Polecane posty

chuck00    207

Ktoś posiada jakieś informacje na temat OSM Koło? Jak to u nich jest naprawdę? W mojej okolicy płacą nie tak źle i żyją pokojowo z dostawcami. Tyle słyszałem od ludzi a jak jest naprawdę?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Słyszeliście, że Łowicz ma przejąć Mlekpol i podobno już kupił Danone? Tak dilerzy opowiadają...

 

Zmień Dilera!!!

 

Mlekpol rozmawia żeby przejać Krasnystaw 

Łowiczowi to narazie niech Chińczycy oddadzą pieniadze za towar który wyeksportowali, a teraz do Afryki zaczeli sprzedawać towar tylko też bez kasy narazie 

Łowicz jest za cienki żeby przejać Mlekpol chyba tylko może byc odwrotnie A Danone to jest duży francuzki koncern mleczny i jak coś to on może kupić Łowicz tylko po co jak zamkneli sami mleczarnie w Warszawie i produkcje przenieśli na ślask


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

można iść już po popcorn?

Nabijanie postów. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

Ktoś posiada jakieś informacje na temat OSM Koło? Jak to u nich jest naprawdę? W mojej okolicy płacą nie tak źle i żyją pokojowo z dostawcami. Tyle słyszałem od ludzi a jak jest naprawdę?

1.12 przy 20 tysiącach ;) szału nie ma.. mleczarnia koło nie pracuje na 100% możliwości więc mleko im potrzebne, ciągle z innych mleczarni sprzedawają do OSM Koło, krótko mówiąć kupują za 1 zł albo mniej od swoich dostawców i sprzedawają drogo przy większej ilości do Koła. Słychać coś było o lipcowej podwyżce w kole, zobaczymy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Jest tu ktoś kto oddaje mleko do mleczarni Ronomlex? Jaka tam sytuacja i płaca? Podobno przyjmują rolników z otwartymi rękami, cena ustalana indywidualnie po weryfikacji parametrów mleka z poprzednich miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz133    18

ronomlex od kilku lat 8000 lit. bialko 3.2 tl 4 cena 0.88 dla nowych plus 10gr na trzy miechy.rewelaci brak trzeba zmienic kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

@przemo93pl 

A myślałem , że tylko my mamy problemy z tą mleczarnią ;p O cene się trzeba " dopomnieć " i podniesie 5 gr max. Cena jak na dzień dzisiejszy 96 groszy przy około ponad 10 tyś litrów. Jeśli można spytać gdzie zamierzasz " uciekać " do innej mleczarni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

mrursus7 wiem co sie dopowiemy to da te 2 czy 3 grosze ale i tak opuści w nastepnym o 5  my mamy ponad 12 tyś przy 96gr wiec licho a oferte dostałem od Ronomlex  1,12 i są przekonujący żeby nie te chwyty polmleku już bym się przenosił..bo na 1 miesiącu to już pare zł zostanie a przy tych czasach jak dojdzie kupywać pasze objętościowe to całkiem się nie opłaci a jak nie padało tak nie pada a  u nas i trawy II pokosu raczej nie bd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz133    18

polmlek oferowal 1.1 do konca roku ale sasiad ma 0.98 przy podobnym litrarzu itrzeba podpisac umowe a wtedy pewnie ciezko zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

ktos może wie jak sie przedstawia cena mleka w mlekpolu po radzie?

 

ta sama co w  maju


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Znajomy w polmleku przy 12 tyś. ma 1.03 netto. Parametrów nie znam.
Ja przy ponad 5 tyś. mam 91 groszy netto, białko 3,32 tłuszcz 4,31.
Bańkowcy noszą do zlewni po 67 groszy netto przy litrażu < 2000.

Jak płaci Osm Kosów Lacki? Litraż +/- 5000.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

gdyby była planowana podwyzka to już miesiąc z góry by cennik był, a co najmniej dwa miesiece wcześniej było by slychac o tym, cisza może swiadczyc o obniżkach, zwykle na sam koniec miesiąca rolnik się o tym dowiaduje, oczywiście obnizka obowiazuje na caly miniony miesiąc, w najlepszym wypadku można liczyc ze zmiany cennika nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus7    9

Embargo to tylko pic na wode. taka Prawda. Produkty i tak ida przez Białoruś a kto najwiecej dostaje po tyłku ? oczywiscie Rolnik.... Cena masakryczna i inwestuj w gospodarstwo. Kupuj maszyny.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj