Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015
damian40000    85

żeby mleczarnie płaciły równo każdemu za każdy litr to nie miało by sensu gonić za zwiększaniem produkcji. A tak ten co ma poniżej 5tys ma 90gr i jest pod kreską a ten co ma ponad 50tys 1.30 i dobrze żyje mimo kryzysu. A jak kryzys się skończy to cena temu największemu szybciej wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    719

Ale to jest błędne koło. Jak zostaną sami najwięksi to mleczarnia uwali ceny bo nie będzie komu na karku jechać. Zwiększanie produkcji powoduje nadprodukcję i pojawia się problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    178

OT jest dylemat każdy chce drogo sprzedać a tanio kupić Tak już jest na tym świecie że jeden chce pojeździć na drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzetor9540    1289

@nightmare W tych czasach jak ktoś nie ma chociaż 100 sztuk dojnych to nie ma się z czym podskakiwać, ale jest jeszcze wiele osób które mają mniej i musza żyć. A jak patrzę na ceny to OSM Radomsko płaciło od zawsze nawet dużym o wiele taniej niż w innych częściach kraju.

Jak płaci Radomsko? Pewnego czasu zachęcali mnie i znajomych by się do nich przepisać. Z ciekawości pytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    242

żeby mleczarnie płaciły równo każdemu za każdy litr to nie miało by sensu gonić za zwiększaniem produkcji. A tak ten co ma poniżej 5tys ma 90gr i jest pod kreską a ten co ma ponad 50tys 1.30 i dobrze żyje mimo kryzysu. A jak kryzys się skończy to cena temu największemu szybciej wzrośnie.

 

Zważ tylko na to, że jaki mleczarnia ponosi koszt, jak np. u mnie podjeżdża samochód i tankuje 3 tys. litrów co dwa dni, a jak musi oblecieć dwie wsie, kilkunastu mleczary i zbierze tyle samo? co ceny to też przesadziłeś, w większości mleczarni maksymalna różnica pomiędzy takim 5 tys. a 50 tys. to około 25 gr, ale większość ma różnice w cenie w wielkości 15-20 gr, a nie 40...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

będziemy mieli cenne mleka. Padać w moich okolicach dalej popadało symbolicznie, dalej jest kłopot z wbiciem kolka plastikowego (że pękają lub gną się szpile). Pasienia do końca miesiąca na polu a bele blisko już nie ma, a dalej ludzie chcą 180-200zl. Przy takiej cenie za bele to lepiej starsze trefniejsze krowy na rzeźnie puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    300

Zważ tylko na to, że jaki mleczarnia ponosi koszt, jak np. u mnie podjeżdża samochód i tankuje 3 tys. litrów co dwa dni, a jak musi oblecieć dwie wsie, kilkunastu mleczary i zbierze tyle samo? co ceny to też przesadziłeś, w większości mleczarni maksymalna różnica pomiędzy takim 5 tys. a 50 tys. to około 25 gr, ale większość ma różnice w cenie w wielkości 15-20 gr, a nie 40...

no to policz ile Tobie przepłaca za surowiec nawet przy 20 gr różnicy..gdyby nie tych kilkunastu  miałbyś tą dopłatę ? 

o jakich kosztach tu piszesz ? o przejechaniu paru kilometrów ? ile to kosztuje mleczarnie , 10  tys zł na miesiąc ? 

dopłaty ilościowe powinny być na poziomie max 10 gr - bo tak to jest jawny wyzysk  że nie płaci się za parametry tylko nie wiadomo za co 

  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    16

będziemy mieli cenne mleka. Padać w moich okolicach dalej popadało symbolicznie, dalej jest kłopot z wbiciem kolka plastikowego (że pękają lub gną się szpile). Pasienia do końca miesiąca na polu a bele blisko już nie ma, a dalej ludzie chcą 180-200zl. Przy takiej cenie za bele to lepiej starsze trefniejsze krowy na rzeźnie puścić.

 

 

 

Przejrzałem dzis ogłoszenia i jest duzo krow z przeznaczeniem na rzez i z somatyka, a i pojawiaja sie juz ogłoszenia o likwidacji gospodarstwa... 

 

Do konca miesiaca jak bedziesz pasł to i tak nie najgorzej, teść juz wygania tylko na spacer...  

 

Racja jest ze to wszystko moze wpłynac korzystnie na cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    242

no to policz ile Tobie przepłaca za surowiec nawet przy 20 gr różnicy..gdyby nie tych kilkunastu  miałbyś tą dopłatę ? 

o jakich kosztach tu piszesz ? o przejechaniu paru kilometrów ? ile to kosztuje mleczarnie , 10  tys zł na miesiąc ? 

dopłaty ilościowe powinny być na poziomie max 10 gr - bo tak to jest jawny wyzysk  że nie płaci się za parametry tylko nie wiadomo za co 

 

Policz wszystko dokładnie, ile kosztuje wymiana zawieszenia które wytrzyma kilka razy mniej przebiegu jeżdżąc po nieutwardzonych terenie 10x zamiast przejechać raz, ile kosztuje kierowca który musi wszędzie zajechać, rozwijać wąż itd., paliwo, opony, większa liczba samochodów i kierowców z racji straconego czasu na przejazdy, i kilka innych jeszcze aspaketów suma sumarum wyjdzie dużo więcej niż tobie się wydaje, co innego jak sobie policzysz że zamiast podjechać raz to zrobi 5 km więcejx3 zł za km, no to faktycznie mleczarnie by niewiele kosztowało... 40 gr to faktycznie byłaby przesada, ale 15-20 gr to jest relatywnie dobra różnica jak sobie wszystko ktoś policzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie przesadzajmy z tym zużyciem samochodu, wiadomo jakies jest, ale mało znaczace, dziś prawie każdy kto ma te 300 czy 500 litrow z odbioru ma dobry dojazd po mleko, takich jest najwięcej a cene maja znacznie nizsza, uczciwa cena to była była max 10 gr roznicy pomiędzy małymi a największymi, każdy kolejny grosz to zabranie malym i dolozenie dużemu.  u mnie we wsi jest 10 dostawców, lacznie maja ok 4 tys litrow,  mleczarnia za te litry placi ok 800 zl mniej  niż by wziela te mleko od jednego dostawcy.  Teraz pytanie czy to nie za dużo za jeden przejazd i zebranie mleka?  800zl za niecala godzine pracy cysterki z kierowca? wiem ze dochodzą jeszcze inne koszty, takie jak badania mleka, wypisywanie faktur itp. to tez przemawia na niekozysc małego, ale nie do tego stopnia żeby go az tak okradać, np. OSM kosow lacki, roznica pomiędzy najmniejszym a największym ok 40 gr, może dlatego ze najwięksi maja najwięcej do powiedzenia, z tym ze z uczciwoscia niewiele ma to wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    101

To policz sobie koszt produkcji ja wysiejesz dużo nawozów a z powodu suszy zbierzesz 50% plonów. Zobaczmy jak sytuacja u dostawców Piątnicy hmmm deszcz pada:P

 

Więc ta dopłata jest po to by wykończyć małych i dać szanse dużym co maja głowę na karku i widzą jak się uprawia ziemie, a nie siać mieszankę w czerwcu. Teraz i więksi mają ciężko z powodu zbyt małej produkcji względem konkurencji z zachodu. Taka jest niestety prawda, a przez to że stawki za pracę i bezrobocie takie jest to nie ma nigdzie więcej pracy poza rolą. Kto by doił 10krów rano i wieczorem, lepiej iść na 8h do pracy i zarobić 10tyś jak za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    17

OSM SPOMLEK 28 300 l, bialko 3.38, tluszcz 3.96 cena 1.17 zl brutto

obniżka 7gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    107

Po co przeżywać te koszty jakie. ponosi mleczarnia oni i tak na tym zarobią za te nasze chłopskie pieniądze,paliwo puszczą w koszty i wraz wyjdą,a kierowca że po wioskach jeździ i zbiera drobne ilości to też dobrze więcej ludzi ma pracę i nie płaczcie nad nimi bo mleczko serki,sery w sklepie idą i iść będą.,u mnie już o suszy niemożna mówić dxisiaj dolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    300

Policz wszystko dokładnie, ile kosztuje wymiana zawieszenia które wytrzyma kilka razy mniej przebiegu jeżdżąc po nieutwardzonych terenie 10x zamiast przejechać raz, ile kosztuje kierowca który musi wszędzie zajechać, rozwijać wąż itd., paliwo, opony, większa liczba samochodów i kierowców z racji straconego czasu na przejazdy, i kilka innych jeszcze aspaketów suma sumarum wyjdzie dużo więcej niż tobie się wydaje, co innego jak sobie policzysz że zamiast podjechać raz to zrobi 5 km więcejx3 zł za km, no to faktycznie mleczarnie by niewiele kosztowało... 40 gr to faktycznie byłaby przesada, ale 15-20 gr to jest relatywnie dobra różnica jak sobie wszystko ktoś policzy...

tu nie ma co liczyć bo to nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego ..niestety mleczarnie powinny kupować dużo i tanio a robią na odwrót

teraz powiem CI, dlaczego tak jest - a no dlatego że  rady  (zarząd ) są opanowane przez dużych dostawców którzy to dbają tylko o własny interes kosztem mniejszych dostawców ..tyle to ma wspólnego z ekonomią

czy ludzie którzy powinni dbać o wszystkich a nie tylko o siebie są OK ? dlaczego rolnik wykorzystuje drugiego tylko dla tego że ma mandat który to ten pierwszy mu dał ? 

byłem w zarządzie i jestem obecnie delegatem do walnego i wiem o co tu chodzi  ...ludziom pewnego pokroju nie wytłumaczysz że to nie jest sprawiedliwe bo on widzi tylko siebie 

potem się dziwi taki że go nikt we wsi nie chce znać  jak cała wieś musi pokrywać straty z jego mleka 

w obecnej sytuacji gdzie mleczarnie mają za dużo surowca to raczej powinno się karać za ilość a nie nagradzać ?  

 

dopóki ludzie na to pozwalają to takie mądrale jak Ty górą , ale u nas jak przyszło kilkadziesiąt chłopa pod okna w czasie zebrania szanownej rady to nie trzeba było już tłumaczyć i prosić żeby  obniżyć dopłatę ilościową - czyli co można ?

a na następną kadencję żaden nie chciał kandydować do rady 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Piotrków Lacpol >10000l bi3,17 tł3,97 1.09zł brutto dla watowca

 

Ja przy 15000-20000 l bi3,14 tl3,6 kontrola uzytkowosci + super ekstra 0,99 brutto .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

To policz sobie koszt produkcji ja wysiejesz dużo nawozów a z powodu suszy zbierzesz 50% plonów. Zobaczmy jak sytuacja u dostawców Piątnicy hmmm deszcz pada:P

 

Więc ta dopłata jest po to by wykończyć małych i dać szanse dużym co maja głowę na karku i widzą jak się uprawia ziemie, a nie siać mieszankę w czerwcu. Teraz i więksi mają ciężko z powodu zbyt małej produkcji względem konkurencji z zachodu. Taka jest niestety prawda, a przez to że stawki za pracę i bezrobocie takie jest to nie ma nigdzie więcej pracy poza rolą. Kto by doił 10krów rano i wieczorem, lepiej iść na 8h do pracy i zarobić 10tyś jak za granicą

 

sama glowa na karku tu nie wystarczy, musza być tez hektary, a nie każdy posiada ich odpowiednia ilość by rozkrecac hodowle. większość musi pozostać przy tych kilkunastu krowkach , i będą cale zycie dostawac po d. o ile wcześniej nie upadna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    3

a ile z tego masz na rękę?? MSM Mońki 16600 l   białko 3,29 tłuszcz 4,09 1,19 na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    34

a ile z tego masz na rękę?? MSM Mońki 16600 l   białko 3,29 tłuszcz 4,09 1,19 na rękę.

Na rękę wychodzi mi średnio 1.52 bo u nas 10 groszy z litra idzie na udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    49

OSM SPOMLEK 28 300 l, bialko 3.38, tluszcz 3.96 cena 1.17 zl brutto

obniżka 7gr

 

To cena przed obniżką czy po???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
×