Polecane posty

Gość   
Gość

To ile teraz dostajesz? Ja w Mlekovicie Baranowo za bardzo niski tłuszcz i słabe białko przy ilości pon. 10 tys dostałem 1,08 netto. Później podam dokładne parametry. Woda jest droższa a wystarczy ją wydobyć przefiltrować i zabutelkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

To ile teraz dostajesz? Ja w Mlekovicie Baranowo za bardzo niski tłuszcz i słabe białko przy ilości pon. 10 tys dostałem 1,08 netto. Później podam dokładne parametry. Woda jest droższa a wystarczy ją wydobyć przefiltrować i zabutelkować.

 

Więc więcej niż Mlekpol. Sąsiad za niecałe 10tyś bi3.5 tł 4.2 dostał 1.08zł brutto. Ja za 20tyś bi 3.0 tł 3.5 mam 1.18netto. Takie ceny są od kwietnia


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sytuacja się odwróciła? Białko 2,94 tłuszcz 3,64 i cena jak wspomniałem 1,08 netto. Kolegom z Piątnicy już dziękujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Sytuacja się odwróciła? Białko 2,94 tłuszcz 3,64 i cena jak wspomniałem 1,08 netto. Kolegom z Piątnicy już dziękujemy.

 

Podobno mają podnieść 5gr w sierpniu-MLEKPOL

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Więc więcej niż Mlekpol. Sąsiad za niecałe 10tyś bi3.5 tł 4.2 dostał 1.08zł brutto. Ja za 20tyś bi 3.0 tł 3.5 mam 1.18netto. Takie ceny są od kwietnia

mlekovita oddział Baranowo 15-20tyś, tł. 4.1%, bi. 3.3% 1,18 netto.

W mlekovicie byś miał 2gr więcej za ilość ale 6-8 gr mniej za parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W Suwałkach podobno płacą po 60gr od kwietnia, w zimę też coś koło 90, dochodzi do tego susza i kukurydza po 70cm... W tamtym roku mieli deszcz

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

U mnie bańkowcy mają po 54/56 groszy netto w Polmleku do 2 tyś. litrów.

 

Nie długo nie tylko bańkowcy :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te kary są po to, żeby nie produkować więcej jak limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisał co wiedział. Jak czytałem ostatni felieton w TPR to strach myśleć co będzie dalej. Supermarkety szantażują mleczarnie i żadają kolejnych obniżek. Ekesperci przewidują kolejne spadki i ceny z lat 2007. W kilka msc. mleczarstwo spadło na dno a wszystko dzięki... Wiecie komu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

te kary są po to, żeby nie produkować więcej jak limit.

tylko, że na nadprodukcji zarobili wszyscy oprócz rolnika, mleczarnie, pośrednicy, supermarkety itd, wszyscy mają z tego zysk a rolnik za to, że wyprodukował musi zapłacić, w innych krajach unii za nadprodukcję zapłaciło państwo bo wiedzieli czym to może grozić jak na rolników zostaną nałożone takie kary, tylko nasz rząd ma nas głęboko w du..e, mam nadzieję że coś się zmieni na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

coś sie zmieni na jesieni a to dobre :D  chłopie ile ty masz lat że w to wierzysz? zostanie korytko tylko ryjki przy nim się zmienią delikatnie i dalej będzie to samo jak nie gorzej. nikt się z nami nie liczy i taka jest prawda. czemu we francji boją się rolników? bo walczą o swoje a u nas sami wiecie jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to teraz pytanie po co nabijać portfele mleczarnią i supermarketom produkując ponad limity??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Limitów już człowieku nie ma, jak były ceny wysokie rok temu to nikt sie karami nie przejował bo do tej pory były śmiesznie niskie - 3-30 groszy a w poprzednim roku przy cenach mleka dochodzacych do 2 zł nadprodukcja była duża , pogrązyli nas karą 91 gr , limity znieśli i cena poleciała na łep na szyje, wszyscy sie spodziewali duzych spadków ale czy tak dużych??? Czy nagle na rynku jest tyle towaru zeby obniżać cene o  połowe?? Wszystko zredukuje susza, bo taka susza jak u nas jest prawie na całek półkuli północnej, w europie azji i części Kanady więc ceny muszą sie zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Takich spadków spodziewałem się za 3-4lata nie tak odrazu. Miałem nadzieje że średnia w tym roku będzie ok. 1.65zl


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

I do mnie dziś list z arr przyszedł. .. najpierw dają młodego rolnika aby sie rozwijać a teraz zabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

po to ministerstwo rolnictwa zatrudnienia tylu specjalistow aby zapobiegać albo minimalizowac między innymi kary a co się okazało kara w tym roku wyniesie 680 mln. zł to po co nam ta unia skoro najpierw kase wplacamy do Brukseli później kupujemy niemieckie maszyny kredytujemy sie w zachodnich bankach a na koniec jeszcze płacimy kare co robi nasz minister?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj