kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamil1996    18

cóż trzeba liczyć na te 75% bo jeżeli w tej tabelce zrobiliśmy błąd to w wyliczeniach paszy też jest źle i magazynowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Zdawałem wczoraj R.06 i zrobiłem pracę bez problemów więc myślę że powinno być całkiem dobrze. 

 

W R.06

Bilans: 250 tys.

Amortyzacja miesięczna coś chyba powyżej 2 tys.

Rachunek zysków i strat: O ile pamiętam to 5475,- czy jakoś tak

Wskaźniki: ROA: 24% (coś około tego) i ROE powyżej 50 %

Faktura: 4000 + 920 = 4920,-

 

A pro po jednego błędu w tabelce to moja nauczycielka mówi, że uczeń jest tylko raz karany za błąd. Jeżeli dobrze doprowadzi pracę do końca, tylko podstawi złą liczbę to straci np. 1 pkt w pierwszym momencie gdzie popełnił błąd. 

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Czyli jak popełniłem błąd na początku tabeli ale wykonałem ją do końca ( chociaż wyniki nie są dobre bo jest błąd ) to tylko 1 pkt stracę ? Jak tak to mnie trochę pocieszyłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Tak mówi moja nauczycielka, która ma kwalifikacje egzaminatora: Uczeń jest karany tylko raz za swój błąd. Więc wydaję mi się że jeżeli wszystko zrobiłeś, a praca skończona z dobrym tokiem myślenia to taki błąd nie powinien mieć większych konsekwencji.

Nawet jak się rozmawia z nauczycielem od matmy, który jest egzaminatorem na maturach to mówił, że jeżeli jest wszystko obliczone lecz jest błąd np. nieuwagi, to się urwie 1-2 pkt, ale za całość zadania ogólnie są jakieś punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1029    0

Mi wyszło tak:

ilość 625

upadki 25

w roku 600

w cyklu 150

przyrost dzienny 0.8kg

na 1 kg przyrostu 3.13kg paszy

ocena dobry

mieszanki1 30x2.3x625

miesz 2 60x2.9x625

 

w obliczeniu pojemności magazynowej myślę że był haczyk bo co do zbóż było wyliczyć na 1 rok a koncentratu na 1 cykl. wyszło chyba 20.5 /4 cykle i dopiero * 650 .

a jedną kolumnę w pozycji poziomej trzeba było przepisać tak? (bo liczone z rezerwą a pod spodem na rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gabrysiek a jeszcze się zapytam jaki numer faktury napisałeś? bo z tego co zauważyłem to trzeba było wpisać 231/2015 bo w informacjach pisało  "numer poprzedniej faktury 230/2015" i sporo osób na tym się myliło ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Ja miałem taki egzamin z 2 lata temu, jak jest teraz?

Miałem pisemny chyba od 50% się zdawało a praktyczny z racji tego ze to już był koniec listopada i w polu nie ma co robić to trzeba było zapoznać się z instrukcja ciągnika i sadzarki i zrobić pomiary płynów w ciągniku plus ogólny przegląd czy wszystko gra, spisać stan i podczepić sadzarkę i ustawić ja na podane parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Arkuszy właśnie nowych z tego co wiem to nie udostępniają i tu jest problem bo szkoła nie wie czego się spodziewać. Nawet próbny jest ciężko zorganizować. My uczyliśmy się wszystko rozpisywać na kartce, a tu tylko trzeba było wyniki podać. Nauczycielka mówiła jeszcze właśnie, że z tymi arkuszami się zmądrzyli, że nie podają, na ale ten było stosunkowo łatwy, porównując do tych co robiłem. 

 

Co do numeru faktury to właśnie tam był haczyk, lecz dobrze napisałem. Nawet chyba wszyscy u mnie w klasie a pisało nas 7 osób. Kolega tylko na fakturze coś o jedno zero źle wpisał. 

Za to teoria była głupia i napisałem na 25/40 a najlepiej w klasie chyba 29. Ten arkusz sobie zabrałem, po egzaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Mi wyszło tak:

ilość 625

upadki 25

w roku 600

w cyklu 150

przyrost dzienny 0.8kg

na 1 kg przyrostu 3.13kg paszy

ocena dobry

mieszanki1 30x2.3x625

miesz 2 60x2.9x625

 

w obliczeniu pojemności magazynowej myślę że był haczyk bo co do zbóż było wyliczyć na 1 rok a koncentratu na 1 cykl. wyszło chyba 20.5 /4 cykle i dopiero * 650 .

a jedną kolumnę w pozycji poziomej trzeba było przepisać tak? (bo liczone z rezerwą a pod spodem na rok)

 

Mi na 1kg przyrostu wyszło 3,375kg paszy bo tam wychodziło 243kg paszy na 1szt na 90 dni czyli 243 podzielić na 72kg(tyle przyrasta tucznik przez 90 dni) to 3,375

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1029    0

No to jak tak liczyłem spożycie paszy na 1 kg przyrostu że: 0.8 - 2.6 kg paszy tj: 2.6/0.8 = 3.25 :) a jaka ocena wam wyszła dobra ? (może pomyłka jest w zakresie błędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1001

Mi ocena wyszła dobra. A pamięta ktoś dokładnie jaki był procentowy udział poszczególnych pasz dla mieszanki pp1 i pp2(to było podane w zadaniu w tabelkach) ? Bo wszystkie dane mam spisane na kartce z pamięci a tego nie pamiętam a bym sobie jeszcze raz to rozwiązał.  ;)

Pamiętam tylko że jęczmień w pp1 był 50% a w pp2 40%.

Edytowano przez themrsakmejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Zakaz wnoszenia telefonów na salę, więc raczej ciężko o zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj