kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

Lidya    0

Super, że się w końcu ktoś odezwał! Bardzo dziękujemy za wskazówki :)  P.S. ale było podane ile paszy zużywa na 1 kg przyrostu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Podane są dawki dla dziennego odpasu wszystko się liczy nawet nie trzeba kalkulatora , chociaż był przygotowany na stoliku . Będzie podane że dzienna dawka sianokiszonki wynosi 10 kg czyli to na pół i mamy dawkę na jeden odpas 5 kg . Mieszanka pasz treściwych 6 kg i to na pół 3 kg w tych trzech kg znajduje się śruta z jęczmienia z pszenżyta i pszenicy i w tym 0,6 kg koncentratu dla opasów . Będzie też kreda pastewna 0,05kg na cały dzień to na pół czyli 0,025 kg to wszystko odważamy i wsypujemy do wiaderka i trzeba dokładnie wymieszać . Tak to wygląda z grubsza . Z kolegami zrobiliśmy wszystko w niecałe półgodziny w żółwim tempie  :rolleyes:  spokojnie niema co się stresować . Powodzenia  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Wnioskując po ostatnich postach czy egzamin R03 jest wszędzie taki sam, tzn. zadania są takie same? Znajomy ma jutro i nie wie jak bardzo się tego obawiać ;)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidya    0

Z tego co się orientuję to wszędzie jest taki sam (może się ewentualnie różnić wariantami, np. zamiast 6 kg paszy treściwej będzie powiedzmy 5) ale z grubsza to samo - mam nadzieję!

Daros super to wszystko opisałeś i powiem szczerze uspokoiłeś mnie jeśli faktycznie tak to wygląda :) Bardzo Ci dziękuję, odetchnęłam ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Wszędzie jest to samo na pewno  :) będzie dobrze  ;) bardzo się ciesze że mogłem pomóc  B)  A jak poszedł wam teoretyczny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

mylisz się nie wszędzie w danym województwie/jednym cku jest to samo a w innych ma być "O PODOBNYM POZIOMIE TRUDNOŚCI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidya    0

Mi teoretyczny tak sobie. Jeśli zaliczę to na styk. 22 pkt naliczyłam, ale ręki nie dam sobie uciąć, także ... jeszcze mam stres przed wynikami. Ogólnie to dużo bazowałam na testach z lat poprzednich a w tym roku było sporo nowych pytań (niepowtarzalnych z wcześniejszych testów) i uważam że był jednym z trudniejszych. Ale o tylko moje zdanie, ktoś może uważać inaczej, mi po prostu niezbyt podpasowały pytania :)

A co do egzaminu to ja również słyszałam nie od jednej osoby, że wszędzie jest taki sam. Zarówno pisemny jak i praktyczny. Jest jeden - ogólnopolski. Ale nie będę się upierać ...

Ja się w każdym razie nastawiłam na opasy - na to co napisał Daros, tym bardziej że już wcześniej dochodziły mnie słuchy właśnie o paszach dla bydła, więc by się zgadzało. I już nie gdybam, kładę się spokojnie zaraz spać a jutro rano - mieszać i ważyć śruty dla opasów i innej opcji nie przewiduję  ;)

Pozdrowienia dla wszystkich (szczególnie dla Daros :P) i trzymam kciuki za Was a Wy za mnie proszę :rolleyes:

P.S. Jutro dam znać co było u mnie i czy się pokryło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidya    0

Cześć :) Ja już po! Było to samo! :D Pasza dla opasków. Naprawdę łatwe. Wszystko tak jak napisał Daros - DZIĘKI - i jeszcze kilka drobnych obliczeń na poziomie podstawówki + pościelenie stanowiska. Naprawdę nie stresujcie się! Ja jestem przeszczęśliwa, że nie było żadnej agrotechniki, żadnych ciągników, siewników, agregatów, itp. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidya    0

Mówiłeś mówiłeś ...  :D Dzięki Tobie poszłam na luzie :P 


Ja to się wręcz wczytywałam w to zadanie ze 3 razy i szukałam "gdzie jest haczyk" bo  niemożliwe żeby to takie banalne było ;) Generalnie to się mocno stresowałam, bo z rolnictwem nie mam do czynienia w ogóle (a dlaczego robię kurs to już inna historia :P) i gdyby było co innego to ... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumaja1    0

Dzięki za odpowiedź Daros i Lidya! Jesteście wspaniali :) . Ja mam egzamin dopiero na początku lutego, ale już jestem spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody68xD    0

Czyli podsumowując: odwazamy 5 kg sianokiszonki i podajemy "cielakowi", odwazamy 3 kg mieszanki pasz+ 0,025 kredy pastewnej, mieszamy i równiez podajemy.
Sprzątamy stanowisko i scielimy od nowa, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Paszy treściwej jest 3 kg zgadza sie tylko w tych trzech kilogramach trzeba odważyć odpowiednia ilość każdej śruty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidya    0

U mnie były podpisane :), a kredy nie kazali nam mieszać z niczym tylko zostawić oddzielnie. Nie było napisane w zadaniu, ale jeśli miałabym sama zadecydować co z nią zrobić to ja użyłabym jej do posypania sianokiszonki, a nie do paszy treściwej (chodzi przecież o zneutralizowanie kwaśnego odczynu kiszonki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody68xD    0

Egzaminator z dzisiejszego dnia nam kazał krede zmieszać z srutą co dało w wyniku 3.025 kg gotowej paszy tresciwej do podania wiec to chyba zalezy od egzaminatorów :)

zadanie ogólnie spoko, jedyna niewadoma jaka trzeba było policzyć to ilość dni tuczu do pozyskania 500 kg na buhajku(36 dni) ale kazdy z podstawówki by sobie poradził z tak banalnym obliczeniem :D

Naprawde, bardzo łatwy trafił się egzamin praktyczny w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniser1    0

Witam wszystkich. W lutym podchodzę pod egzamin praktyczny r3. Z waszych wypowiedzi już wiem co będzie do wykonania ale mam do was pytanko. Jak się ubrać na taki egzamin? Jakiś ubiór roboczy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumaja1    0

Egzaminator z dzisiejszego dnia nam kazał krede zmieszać z srutą co dało w wyniku 3.025 kg gotowej paszy tresciwej do podania wiec to chyba zalezy od egzaminatorów :)

 

zadanie ogólnie spoko, jedyna niewadoma jaka trzeba było policzyć to ilość dni tuczu do pozyskania 500 kg na buhajku(36 dni) ale kazdy z podstawówki by sobie poradził z tak banalnym obliczeniem :D

 

Naprawde, bardzo łatwy trafił się egzamin praktyczny w tym roku .

 

Hej,

To dane ile sianokiszonki, śruty itp., jest podane w jakieś tabeli? Czy jak to jest, żeby wiedzieć ile trzeba dać paszy na 1,4kg przyrostu na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody68xD    0

Wszystko jest podane, wystarczy sie wczytać w zadanie i w tabelke, jedyna niewiadoma tak jak pisałem to ilość dni opasu: 50/1.4=36 dni w zaokrągleniu.

Niby w w mojej grupie każdy był ubrany w spodnie robocze itd a ja w buty sportowe i jeansy ale nikt na to uwagi nie zwraca :)

Edytowano przez mlody68xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladyfarmer    0

A jeżeli chodzi o tą pasze treściwą to trzeba dać po 1kg każdej czy jest jakiś inny udział procentowy każdej z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

U mnie były podpisane :), a kredy nie kazali nam mieszać z niczym tylko zostawić oddzielnie. Nie było napisane w zadaniu, ale jeśli miałabym sama zadecydować co z nią zrobić to ja użyłabym jej do posypania sianokiszonki, a nie do paszy treściwej (chodzi przecież o zneutralizowanie kwaśnego odczynu kiszonki).

 

Po co? Kwasica? U mnie byś nie zdała.

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Czyli podsumowując było 6 kg na dzień paszy treściwej i 10 kg sianokiszonki? Dawki trzeba było odważyć na 1 odpas tak? Czyli 3 kg treściwej+kreda i 5kg sianokiszonki? Jak ważyliście ta siaokiszonke? :D była jakaś duża waga specjalna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniser1    0

Dzisiaj miałem egzamin. Wszystko się zgadza z wcześniejszymi wpisami. Dziennie opas przyrastał 1.4 kg i trzeba było wyliczyć ile czasu będzie przyrastał z 450kg na 500kg i ile czego zje w tym czasie. Ogólnie To egzamin był naprawdę prosty. Sianokiszonka była ważona na wadze rolniczej z odważnikami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj