Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena

fireseba    101

Mlekpol dzisiaj dobrze płaci.

Tak a co podwyżka była? Ostatni za 20tys bo 3.5 dostałem 1,22 brutto

marian38    0

Tak a co podwyżka była? Ostatni za 20tys bo 3.5 dostałem 1,22 brutto

Tak słyszałem od producentów, na ile to prawda nie wiem.

Ursusc385    515

Podwyżki podobno nie będzie w Mlekpolu bo nikt wyborów nie przeszedł. Typowa śpiewka przed wyborami była.

Wiadomość z agroFakt.pl

eheskey    2

Obecne ceny mleka to i tak śmiech na sali... kiedyś się w to bawiłem ale słabo na tym wyszedłem. Co do obietnic przedwyborczych? Panowie, wszyscy wiemy jak to u nas jest. Klapa wychodzi już dzień po

jak ja widzę jak ktoś pisze ze ma cene 1.20 - 1.40 zł za litr mleka i pisze że to jest źle to ile byście chcieli? Mi się wydaje że jednak mając te 1.20 zł i krowy z wydajnością około 8 tyś to jest już fajny pieniądz. Sam mam kredyt jak większość, nie zgrzytam zębami bo nie tylko utrzymuje się z mleka. Raz lepiej raz gorzej jak w każdej branży. Obecnie płacą mi 1.11 netto 4.1 tł 3,4 białko. 
Przy cenie wyższej o 10 gr kupuję paszowóz i w 12 miesięcy sie on spłaca. 
Pamietam czasy jakoś 8 lat do tyłu kiedy to miałem mleko po 69 gr netto, cięzko ale się zyło. Jak pisałem wyżej nie zawsze bedzie kolorowo ale przecież się nie powieszę. :) 

marju12    43

robertrolnik 27 uspokoj sie z tymi kredytami bo kiedys cie one zgnoja.

Pamietajcie ze od stycznia ziemi nie bedzie mozna sprzedac komu chcecie wiec kredytu ziemia nie splacicie.

robert ja mam paszowoz i cudów sie nie sodziewaj

Tetsuya    7

Paszowóz robi cuda jak ma się dobrą genetyke ( podstawa wysokiej wydajności) oraz dobre kiszonki wtedy z pewnością wóz zarobi na siebie i będzie widoczny wzrost wydajności a tak niestety masa ludzi kupuje wóz i myśli że sam z siebie zrobi wydajność. Kredyty są dla ludzi my praktycznie od 20 lat na kredytach jedne się spłaci bierze nowe i tak z 12ha własnej dziś jest 50 własnej. Bydła było 16 20 lat temu dziś jest 120. Jeżeli ja w takim dołku radze sobie ze spłata choć jest ciężko i trzeba oszczędzać, zasiskać pas to kiedy cena zacznie rosnąć wtedy szybciej splace kredyty. Bez kredytu nic człowiek się nie rozwinie a dziś kto się nie rozwija ten się cofa a w końcu sprzedaje bo ma za mało by się utrzymać.

zgadzam się z @tetsuya więc nawet nie będę Ci @marju12 odpisywał ;) Dobra genetyka i pasze podstawa.. oraz odpowiednie dopasowanie paszy do stada :) a przede wszystkim paszowóz to wygoda, więcej czasu na inną pracę :)  

fireseba    101

Chyba nie macie pasz9wozu u mnie służy jako mieszkanki dzieki któremu daje im bele siana koszonego w sierpniu i pół beli slomy dzieki której nie mam problemów z kwasica

Edytowano przez fireseba

czaro    13

Ilas Polonia Ciechanów 2800 litrów, tł. 4,97, bi. 3,55, som. 98. Cena 0,93 brutto. Za listopad ma być już 10gr w góre.

Xawier    33

Mlekowita oddział Trzebownisko 1.18 brutto ilość <10.000l tł 3.85 białko 3.12 bez zmian cena

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690