Skocz do zawartości
porak

Fendt 400 Vario Opinie [połączone]

Polecane posty

jaro    163

Domyślam się że @hubertussowi chodziło li tylko o jakość wykończenia-IMHO oba te ciągniki są wykończone na podobnym poziomie-z tym iż na inną modłę  :).

JD5080M    0

Co mogę powiedzieć o 414 vario ?

Gdy robiłem nim przy kopcowaniu szparagów w niemczech to od 7 rano do 13 spalił 140l !! :unsure:

brzozak2    236

przy kopcowaniu mysle, ze mial prawo tyle spalic, dobrze ze poszedl z taka maszyna :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

statek    137

spalanie trzeba sprawdzac podczepiajac ta sama maszyne na tym samym polu:)

u mnie gruber 3,0m ustawiony na 12cm mniej wiecej gleba mieszana, ciezko opisac. 12km/h 14l/h 2ha/h

pług AB 100 2m szer rob. 12l/h i na ladnym kawalku 1,1-1,2ha/h predkosc 8km/h. MF5435 spalil wiecej rok wczesniej a niby jest na perkinsie.

jesli ktos ma jakies pytania co do niego to moze pisac na priv, albo tu chetnie odp. Mam zrobione 500h obecnie

Papier    4

Czesc

co wiecie o tym ciagniku ;D

Wszystko co wiecie na ten temat ?

Papier    4

cene

dane techniczne

wyposazenie

jak sie sprawuje

i wiele innych rzeczy np opinie o tym ciagniku :D

tadzik22    7

kolega ma takiego,413 vario tms,hyba 2009 r .bardzo komfortowa maszyna,i mimo tej mocy i gabarytów zwrotna,detale bardzo drogie.jak ma lekko to pali jak 100 km.ale jak ciężko-to też wir

kgbck    6

Jak masz szanse kupic nawet sie niezastanawiaj jezeli myslisz o nowym takim to juz kup 415 prawie ta sama kasa a zawsze 20 kucy wiecej sczerze polecam bo mam z tej seri troszke wiekszego i one sa wlasnie na pograniczu wytrzymalosci ze starych lat a nowoczesnosci z nowszych lat !! Wiedz sie niezastanawiaj

misiak334    0

zamierzam kupic ciagnik marki fend lub jd lecz w tym poscie chcial bym sie dowiedziec czy i jakie problemy sa z tym ciagnikiem. ten bedzie nowy z "salonu" jest bez ad blue oraz bez filtra czasteczek stałych. prosze o konkretne odpowiedzi

hubertuss    492

Korbanek ma jeszcze 412 vario? Ile teraz coś takiego kosztuje?  Jeśli nowy to raczej większych wad nie ma. Dostaniesz gwarancję.

rolstudent    94

teraz u korbanka na silnik i  skrzynie masz 5 lat gwarancji i bardzo atrakcyjne finansowanie,  tak ze ciągnik polecam bo sam kupiłem teki z 2012 w lutym tego roku, na hamowni miał 135hp, na gwarancji została wymieniona guma od filtra powietrza bo popękała, i zostały wymienione uszczelki na cewkach rozdzielacza, poza tym po 800mh ciągnik pracuje dobrze, a i o dziwo świetnie sobie radziła z beczką 16tyś,

Grzesiex    1

Korbanek ma jeszcze 412 vario? Ile teraz coś takiego kosztuje?  Jeśli nowy to raczej większych wad nie ma. Dostaniesz gwarancję.

Maja jeszcze kilka sztuk. Ciekaw jestem jaką cenę wynegocjował misiak334.

Wracając do tematu - polecam maszyna wygodna dzięki wydajnemu resorowaniu przedniej osi i kabiny. Komfortową pracę zapewnia bezstopniowa przekładnia, która całokształt swoich możliwości osiąga wraz z TMS. System zarządzania na uwrociach stanowi też realną pomoc w pracy.

center    8

Witam,

Jestem od pewnego czasu zadowolonym użytkownikiem Fendta 412 Vario i chciał bym po przebudowie forum założyć ogólny temat dotyczący tych ciągników gdyż wiem że jest nas wielu na tym forum. W temacie można mówić o wszystkim co dotyczy tego modelu ciągnika. Jeśli temat się nie podoba piszcie pod spodem poprawimy;) 

Pozdrawiam. :)

lagi91    0

Witam

Kupilem ostatnio 411, 2001 r i tu pytanie, Wyswietlacz nie podswietla,- Jak w kalkulatorze, ??

kris14    259

Wyciągasz panel, nie wiem czy czasem do tyłu też go nie trzeba otworzyć i masz tam takie śmieszne małe żaróweczki do wymiany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam2940
      Mam Farmtraca 555DT i jestem ciekaw czy ja mam tylko pecha czy te traktory troche sie psują. Stan licznika 330MTG, traktor jest z marca br.

1. wymiana pompy wtryskowej ponieważ ciągnik jak był zimny chodził ładnie a jak sie rozgrzał to robił się głośniejszy - nie pomogło. Pompa fabrycznie uszkodzona. Ciągnik nie zbiera sie na obroty
      2. Druga wymiana pompy. Ciągnik ładnie pracuje ale dalej zmienia głos.
      3. kierownica ciężko się kreci. Wymiana pompy wspomagania. Nie pomogło. Źle przykręcony orbutrol. podkładki załatwiły sprawę.
      4. Pękła guma koło drążka od hamulca. Wylał się olej. Awaria osunięta bez problemu.
      5. Odpadło koło pasowe z silnika. Ścięło śruby. Na szczęście udało się wykręcić. Awaria usunięta.
      6. Obrotościomierz.
      7. Ciekną szybko złączki hydrauliczne
      8 Siedzenie skrzypi jak szalone... Pomimo dwukrotnego smarowania przez mechanika
      9 No i jeszcze się drzwi zacięły...

Jak na nowy traktor to wydaje się trochę dużo tego... Serwis też pozostawia sporo do życzenia ze swoją opieszałością.

W codziennie pracy ciągnik sprawuje sie super.
    • Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.

• Przez Karrool
      Witam, myślę nad kupnem ładowarki Eurotrac W10, czy ktoś posiada takową ładowarkę i mógłby się podzielić opinią ? Ładowarka miałaby głównie służyć do wywożenia obornika z owczarni, budynek jest niski i dlatego interesuje mnie najmniejszy model, a w dodatku mam blisko do ich dealera. Ewentualnie prosiłbym, abyście podali inne modele innych marek, które są także niewysokie i zwrotne, a także w przystępnej cenie. Pozdrawiam.
    • Przez SawekOcha
      Witam. Poszukuje posiadaczy ciągnika case cs 86. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak sprawują się te ciągniki i co jest w nich wadliwe. Ile pala.