Dawid177

Regulator Napięcia Ursus C-360 3P

Polecane posty

Dawid177    0

Witam. Jak mam podłączyć regulator napięcia ?

Mam 4kable:

-czarny i zielony idący od prądnicy

-żółty i czarny

Na regulatorze są 4wejścia:

-na jednym jest oznakowanie "19"

-na drugim "B+"

-na trzecim i czwartym jest bodajże "D+"

Widać,że "D+" łączy się pod spodem z "19" czyli oba czarne powinny być tam podpięte ? Jak z resztą ?

 

p1708121232.jpg

Edytowano przez Dawid177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Zacznijmy od tego od czego ten regulator jest i czy będzie współpracował z prądnicą w ogóle. Oryginalny regulator napięcia i prądnica mają całkiem inne oznaczenia i podejrzewam ,że ten regulator nie będzie odpowiedni.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid177    0

Regulator kiedyś był wymieniany i ponoć na taki sam jak był czyli oryginalny.Pisze na nim tylko BOSCH i nic więcej.

Prądnica jest oryginalna. Rocznik ursusa 1970.

Co byś polecał zrobić ?

Edytowano przez Dawid177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Napisałeś ,że regulator był wymieniany na taki sam jak masz to co za problem podłączyć go tak samo jak ten stary był? Ja ze swojej strony polecam kupić i założyć dedykowany do tego typu pradnicy regulator. Oczywiście możesz podłączyć ten co masz ale to na swoją odpowiedzialność.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid177    0

W tym problem,że był on podłączony z 4lata temu. Była wymieniana cała instalacja z przodu i przy tym dziadek zapomniał jak było i zostawił.

Ile taki regulator kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak masz w instalacji cztery kable na regulator lub trzy to możesz pokombinować.Ten regulator jest od jakiegoś niemieckiego pojazdu bo ja też taki mam sam w claasie mercatorze 75.Jak ten regulator jest 12A to możesz go założyć, jak mówisz że masz oryginalną prądnicę.

 

Najlepiej to weź kup oryginalny do 60 i już.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

jedź do sklepu kup taki jak w ursusie powinien być bo ten co masz to na pewno nie jest od niego spalisz instalacje i tyle będzie,schemat znajdziesz w necie i bez problemu

Edytowano przez jarekmaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

U mnie w C-360 jest przy zbiorniku paliwa z lewej, ale w 3p może byc inaczej.


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Rafix najlepiej jak byś w ogóle powiedział w jakim ciągniku, już by było łatwiej o precyzyjną odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam nad głowicą w swoim 3P rok 90. Ale zarazem mam kłopot ponieważ ładuje napięcie 13.30 a powinno około 14,20 co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja posiadam nad głowicą w swoim 3P rok 90. Ale zarazem mam kłopot ponieważ ładuje napięcie 13.30 a powinno około 14,20 co może być nie tak.

 

Gdzie mierzyłeś napięcie?

Miernik masz porządny,jakie jest napięcie na zgaszonym silniku?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corejack    0

Też miałem taki duży, mechaniczny przy zbiorniku, ale gdy zacząłem używać ochronników z radiem, założyłem elektroniczny na alternatorze.

Mechaniczny sieje okropne zakłócenia dla radia.

Napięcie przy zgaszonym ok. 12,40, przy włączonym 14,70. Troszkę za dużo, ale nic się nie dzieje niedobrego.

Przy okazji zmieniłem koło pasowe na mniejsze, bo przy obciążeniu na niskich obrotach "brakowało prądu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj