdecznie z całego serducha. Napisz mi proszę na co zwrócić jeszcze uwagę. Czy to zadanie było podobne jak to z poprzednich lat do gęsi:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Była podana ilość jaka zjadają te kozy na dzień i była taka przykładowa kolejność bo nie pamiętam dokladnie

Sianokiszona 10kg

Kiszonka 5kg

Sruta 5kg

Siano 5 kg

A w tabeli była pomieszana kolejność. Ja poleciałem tak jak było w poleceniu no i było trochę kreślenia

Podobne do gęsi ale dużo łatwiejsze

 

Edytowano przez czacha00
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soleris    0
Dnia 15.01.2021 o 18:03, Maximusss napisał:

Ma ktoś może arkusz z tego roku tj rl03 styczen 2021?

Wrzucę na dniach teoretyczny bo mam go w domu.

A tymczasem jeżeli ktoś będzie miał praktyczny to bardzo bym prosił, żeby wrzucać tu jakie zadania nas czekają i czego się spodziewać, będę niezmiernie wdzieczny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman979    0
Dnia 18.01.2021 o 15:29, czacha00 napisał:

Jeszcze była ocena organoleptyczna siana, kiszonki i sruty jeczmiennej

Czy były wypisane na dole do wyboru barwa i zapach czy jak to zadanie wygląda? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kofola    0

Ja już po egzaminie i jest tak jak pisał Kolega czacha00. Dodam że faktycznie była przestawiona kolejność i warto znać przeliczenie kg na decytone. 

Jak będziecie już po, to napiszcie co mieliście proszę :) Moja żona też zdaje w lutym i czuje ze dostanie inne zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Zdawałem teraz i tak powiem:

Pierwsze zadanie nastręczyło chyba najwięcej kłopotów a dotyczyło brakowania kóz. Brzmiało mniej więcej tak: "Stado liczy 48 kóz, czas życia kóz w stadzie to 6 lat. Ile zwierząt pójdzie do brakowania ?" Sam "nie zakumałem" na początku, w czym rzecz ale chodziło o to, że skoro cykl życia to 6 lat, więc co roku 1/6 stada powinna być poddana brakowaniu - czyli 8 sztuk.

Drugie zadanie to było przeliczanie poszczególnych składników paszowych na okres 200 dni (podane było zapotrzebowanie dzienne dla 1 sztuki, trzeba było po prostu dla każdej pozycji pomnożyć to razy 48 i razy 200). Proste, ale rutyna zabija: dwie pozycje były zamienione kolejnością i robiąc zadanie "mechanicznie" można było popełnić rażący błąd. Dla niektórych faktycznie zaskoczeniem mogła być konieczność przeliczenia wyników na "decytonę" (dt czyli kwintal czyli 100kg czyli 0,1t). Po wuj nazywac stary dobry kwintal decytoną ? Nie wiem, no ale z drugiej strony jakiś jajogłowy parę lat temu nakazał nazywanie świnki morskiej "kawią domową",  rządzący twierdzą, że nasza rzeczywistość to dobra zmiana, itd.itp, więc... ;)

Również dana była powierzchnia pastwiska dla 1 sztuki (bodajże 0,15ha, trzeba było policzyć powierzchnię pastwiska dla całego stada: 0,15*48=7,2 ha.

Trzecie zadanie to ocena jakości pasz: kiszonki z kukurydzy, siana i śruty jęczmiennej. Trzeba było ocenić wilgotność, zapach, zanieczyszczenia oraz wpisać wszelkie uwagi do tych pasz do tabelki.

Zadanie praktyczne: odważenie określonej dawki siana i śruty. W zasadzie tu chodziło raz: o dokładność ważenia, dwa - o konieczność tarowania wagi przed ważeniem. Bo jak się okazało nawet foliowy worek śmieciowy, w którym było siano, ma jakąś tam minimalna wagę (bodajże 5g). W praktyce to taka aptekarska precyzja chyba nigdzie nie jest stosowana w przypadku pasz...

Zadanie ostatnie: posprzątanie po sobie.

A w sensie ogólnym: robione jest straszne "halo", ale obie części są bez problemu do przejścia dla kogoś, kto czyta ze zrozumieniem, potrafi posługiwać się kalkulatorem, cokolwiek "liznął" rolnictwa w praktyce (choćby u babci na wsi na wakacjach) no i zadał sobie trud przeczytania zadań z lat ubiegłych. Kurs robiłem online, egzamin zdawałem pod Piotrkowem - uwagi mam takie, że materiały były trochę zdezaktualizowane, prezentacje odpalały się chyba tylko na Internet Explorerze, a materiały tekstowe średnio przystawały do treści testów (co mnie np. obchodzi, że gleba X powstawała w plejstocenie, a Y - w prekambrze ?...) Poza tym łatwo, przyjemnie i bezstresowo. Zdecydowanie "in minus" było natomiast przekładanie egzaminu praktycznego przez CKE (dla mnie objaw lekceważenia kursantów).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

Siemanko wybieram się na kurs r3 czy da się tam jakaś wiedzę zdobyć przydatna na gospodarce? Czy egzamin jest trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj