Polecane posty

lamboEVO100    512

zasadniczo to może krowy chodziły na starej trawie a potem przeszły na młodą i stąd problem z tłuszczem sam mam parodię z parametrami zapomniałem że białko trzeba zwiększyć ;)

ilość prawie 12 tys litrów białko 3.06, tłuszcz... 4.56 w pierwszej połowie miesiąca był mniejszy a potem wyraźnie podskoczył bo trawa się zastarzała

cena 1.2682 zł czyli cena stoi w miejscu i nie spada na szczęście

Nie masz czasem krów w ketozie ? U mnie to tłuszcz 4% jest nie osiągalny, mimo,że dostają w oborze kiszonkę z kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To jaką ty dajesz dawkę  żywieniową że twierdzisz że tłuszcz 4% jest nieosiągalny? u mnie parametry można powiedzieć wzorcowe tłuszcz 4-4.1, białko 3,45, 70 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Chodzi mi o pastwisko, ale z podsumowania roku kwotowego średni tłuszcz wyszedł tylko 3,9 %, najsłabiej od kilku lat. Nie mam pod oceną ale od jesieni 2razy w miesiącu badam mleko w niezależnym laboratorium na własną rękę i tłuszcz zawszę wychodził wyższy, dopiero w kwietniu i w maju parametry wyszly podobne. Przypadek, że dopiero po końcu kwotowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

ooo to ciekawie się dzieje nie ratują się aby ktoś ich przyłączył?? 

Kierowca mówił że byli przedstawiciele z mlekovity z propozycją aby ich przejąć z długami to prezes się nie zgodził pewnie (woli kłaść ile się da do własnej kieszeni i ogłosić bankructwo)

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie masz czasem krów w ketozie ? U mnie to tłuszcz 4% jest nie osiągalny, mimo,że dostają w oborze kiszonkę z kukurydzy.

u mnie tłuszcz nigdy nie spadł chyba poniżej 4.1 z reguły jest to 4.2-4.3 ostatnio jakoś podskoczył mocniej, krowy na pastwisku (połowa) a reszta w oborze. ogólnie dostają jeszcze ziarno kukurydzy i śrutę (owies+jęczmień) +śruta rzepakowa. wysoki tłuszcz to tak patrzę że efekt dużej ilości włókna oraz energii i małej ilości białka w dawce. na ketozę to te krowy zdecydowanie nie wyglądają...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Kierowca mówił że byli przedstawiciele z mlekovity z propozycją aby ich przejąć z długami to prezes się nie zgodził pewnie (woli kłaść ile się da do własnej kieszeni i ogłosić bankructwo)

Rolnicy nie powinni go wpuścić na teren zakładu!!! Powinni go odwołać wybrać nowy zarząd i doprowadzić do połączenia z inna silniejsza mleczarnią. Ewentualnie wypłacać udziały i uciekać haha o ile Rotr im jeszcze ma z czego wypłacać :D Co się dziwić prezesowi załączył ssanie i ciągnie :D na jego miejscu to bym dużo wcześniej reagował i próbował ratować mleczarnię mógł by jeszcze wtedy zostać na stołku dyrektora o ile dobrze by negocjował a teraz to pewnie nie  wiadomo ile mleczarnia ma długu haha Znam takie przypadki że obecni prezesi nawijali makaron że są na plusie a po przejęciu i zrobieniu bilansu okazują się dziesiątki milionów długu :D haha także ryzyko mleczarni która chce przejąć też jest duże bo generalnie bierze kota w worku ale mlekovita weźmie wszystko oby dużo :D:D 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

co do udziałów to niema szans na ich odzyskanie. najlepiej uciekać jak najprędzej puki jeszcze płacą za mleko. ą dziś słyszałem ciekawą nowine że mleczarnia ROTR płaci nowym dostawcą z okolic Piły za mleko 1,20zł za litr, a starym obcina kolejne 8 gr dziś mieli zebranie zarządu

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

a co rot tak daleko jeździ po mleko??  Może coś w tym być ale nie dość że koszty transportu mocno rosną to jeszcze przepłacają za surowiec haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Z tego co kojarzę to płacą za przywóz od litra więc im to lotto.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rolnicy nie powinni go wpuścić na teren zakładu!!! Powinni go odwołać wybrać nowy zarząd i doprowadzić do połączenia z inna silniejsza mleczarnią. Ewentualnie wypłacać udziały i uciekać haha o ile Rotr im jeszcze ma z czego wypłacać :D Co się dziwić prezesowi załączył ssanie i ciągnie :D na jego miejscu to bym dużo wcześniej reagował i próbował ratować mleczarnię mógł by jeszcze wtedy zostać na stołku dyrektora o ile dobrze by negocjował a teraz to pewnie nie  wiadomo ile mleczarnia ma długu haha Znam takie przypadki że obecni prezesi nawijali makaron że są na plusie a po przejęciu i zrobieniu bilansu okazują się dziesiątki milionów długu :D haha także ryzyko mleczarni która chce przejąć też jest duże bo generalnie bierze kota w worku ale mlekovita weźmie wszystko oby dużo :D:D 

Szczerze to lepszego kandydata nie ma. Upadłość raczej wątpliwa, spadki cen bardzo prawdopodobne. Mleka mają coraz mniej, ale mocno Niemcy nacierają, oferują swoje pomyje z dowozem za ok 0,16 eurocentów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

a przypadkiem nie mają swojego transportu??

 

Taki obeznany jesteś na temat naszej mleczarni ale postaw to nie wiesz :D @milanreal też mi się wydaje że upadłość jest nieprawdopodobna, z resztą to nie pierwsza taka plotka ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Ja nie jestem obeznany bo na temat Waszej mleczarni mi wsio ryba czy mleczarnia upadnie czy nie. Rolników mi nie żal bo oddacie mleko do innej mleczarni ale najbardziej mi szkoda pracowników niskiego i średniego szczebla. Ja znam tylko przypadki z historii jak to się już działo w polskiej spółdzielczości  mleczarskiej. Nie opisuje jakiś swoich przepowiedni tylko fakty z życia. Ekonomicznie jak coś jest nie rentowne to powinno upaść a Wy podtrzymując prezesa że mleczarnia nie upadnie i niech płaci 0.7zł za litr bo trzeba mleczarnie ratować haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja nie jestem obeznany bo na temat Waszej mleczarni mi wsio ryba czy mleczarnia upadnie czy nie. Rolników mi nie żal bo oddacie mleko do innej mleczarni ale najbardziej mi szkoda pracowników niskiego i średniego szczebla. Ja znam tylko przypadki z historii jak to się już działo w polskiej spółdzielczości  mleczarskiej. Nie opisuje jakiś swoich przepowiedni tylko fakty z życia. Ekonomicznie jak coś jest nie rentowne to powinno upaść a Wy podtrzymując prezesa że mleczarnia nie upadnie i niech płaci 0.7zł za litr bo trzeba mleczarnie ratować haha 

 

Ja udziału w mleczarni nie mam więc tragedii nie ma. Ale spójrz z innej strony. Mleczarnia płaci za mleko słabo- to jest fakt bezdyskusyjny ale sprzedaje swoje produkty na ten sam rynek co inni więc siłą rzeczy powinni stać dobrze finansowo. Prezes zły? Jak jest coś nie tak to zawsze na kogoś trzeba zgonić...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak płaci 0.7gr a inni 1-1.2gr to chyba coś z nim nie tak. Gdzie idzie kasa za sprzedane produkty czy nie czasem na prywatne konto. Z tego co wiem to już ponad rok płacą bardzo słabo. W styczniu byłem tam po limit to osoba od której kupowałem miała cały 2014 poniżej 1zł. Gdzie ja w sąsiedniej mleczarni około 1.30. Teraz mam jeszcze ponad 1zł a tam 70gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no właśnie coś tu nie pasuje, produkt w sklepie drogi a mleko skupowane taniutko a mleczarnia nie ma pieniędzy, coś z kasą musi się dziać bo raczej nie paruje, jedyną opcją w moi przekonaniu są jakieś malwersacje prezesa bo jak to inaczej wytłumaczyć? chętnie wysłucham jakiegoś innego wyjaśnienia bo mi na prawdę nic nie przychodzi do głowy, dobrze zarządzana spółdzielnia nawet nie jakiś gigant jest w stanie teraz prosperować i skupować mleko chociaż za te 90 gr. jeśli widzę cenę 70 gr to aż mnie krew zalewa bo za takie pieniądze to nie wiem komu się opłaci pracować. u mnie jest nieduże gospodarstwo a mimo wszystko żebym miał po 70 gr to różnica w wypłacie by była około 6600 zł to jest jakaś parodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Ja rozumie oburzenie kolegów dostawców osm Rotr na moje wypowiedzi. Rozumie że ciężko jest się oddać w ręce innych władz i zmienić coś co trwało grubo kilkadziesiąt lat. Wy rolnicy nie tracicie niczego możecie tylko zyskać lepszą cenę za surowiec. Zarząd tylko traci - ciepłe syte stołki. Przy każdej takiej sytuacji kryzysowej jest wiele nerwów i złości ale jak się później okazuje rolnicy na tym zyskują pracownicy też tylko przy pewnych obwarowaniach. Jeżeli marki produkowane przez Rotr są rozpoznawane i chętnie kupowane to będą kontynuowane mleczarnia niczego nie straci. Moim zdanie najsensowniejszym wyjściem jest poddanie się zarządu i konsolidacja z większą mleczarnia. Zadam tylko jedno pytanie. Jak to jest z tym transportem w Rotr mają własny czy zewnętrzny??

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Zewnętrzny,  pisałem już o tym wcześniej. Informacja pewna na 100%.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

I ja mam za to płacić??? jestem na minus, sucho, ostatni grosz idzie na nawozy jeszcze raty za kreskę płacić. porąbało ich, a wystarczyło się połączyć i to samo by było tylko wtedy kto prezesem? A tak płaci się mln dla persów????


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    526

Słyszeliście, że Łowicz ma przejąć Mlekpol i podobno już kupił Danone? Tak dilerzy opowiadają...

Kto kogo przejął?? bo nie rozumie i kto kupił Danone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Przestrzegam was koledzy przed polmlek raciąż ostanio rodzice dostali dużo lepszą cene w innym zakładzie i przectawiciel opowiedział nam co i jak i mówił że dużo od nich teraz osób odchodzi ale trzymają ludzi jak mogą nawet podstepnymi umowami ,,, po wizycie w polmleku oświadczyli nam że nie wystarczy 3 mies wypowiedzenia ale jeszcze 2 lata jesteśmy zobowiązani odawać do nich gdyż rok temu braliśmy od nich kredyt i warunkiem jest że PO SPŁACIE KREDYTU MUSIMY ODSTAWIAĆ MLEKO I  TO W GRANICACH 70% TEGO CO NA LIMICIE... a najlepsze że kredyt był na 10% wiec po co im takie zabezpieczenia przecież zarobili na odsetkach wiec to jest gorsze niż za komuny takie trzymanie ludzi i mogą sb robić co chcą a i oczywiście w chwili brania tego kredytu nic o tym nie gadali a ni nic da się to jakoś koledzy podważyć czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Kto kogo przejął?? bo nie rozumie i kto kupił Danone??

 

No podobno Mlekpol został przejęty przez Łowicz i Łowicz chce coś tam z Danona kupić. Tak powiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj