Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena


makowiaczek    2

a jak tam ceny w polmleku? słyszeliście o jakieś podwyżce?

 

Pewnie nie będzie, bo musieliście finansować kampanię PO i teraz Grabowski musi się trochę odkuć. :)

 

MLEKS Wyszków o/Mlekovita 1,26 brutto >15000 l tł.4,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl



Adanos    3

Sianokiszonkę dobrej jakości można kupić taniej, sam kupowałem.

 

U mnie cena w OSM Piątnicy bez większych zmian ;)

 

Powyżej 10 tyś litrów - tłuszcz 4,8; białko 3,8 cena:1,60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

danielhaker    823

Jak osiągasz takie parametry ?

 

Standardowe pasze (poza kiszonym ziarnem kukurydzy) i część wysokocielnych krów. Kwestia dobrej jakości pasz i zbilansowanego żywienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


kaisyrk79    0

Obecne ceny mleka to i tak śmiech na sali... kiedyś się w to bawiłem ale słabo na tym wyszedłem. Co do obietnic przedwyborczych? Panowie, wszyscy wiemy jak to u nas jest. Klapa wychodzi już dzień po

 

ak Ukraina zacznie sprzedawać, a mają potencjał to będą   niskie ceny. W branży mówi się o 70-80 groszach max.Nikt nie  zrezygnuje bo każdy ma kredyty i pętle na szyi. Idą ciężkie czasy dla mleczarstwa, wielu upadnie, ci co nie upadną przez kilka lat będą produkować za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daremw    128

a nie mówiłem iż niedługo będzie po 2 zł

Mówiłeś, no i co? Jest gdzieś 2 zł? Bo ja nie widzę takiej ceny, więc nie wiem czym się popisujesz? Mówisz o piątnicy i o 1,6 zł i to przy pięknych parametrach? Przecież każdy wie że to cały czas jest cenowy ewenement w kraju.

Jak powiem że ja kupię 2 litry mleka po 5 zł ty zaczniesz krzyczeć że ceny mleka podskoczyły do poziomu nigdy nie notowanego? Ogarnij sytuację na rynku, potem dopiero coś pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

icek1    178

no to trzeba wejść w sprzedaż bespośredno lub przerabiać to mleko u siebie a na pewno wyjdzie ponad 2 zł a nie ciągle narzekać iczekać na manne z nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daremw    128

Takich mądrych to już wielu było tylko praktycznie nikomu nie wypaliło, czekam aż sam dostosujesz się do swoich rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marju12    43

przerabiac to mozna jak sie ma 50 l dziennie.pozatym  produkcja i sprzedaz to tez koszty i nie jest prosta jak sie  wydaje.To nie komuna ze zawsze wszystko sprzedaz.Teoria a praktyka to niebo a ziemia

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Michalk13    8

Mówiłeś, no i co? Jest gdzieś 2 zł? Bo ja nie widzę takiej ceny, więc nie wiem czym się popisujesz? Mówisz o piątnicy i o 1,6 zł i to przy pięknych parametrach? Przecież każdy wie że to cały czas jest cenowy ewenement w kraju.

Jak powiem że ja kupię 2 litry mleka po 5 zł ty zaczniesz krzyczeć że ceny mleka podskoczyły do poziomu nigdy nie notowanego? Ogarnij sytuację na rynku, potem dopiero coś pisz.

 

jeśli chcesz mieć powyżej 2 zł to przejdź na ekologię, nie kupując nawozów i gotowych pasz sporo zaoszczędzisz ;) bez problemu można osiągnąć wydajność 5 do 6tys od krowy, na takie mleko i przetwory robi się niesamowite zapotrzebowanie, Piątnica za ekologiczne płaci na dzień dzisiejszy 2,2 -2,4 zł za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


daremw    128

ekologia... dobre sobie. ciekaw jestem ile w tym ekologicznym mleku faktycznie ekologii. bo jeśli ekologiczne to i wszystkie pasze chyba powinny być ekologiczne a jeśli ekologiczne to jakie plony osiąga się na ekologii? standardowo przekłada się to na areał potrzebny do utrzymania krowy i nie wiem czy jakiś interes wielki na ty da się zrobić, zwłaszcza że mniejsze wydajności, więcej areału potrzebnego, mniejszy litraż to kolejne grosze uciekają i nie wiem czy wyższa cena ekologicznego mleka jest faktycznie opłacalna.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

icek1    178

No i maje 2 złote zostało przebite na 2,4 zł za litr to chyba bardzo opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marju12    43

w nowym saczu jest skupowane mleko ekologiczne ale cena jest tylko o 10gr/litr wieksza od zwyklej a tu takie kosmiczne ceny 2 czy 2,50zl/litr . ktos tu chyba przesadzil jakies bajki powiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Michalk13    8

ekologia... dobre sobie. ciekaw jestem ile w tym ekologicznym mleku faktycznie ekologii. bo jeśli ekologiczne to i wszystkie pasze chyba powinny być ekologiczne a jeśli ekologiczne to jakie plony osiąga się na ekologii? standardowo przekłada się to na areał potrzebny do utrzymania krowy i nie wiem czy jakiś interes wielki na ty da się zrobić, zwłaszcza że mniejsze wydajności, więcej areału potrzebnego, mniejszy litraż to kolejne grosze uciekają i nie wiem czy wyższa cena ekologicznego mleka jest faktycznie opłacalna.

 

Przecież są na rynku nawozy fosforowe, potasowe, wapniowe, dopuszczone w ekologi, które pochodzą z naturalnych przemielonych skał, lucerna czy koniczyna bez problemu urośnie w ekologii, a mieszanki z trawami można nawozić gnojowicą czy obornikiem , w których wprowadzisz azot, no i oczywiście podstawa to odpowiednie ph czyli wapnowanie.

Ja w tym roku zebrałem średnio po 80 bel z ha (Lely Welger RP 245), z lucerny w czystym siewie bez grama azotu więc można i w ekologii takie plony uzyskać.akurat te nawozy fosforowe i potasowe co sypałem też są  dopuszczone w ekologii.

 

http://www.odr.pl/ekologia-i-rodowisko/rolnictwo-ekologiczne/dobre-praktyki/469-nawozenie-w-gospodarstwach-ekologicznych

http://www.iung.pulawy.pl/images/pdf/Wykaz_ekologia.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

damianzbr    986

Sensowna i opłacalna ekologia, to ekologia z pogłowiem. Czyli głównym producentem azotu. Nie ma tu co za wiele dyskutować, jest to jasne jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daremw    128

To jest proste ale ekologia w produkcji mleka to dla mnie bajka z 1001 nocy. Niby zachwalać można ale ile w tym prawdy...
2.4 za litr? Pierwsze słyszę. Wysokie ekologiczne plony w moim regionie... też między bajki włożyć, jak ktoś ma żyzne gleby które by wydawały niezły plon nawet bez nawożenia i nadmiar ziemi to może się powymądrzać. Ja w tym żadnego interesu nie widzę.

Mlekovita Wysokie Mazowieckie
Powyżej 10 tys litrów
Tłuszcz 4.44
Białko 3.42
Cena 1.3511 zł

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


daremw    128

Kolejny cwaniak który właśnie swoją niegospodarnością chce obarczyć rolników a sam pewnie rodzinkę na stołeczkach posadził z pensją za 10 tys + za nicnierobienie i jeszcze chce bokiem kasę wyprowadzić. Tyle w temacie mam do powiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
×