jacekart

Prasa JD F 440 E,CASE IH RB 344F czy New Holland BR 6090

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacekart    0

Witam wszystkich bardzo proszę o opinie na temat prasy John Deere F 440 E co o niej myślicie , rozważam zakup tej prasy ale są brane  też pod uwagę inne prasy np New Holland BR 6090  i CASE IH RB 344F oczywiście prasy różnią się wyposażeniem ale cenowo wychodzi podobnie. 

Proszę o opinie użytkowników tych modeli o pomoc co wybrać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

John Deere F 440 E jest bez rotoru, CASE IH RB 344F i New Holland BR 6090 to takie same prasy które mają rotor. Moim zdaniem szybciej i wydajniej prasuje się prasą z rotorem, a jak kupować nową to najlepiej w full opcji (rotor, noże, szerokie koła, rolka dociskowa, hydraul. cofanie rotoru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

Pewnie że najlepiej ful opcje ale ja potrzebuje teraz prasę przede wszystkim do słomy kiedyś w przyszłości sianokiszonki, teraz sporadycznie

ponadto prasa ma robić max 1000 bel rocznie więc F440E myślę że byłaby o.k ale chyba mało kto ma tą prasę , nikt nie udziela info na jej temat 

po za specyfikacją i że składana w Polsce tyle a ja do wtorku muszę podjąć decyzję  :(

MOŻE KTOŚ MA TAKĄ PRASĘ PROSZĘ O POMOC 

Edytowano przez jacekart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jaka cena za tą F440? Podejrzewam że feraboli kupisz z 10 tys taniej a jak jakiś stary rocznik to i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

Nowa F440 E podbierak 1,9 m do cięższego pokosu , szerokie ogumienie , centralne smarowanie , siatka  59.000 zł netto .

 

New Holland BR 6090 dostałem ofertę za 68.000 zł netto .

 

CASE  IH RB 344F  65.000 ZŁ netto dziwnie bo z rotorem ale bez noży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

John Deere F 440 E to jest konstrukcja Feraboli i nawet jak tylko do słomy to i tak prasą z rotorem szybciej pojedziesz i lepiej zbijesz bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

New Holland BR 6090 myślę że była by najlepsza a na pewno jest najbardziej popularną prasą i raczej ma pozytywne opinie 

Feraboli jest sporo tańsza no i pewnie jakość gorsza :wacko:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak szanowana firma jak JD raczej nie pozwoliła by sobie na wypuszczenie bubla, ale nie zmienia to faktu że ten zielony lakier strasznie drogo sobie cenią  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

No właśnie bo gdyby miała wypas jak New Holland nie było by tematu , z początku miała kosztować około 50.000 zł tak zapowiadali dilerzy na a teraz proszę prawie 60,000 zł i to bez rotora trochę przesada za duże marże narzucają i tak się właśnie zastanawiam chyba jutro wybiorę się do dilerów obu tych firm  :) bo tak na prawdę ciężko podjąć decyzję bo każdy chwali swoje jak w przypadku dilerów tak i w przypadku rolników  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

wydaje mi się że New Holland to najtańsza prasa zagranicznej marki z takim wyposażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

też uważam że New Holland była by najlepsza za taką kasę tę prasę ma wielu rolników ma same dobre recenzje myślę że to będzie najlepszy wybór 

o john deere wiem nie wiele no ale to john deere  ;) jeszcze zastanawiam się nad CASE  IH RB 344F ale też nie wiele wiem tej prasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Feraboli kupisz za 50 tys netto, posiadam taką prasę, zrobione bezawaryjnie do tej pory około 5000 bel, nie twierdzę że NH czy Case są gorsze ale czy warto tyle dopłacać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

prasy NH i Case to te same prasy tylko w innym kolorze, moim zdaniem warto dopłacić za rotor który przyspieszy prasowanie tylko kwestia jeszcze jakiej mocy ciągnik z prasą będzie spięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

john deere 6420 120 km a ta twoja Feraboli kolego to bez rotora oczywiście za takie pieniądze ? Możesz coś więcej napisać o tej prasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie lata z ciągnikiem 75 koni i to dość szybko, do takiej mocy to zmiennokomorówka tylko jak chcesz dobrą wydajność mieć, chyba że masz mniejszy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

będzie też zetorek 77km wiec by sobie z nią poradził napisz jaką wydajność ma jak z wykonaniem i ogulnie jak się sprawuje czy miałeś z nią jakieś problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Problem to zwiewanie siatki w czasie pracy przy silnym wietrze - wtedy przy mocnym dobiciu siatka nie jest rozłożona na całej beli, oprócz pękniętej spinki na łańcuchu napędzającym awarii żadnych nie było, ale to przez zbyt skleszczałą słomę przy upale ponad 30stC, po prostu robiła się sieczka i się zapchało na podbieraczu.... Wydajność - zależy od pokosu i równości pola, ale 45 bel słomy na godz to nie problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Entry 120, nie miałem innej prasy ale z tego co widzę jest wytrzymalsza, znajomi polskimi prasują na niskich biegach a jak szybciej pojadą to zaraz coś się zegnie, urwie itp. Jak nie planujesz usług to pomyśl o balocie 150 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

witam czytam temat i mam pytanie czy ta prasa jest taka sama co ta włoska bo chcę kupić prasę na swoje gospodarstwo ok 10 ha suchego siana i troche na usługi ok 20- 30 ha rocznie na kiszonki i suche cena tej włoskiej ponad 10 tys. niższy ale niewiem jak z serwisem myśałem o sipmie albo metal fach ale nie mają za dobrej opinii dlatego rozglądam się za czymś zachodnim nie mam doświadczenia z prasami rolującymi do tej pory używałem prasy kostkującej massey ferguson produkcja lata 70 ale jestem z niej zadowolony bardzo robiła u mnie i na usługach rocznie ok 30 ha bez problemowo ale teraz chcę zmienić na rolującą żeby siano turem zwoźić bo z kostkami dużo roboty jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi7339    0

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Może teraz już więcej wiadomo o JD F440E. Proszę o opinie posiadaczy. Jak radzi sobie z trawą na sianokiszonkę?

Pozdrawiam!

Edytowano przez waldi7339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj