Kapi21

Kukurydza o krótkim FAO

Polecane posty

Kapi21    15

Witam. Koledzy mam pytanie. Czy któryś z was uprawia lub uprawiał kukurydze o krótkim FAO? Np, odm. Piroxenia o FAO 130 lub inne z przedziału FAO 130-180? Interesuje mnie bardziej uprawa ziarnowa, z powodu dzików chciałbym szybciej z nią uciec z pola:) A poza tym sieję sporo żyta na kiszonkę i myśle że to byłby dobre rozwiązanie. Dzięki za wszelkie info i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

zależy jaki masz okres wegetacji ale jak po życie to dobre by było ja też tak raz siałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapi21    15

Okres wegetacji mam u siebie w miar długi, tylko liczę na to że szybko by zaschła i zdążyłbym ją zebrać zanim dziki mi wkroczą :P bo ich akurat jest od metra. Dlatego Koledzy jak ktoś siał takie odmiany prosiłbym o rady i wyniki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Najwcześniejszą kuku co miałem na ziarno jest odmiana Ravello ze Syngenty FAO 210, plon dość dobry do 10t/ha tylko że Ravello potrzebuje dość dobrej gleby, w sezonie 2013 była koszona 10 października i w skupie miała 28% wilgotności, a w 2014 roku na piachu miałem Gitago też ze Syngenty FAO 220-230 nie jest wymagającą odmianą co do gleby i oddała ok 9t/ha koszona 4 października i miała równe 30% w skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Miałem w tamtym roku Ravello, na 3 i 4 klasie dała równo 10t/ha. Była siana 1 maja a koszona 11 października przy wilgotności 28,4%. Z całego serca polecam Ci tę odmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W galerii pola i uprawy kukurydza ostatnio ktoś wrzucił zdjęcie pyroxeni i jej kolby. Tam poszukaj i zapytaj kolegę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez wilus
      witam
      Mam pytanie do specjalistów odnośnie uprawy kapusty a mianowicie czy uprawia ktoś z was kapuste w rozstawie miedzyrzedzi 50cm? jak wjechac z opryskiwaczem?  czy ciagnik nie bedzie przygniatał główek? Pytam gdyz mam ciagniki ustawione na rozstaw kół 150 cm przy oponach 9,5 cala
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj