Polecane posty

rolstudent    182

Mi cena deczko podskoczyla
Bo białko 3.3 tluszcz 3.9
1.28 netto.
Czyli mlekpol cene utrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

Mlekpol utrzymał tą cenę, bo podobno gdy nasz ,,kochany" prezes poruszył temat obniżki ceny na ostatniej radzie to wszyscy wyszli a został tylko Borawski i  Zawadzki. Po za tym chodzą pogłoski, że Borawskiego chcą usunąć ze stołka prezesa, ale ile w tym prawdy to nie wiem.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Mlekpol utrzymał tą cenę, bo podobno gdy nasz ,,kochany" prezes poruszył temat obniżki ceny na ostatniej radzie to wszyscy wyszli a został tylko Borawski i  Zawadzki. Po za tym chodzą pogłoski, że Borawskiego chcą usunąć ze stołka prezesa, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

 0 prawdy, nikt nigdzie nie wychodził i niebyło o obniżce mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

myslalem ze w okolicac wys maz sa dobre ziemie, mieszkam nie daleko i, ziemie slabe i puki co na lakach nadal zielono. na wschodzie było ostatnio kilka suchych upalnych dni ale tragedii nie ma.

 

Mlekovita Baranowo. Bierze mleko głównie z kurpi i okolic a tam ziemie porażka. Wyższe pastwiska wypaliło już miesiąc temu, niższe się jeszcze trzymały jak i kukurydza ale teraz wypaliło wszystko konkretnie. U mnie jeszcze deszcze cały czas omijają, 10km w jedną stronę padało już nie raz, 10 w drugą to samo a u mnie kilka kropel.

Wys maz mają dobre nawet bardzo dobre ziemie, kiedyś facet mówił, że zbiera z jednego pokosu tyle co ja z całego roku z ha...

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

autor tego posta w którym pisze ze ma polowe mleka z powodu wyschniecia pastwisk ma w lokalizacji wysokie mazowieckie. wiem ze tam bardzo dobre ziemie sa. a na takich w tym regionie nie ma zadnych oznak suszy, tymbardziej ze tu deszcze przechodzą co jakiś czas, ostatnio było tydzień upalow ale na tych lepszych ziemiach nie zrobily one jakiegoś wrazenia na kukurydzy. Laki caly czas sa zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nightmare zajrzyj jeszcze raz na mój profil i pomyśl co oznacza skrót warm- maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

osm kosow lacki cennik na czerwiec bez zmian, chociaż po parametrach mocno pojechali, pomimo ze te same krowy i te same zywienie,  bialko 3.09 tłuszcz 4.0 ilość 5200 l  cena 87 gr. Nie ma sensu inwestować nawet zlotowki w produkcje mleka, bo ten kierunek nie ma przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jest mniej mleka przez ta susze i tym samym te błędnie ilosciowe koło zostało zatrzymane. Dzięki Bogu. Bo lepiej jest produkowac mniej za lepsze pieniądze jak dużo za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

nic innego nam nie zostało jak wyglądać suszy,wtedy cena mleka sie utrzymaja a  moze i wzrosną;) nie  wiedzialem ze beęde wyglądać suszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mlekpol utrzymał tą cenę, bo podobno gdy nasz ,,kochany" prezes poruszył temat obniżki ceny na ostatniej radzie to wszyscy wyszli a został tylko Borawski i  Zawadzki. Po za tym chodzą pogłoski, że Borawskiego chcą usunąć ze stołka prezesa, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

dobre he he:P

 

 0 prawdy, nikt nigdzie nie wychodził i niebyło o obniżce mowy

 

...pisze P. Zawadzki:P


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Jest mniej mleka przez ta susze i tym samym te błędnie ilosciowe koło zostało zatrzymane. Dzięki Bogu. Bo lepiej jest produkowac mniej za lepsze pieniądze jak dużo za darmo.

 

najgorsze jak będzie mało i tanio, a tego wykluczyć nie można, dziś wszystko idzie sprowadzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

autor tego posta w którym pisze ze ma polowe mleka z powodu wyschniecia pastwisk ma w lokalizacji wysokie mazowieckie. wiem ze tam bardzo dobre ziemie sa. a na takich w tym regionie nie ma zadnych oznak suszy, tymbardziej ze tu deszcze przechodzą co jakiś czas, ostatnio było tydzień upalow ale na tych lepszych ziemiach nie zrobily one jakiegoś wrazenia na kukurydzy. Laki caly czas sa zielone.

gdzie masz na wysokiem takie dobre ziemie? bo jakoś nikt nie skacze z radości, kolega ma przy granicach miasta i jakoś nie powiedział bym że takie dobre (jesienią mu trawa świeżo wsiana wymokła a teraz ją wypaliło)... w tych okolicach ziemie są co najwyżej przeciętne, a druga sprawa to jest trochę zaniżonych terenów które w deszczowe lata zmieniają się prawie w bagno, ja mieszkam bardzo blisko wysokiego i mam w większości ziemie bardzo ciężkie- czerwone gliny, między moimi polami a domem (około 2 km) jest za to mnóstwo piachów. no i teraz piszesz głupoty że nie ma oznak suszy... kukurydza często w kolano i to jeszcze mimo drobnych opadów zwyczajnie stoi w miejscu poskręcana także słabo wiesz a jak chcesz to przejedź się w te okolice i zobaczysz czy nie ma oznak suszy. sąsiad ma do utrzymania 30 krów, wszystkie pola kukurydzy wyglądają... tragicznie kukurydza w kolano i zaczyna się kłosić, powiedz to tym którzy tak mają że na naszych "dobrych" ziemiach nie ma oznak suszy...

trawy tragedia, nie dość że pokos pierwszy słaby to drugi nie urósł bo opady przez jakieś 1,5 miesiąca nie przekraczały 2 mm poza jednym wyjątkiem- powiedz wszystkim w okolicy że mają dobra ziemie i susza nie robi wrażenia a plony rzędu 1/3 nie są skutkiem suszy (tylko czego w takim razie?)

 

nic innego nam nie zostało jak wyglądać suszy,wtedy cena mleka sie utrzymaja a  moze i wzrosną ;) nie  wiedzialem ze beęde wyglądać suszy 

masz wpisane w profilu wysokie mazowieckie i chcesz suszy? albo nie byłeś jeszcze w tym roku na polu albo za dużo wypiłeś dziś... pobudka, tu susza w najlepsze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

kolega daremw chyba nie zrozumiał mojej aluzji,no ale wracając wątek na żywo to ładnie popadalo i mnie wczoraj i dzisiaj, zresztą teraz jadę dalej w teren i na całym wys -maz także.. A co do alkoholu to nie wiem jak Ty ale ja nie pije bez okazji i w środku dnia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@nightmare W tych czasach jak ktoś nie ma chociaż 100 sztuk dojnych to nie ma się z czym podskakiwać, ale jest jeszcze wiele osób które mają mniej i musza żyć. A jak patrzę na ceny to OSM Radomsko płaciło od zawsze nawet dużym o wiele taniej niż w innych częściach kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1723    1

Cennik Spomlek


kto posiada niech rzuci cennik z innych mleczarni

pozdro

post-25566-0-99658800-1436466635_thumb.jpg

Edytowano przez mati1723

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160

@nightmare W tych czasach jak ktoś nie ma chociaż 100 sztuk dojnych to nie ma się z czym podskakiwać, ale jest jeszcze wiele osób które mają mniej i musza żyć. A jak patrzę na ceny to OSM Radomsko płaciło od zawsze nawet dużym o wiele taniej niż w innych częściach kraju.

 

no tak bo wszyscy muszą mieć 100 żeby być wielce mleczarzem,tylko ten który ma 20 sztuk dojnych i zero kredytów i wszystko zostaje w gospodarstwie lepiej żyje niż ten co ma te 100 sztuk i długa kreskę do spłaty ,ale chciało się  zachód dorabiać to i tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śmiać mi się chciało jak przeczytałem jedną wypowiedź rolnika w tpr. Odstawia ok 500 tyś. L i żeby utrzymać się na rynku musi zwiększyć produkcję. Dlaczego chce ją zwiększyć? Czyżby brakowało na obecne zobowiązania czy inny powód? To jest błędne koło. Więcej krów to więcej paszy do zgromadzenia. Potrzeba więcej ha i wydajniejszego sprzętu do zbioru. Takie jest chyba myślenie polskiego rolnika, że liczy się tylko ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj