kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

pawel1025    21

justysia75 napisał:

Dziękujemy bardzo.  A jakieś zadanie do wykonania oprócz obliczeń ?☺

No właśnie po obliczeniu Tabeli 3 trzeba było 6 kg mieszanki treściwej sporządzić według obliczonej receptury w tabeli 3. Dam przykład: w 1 kg mieszanki jest np 0,20 kg śruty z pszenżyta i trzeba 0,20 pomnożyć przez 6 kg i wychodzi w tym przypadku 1,2 kg i tak dalej czyli inne pasze trzeba pomnożyć przez 6 i na końcu te wyniki należy dodać i ma wyjść 6 kg. Po obliczeniu trzeba sporządzić mieszanke i w tym przypadku trzeba odmierzyć 1,2 kg śruty z pszenżyta i tak dalej z innymi paszami. Przynajmniej coś takiego ja miałem, jest prawdopodobieństwo że mogą dać inne zadania, choć mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Potwierdzam, dzisiaj miałem to samo B|
Nie ma czym się stresować, wszystko jak wół jest napisane , wierzcie mi ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys43    0

Każdy jest ciekaw tych egzaminów.  Lepiej mieć wszystkie warianty za sobą. U mnie w szkole chodzą słuchy że opryskiwacz obsługa ciągnika  opryskiwacza i jakieś tam przygotowania nawozów do rozpuszczenia uszczenia. Ale ile w tym prawdy to się okaże dopiero. Chyba że ktoś coś już wie więcej 

Edytowano przez gabrys43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adubis    0
 

A czy w tabeli 2 jako dane były podane składy białka i lizyny  w poszczególnych śrutach?

Edytowano przez adubis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adubis    0
Dnia 6/24/2018 o 13:54, pawel1025 napisał:

Tabela 1: Obliczyć ilość białka i lizyny w 1 kg mieszanki treściwej, z tego co pamiętam było że 1 kg mieszanki treściwej zawiera 13 MJ energii metabolicznej i że w 1 MJ jest 13 g białka i 0,65 g lizyny. Tabela 2: Obliczyć ile energii metabolicznej, białka i lizyny jest zawarta w poszczególnych śrutach (śruta z pszenżyta, śruta z jęczmienia, otręby pszenne, koncentrat LK 20%) i później to wszytko sumować i twierdzić czy wszystko się zgadza z wymaganymi parametrami. Odchyłka (czy jak to powiedzieć) mogła wynosić +/- 10%. Jeśli się mylę to mnie poprawcie jak ktoś miał taki sam egzamin jak ja bo już dokładnie tej tabeli nie pamiętam. Tabela 3: Obliczyć ile potrzeba śruty z pszenżyta, śruty z jęczmienia, otrębów pszennych i koncentratu LK 20% do sporządzenia 6 kg mieszanki treściwej i później po obliczeniu trzeba było te 6 kg mieszanki treściwej sporządzić.

A czy w tabeli 2 jako dane były podane składy białka i lizyny  w poszczególnych śrutach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer345    3

Dzisiaj jeszcze były pasze, sądzę  że będę miał 80 % , od czwartku (28,06) bynajmniej u mnie w szkole ma być obsługa opryskiwacza i ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys43    0

Jeżeli jutro by ktoś coś wiedział  i mógł się podzielić co było na egzaminie mile widziane info .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1025    21
Dnia 25.06.2018 o 21:43, adubis napisał:

A czy w tabeli 2 jako dane były podane składy białka i lizyny  w poszczególnych śrutach?

z tego co pamiętam było napisane że (podam na przykładzie śruty z pszenżyta) śruta z pszenżyta zawierała 13,81 MJ energii metabolicznej, 111 g białka i już nie pamiętam ile było lizyny i trzeba było ilość energii, białka i lizyny pomnożyć przez ilość śruty z pszenżyta jaka występuje w 1 kg mieszance treściwej w tym przypadku było 0,20 kg i tak dalej trzeba było tak samo zrobić z następnymi śrutami. Wynik trzeba było zaokrąglić do trzech miejsc po przecinku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1973    0
Dnia 21.03.2018 o 16:28, knoro93 napisał:

Witam. Zdawał ktoś z was może egzaminy po tej szkole przez internet https://kursr3.pl/
albo słyszął ktoś coś o tej szkole czy to nie żadna ściema?

O tej firmie nie słyszałem, ale jest szkoła która robi online i zgodnie z MEN i wymogami OKE według nowej podstawy programowej (to bardzo ważne, bo stara podstawa już nic nie daje...) RL.03
https://cdz.edu.pl/kursy/184/kurs-rolnika-rl03-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siemanko . Robił ktoś kurs w tej szkole online ?https://kursr3.pl

 

Wlasnie chce sie zapisac i zastanawia mnie wasza opinia . Pasuje mi tylko ona zd wzgledu na dojazd 160 km i jest to najblizsza tego tylu szkola.jaka jest wasza opinia po tym kursie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

ja to skończyłem, mam już wszystko zaliczone i 10.01 mam egzamin pisemny.

testy i zadania wykonuje się przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0
Dnia 13.01.2019 o 12:26, kadioor napisał:

Czy ktoś już miał może egzamin praktyczny R.03 w 2019? :)

Podpinam się pod to  pytanie :) Ja mam 5 lutego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadioor    0
22 minuty temu, cichym napisał:

ja miałem teraz w niedziele.

 

I co Ci się trafiło? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

rozpoznanie zboża (owiec, jęczmień, pszenżyto) określenie koloru i zapachu

pobranie 100g pszenżyta i określenie jego czystości.

wyliczenie zapotrzebowania mieszanki do siewu na 1ha i 20a. na 20a należało też odważyć odpowiednią ilość.

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankasmi    0
53 minuty temu, cichym napisał:

rozpoznanie zboża (owiec, jęczmień, pszenżyto) określenie koloru i zapachu

pobranie 100g pszenżyta i określenie jego czystości.

wyliczenie zapotrzebowania mieszanki do siewu na 1ha i 20a. na 20a należało też odważyć odpowiednią ilość.

 

 

A osoby obok Ciebie też miały takie zadanie, czy inne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

na sali był taki Pan Techniczny, mówił że prawdopodobnie na początek lutego będzie ciągnik, nie wiedzą jeszcze nic konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj