mon21051

DF Topliner 4067-4075 czy 3630 na 100ha

Polecane posty

mon21051    0

witam potrzebuję większy kombajn zastanawiam się nad topliner 4067-4075 czy może deutz tylko 3630 albo inna seria. cena za toplinery są 2 razy takie jak za tą serie 3000. Sezonowo koszę 100 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

ja osobiście posiadam deutz M 3580 i z usługami w granicach 100 ha obrabiam na sezon a poprzedni właściciel który go uzytkował tylko na usługi twierdził że 240 ha na sezon nim zrobił wiec seria 3000 bez problemu sobie poradzi topliner ma już silnik V8 to też spalanie i większe ale i wydajność też bo te 2 ha na godzine zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

ja za swojego też ponad 100 dałem ze stołem do rzepaku tylko że na ten rocznik 89 mam takie wyposażenie jakiego topliner by się nie powstydził, awarie jak w każdym wszystko zależy jak kto dba i też od sezonu ja mam swojego 8 lat i przez 4 lata to tam czasami jakieś małe łożysko czy coś wyskoczyło ale były również lata że poszły główne pasy od napędu bębna młocarni czy napędu z wariatora to koszta są ale jak na tą pracę co zrobił do tej pory jestem zadowolony i właśnie co do NH też moim zdaniem dobra sprawa taki kombajn i w moim deutzu mam na bocznej ramie na wysokości podsiewacza naklejkę że system czyszczący od NH ale czy to prawda głowy nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Sam mam deutz ale już jest za mały na moje potrzeby i potrzebuję coś większego top liner 4080 to juz mają silniki V8 i heder 6m. a ja myślę nad 4.8m no i niektóre topline to zaczynają się w dobrym stanie coś koło 130-150 tys. W grę wchodzą tylko deutz jakoś przekonałem się do tej marki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

no waśnie bez wahania bym brał topliner ale nie z hederem 6m bo mam kawałki małe. a kosić 4.9m silnikiem V8 to troche nie ekonomiczne gdzie moje wydajności są w granicach 6t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Kosiliśmy pierwszy sezon 4065 HTS i fajny kombajnik większych problemów nie było 100ha w sezonie 

to pryszcz dla niego. Kombajn ogólnie jest prosto zbudowany. Trochę elektryki ale nie jest tak strasznie jedynie ceny części

potrafią być straszne :D

Edytowano przez tomaszlewandowski_62238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter954    0

polecam deutz fahr 3580. pracuje w 100hektarowym gospodarstwie. nie ukrywam mam już 7z kolei i nic przy żadnym nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaro123
      Mam problem, w moim MF 3630 niedawno kupionym jest dziwny problem a mianowicie jeździ szybciej do tyłu niż do przodu.
      Do tyłu 30 km/ha a do przodu 24km/ha max. Jest w nim skrzynia 8-stopniowa bez power shifta, zwykła manualna , cztery biegi na żółwiu i cztery na zającu działają bez zarzutu.Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna, czy możeliwe że tryby są żle założone.
    • Przez wojtas00
      Witam wszystkich użytkowników agrofoto jak widzicie w temacie mam taki problem-Nie mogę wyłączyć  przodu i włączyć  wzmacniacza.
      pomóżcie mi albo doradźcie co to moze być?????? 
    • Przez mesomorph
      Witam.
      Mam problem, nie podnosi mi do konca, silownik nie wychodzi na maxa, jedynie jak nacisne przycisk ten na zewnatrz to wtedy jest ok... co moglo sie zepsuc?
    • Przez mesomorph
      Witam. Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. W moim MF 3630 od kilku dni dzieje sie cos dziwnego z przednim napedem:
      1) raz sie wlacza a raz nie
      2) po wlaczeniu przedniego napedu, naped ciagnie do momentu gdy dostanie opór i zaczyna drgac
      3) przedni naped potrafi sam sie wlaczyc
       
      z gory dzieki za pomoc, pomozcie co mam zrobic
    • Przez kravter
      witam chcialbym dowiedziec sie czy w mf 3630 jest filtr od wspomagania??i gdzie on sie znajduje poniewaz wolno chodzi mi wspomaganie i ehr (pompa wymieniona i dalej to samo)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj