kamil96

Egzamin zawodowy z kwalifikacji R.03 pisemny i praktyczny

Polecane posty

kamil96    37

Witam wszystkich przyszłych i obecnych rolników  ;)

 

Założyłem ten temat z myślą po to aby wszyscy którzy mają zamiar zdawać egzamin zawodowy w postaci pisemnej i praktycznej mogli się zgromadzić w jednym miejscu.

Nie ukrywam, że też będę zdawał ten egzamin w tym roku który odbędzie się na przełomie maja-lipca.

A więc jak u was wyglądają przygotowania do tego egzaminu czy poprzez rozwiązywanie testów z poszczególnych przedmiotów zawodowych bo właśnie w mojej szkole tak to wygląda.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

te testy są banalne zwłaszcza pisemny ,wystarczy zapamiętać wszystko :) ja ćwiczyłem na egzaminach z ubiegłych lat  a potem było łatwo :0 egzamin praktyczny to głównie praca z tekstem  chociaż wiedza do wyliczeń też jest potrzebna :) ja zdawałem 2 lata temu  87% ;)

http://www.egzaminzawodowy.info/download.html

 

http://www.cke.edu.pl/index.php/egzaminy-zawodowe-left

 

z tych stron można pobrać arkusze zadań :)

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Teraz mówią, że ma być "po nowemu", ale pytań raczej nikt zmieniał nie będzie co najwyżej innej treści.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też w tym roku zdaje. A przygotowania w mojej szkole to wyglądajo tak nijak niby był egzamin próbny ale jeszcze niesprawdzony jest. A ile trzeba mieć procent aby zdać egzamin pisemny a ile z praktycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Z pisemnego trzeba mieć chyba 50%, a z praktycznego to nie wiem ile trzeba się w szkole zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z praktycznego 75% . Ja zdawałem pisemny 8 stycznia i powiem wam że troszku byłem zaskoczony bo z wcześniejszych lat jak to bywało gdy pytania się powtarzały i były podobne to tu były z innej beczki, do niektórych w szkole podczas kursu nas nie przygotowali ale z domu trochę wiedzy się wyniosło no i jak ktoś dużo czyta to powinien wiedzieć. Ja sobie odpowiedzi spisałem i wyszło mi 75% więc szału nie ma. Jak co niektórzy pisali że mieli ponad 90% ale inna wiedza jest wyniesiona z szkół dziennych i pewno dla tego. Praktyczny mam 19 i zobaczymy co tam wymyślą.
W szkole nas najbardziej ze zwierzęcej cisnął bo prawie co tydzień nam jakiś test robił. Praktyczne przygotowanie to zapewne wszędzie podobnie i każdy mówi że wszystko wie a co do czego to w szkole inaczej się robi:) Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jangoraj    0

Witam ma ktoś może arkusz egzaminacyjny kursu R.03 2015. Jeżeli tak prosze o link lub zdjecia na e-maila

kapuscinski1@wp.pl  Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

Ja zdawałem 8 teorie a 9 stycznia praktyczny tylko że kwalifikacje R.05 , bo jestem w technikum ogrodniczym. W 4 klasie mamy mieć jeszcze jakąś kwalifikacje, ale nie wiem jakiego typu. My robiliśmy testy z poprzednich lat i chyba jedno pytanie sie powtórzyło, a tak to podstawy głównie z zawodu trzeba znać i powinno się dać rade. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

U nas w szkole też robimy testy z ubiegłych lat, a jak wymyślą teraz jakie będą pytania to nie wiadomo czy innego typu.

 

A czy ktoś może się wypowiedzieć o egzaminie praktycznym jakie było zadanie do wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

 Orientuje sie ktos czy po zdaniu kwalfikacji R3 i R16 otrzymuje sie tytuł technika rolnika czy trzeba jeszcze przystąpic do tego egzaminu? dodam ze jestem słuchaczem kwalfikacyjnego kursu zawodowego KKZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek879    6

Ja zdawałem w tamtym roku i przygotowania polegały głównie na robieniu testów z poprzednich lat i wiadomo to co się z domu wyniesie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jangoraj    0

u nas bedzie obliczenie  masy 1000 nasion obliczenie wartosci urzytkowej  i wyliczyc ilosc wysiewu na 1 h . i przeglad traktora P1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Kilka tygodni temu również zdawałem egzamin z kwalifikacji R.03, więc co nieco mogę powiedzieć na ten temat. Jeżeli chodzi o egzamin praktyczny to były dwa zadania: pierwsze z produkcji roślinnej gdzie trzeba było obliczyć: zdolność kiełkowania, czystość, masę 1000 nasion oraz ich wartość użytkową. Drugim zadaniem był przegląd P1 ciągnika, a dokładnie: poziom paliwa, poziom oleju, poziom cieczy chłodzącej, stan ogumienia oraz odstojnik paliwa. Aby przystąpić do egzaminu trzeba mieć ubranie robocze, obuwie robocze oraz rękawice. Przydatny jest również kalkulator gdyż jest dużo obliczania. Co do pytania Radziawlkp, to po ukończeniu kursów R.03 I R.16 słuchacz otrzymuje tylko zaświadczenie o ukończeniu kursu. Dopiero po zdaniu egzaminu otrzymuje się dyplom i zawód rolnika lub tytuł technika rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

W mojej szkole od 16 marca zaczynają się praktyki związane z przygotowaniem do egzaminu R.03. Jest planowane rozwiązywanie testów i przygotowanie się do praktycznego.

A u was jak wyglądają przygotowania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Witam wszystkich.

Za rok już przystępuje do egzaminu zawodowego i wiadomo trzeba jakaś tam wiedze mieć ,aby go zdać.Teraz mam zamiar więcej się uczyć , w szkole lekcji z przedmiotów zawodowych mało mam tylko 1 mies w roku.Dla tego uczyć się musze ,ale to nie znaczy ,że debilem jestem i nic z domu się nie nauczyłem dobra przechodze do rzeczy.Kiedyś nauczyciel tłumaczył nam ,że on chyba z jakiejś podstawy programowej nas musi przygotowywać i zapytałem go czy ją mogę gdzieś dostać troche było to czasu temu dlatego moge się mylić.Znalazłem taką strone  http://www.koweziu.edu.pl/

tu jeszcze drugi link

http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=613003

 

I jak wy słyszeliście o tej stronie , co o niej sądzicie mi się wydaje ,że to ta strona z podstawą programową którą trzeba opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1004

a co chcesz wiedzieć? było trzeba na wyznaczonym polu przejechać 4 razy czyli 2 w jedną stronę 2 w drugą . na karcie trzeba było wpisać poziom oleju silnika, poziom płynu chłodzącego, poziom paliwa i ciśnienie w ogumieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

słyszałem ze trzeba ustawić obsypnik, ktoś podpowie jak trzeba się za to zabrać.? mógłby ktoś powiedzieć coś więcej jak taki egzamin wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj