Polecane posty

michal1993    458

Co ma na celu Twój post?

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

czy mlekowita w każdym oddziale ma inną cene koega oddaje do mlekowity oddział susz -lubawa i za maj dostał za11tyś po1,27 brutto przy parametrach 4,1tł i b31

 

Mleks Wyszków o/Mlekowita tł. 4,3  powyżej 15000l cena 1,15 brutto

za maj obcięli 7 gr, oczywiście dowiedziałem sie przy odbiorze faktury, a teraz już info, ze za czerwiec podwyżka 5gr

A czy centrala czyli Wysokie maz. też obniżyło cenę za maj??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

To chyba w Mlekovicie oddział Baranowo jest taka sama cena jak w centrali. Cena z maj 1.20 netto, bł 3,3, tł 4,2 ilość ok 16000l. Teraz za czerwiec i bez obniżki u mnie cena spadnie, parametry na pastwisku ładnie poleciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie wiecie jak mlekovita stoi, przyjmuje nowych dostawców czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Mlekovita mozliwe ze przyjmuje, bo cysterny mleka Litwy do Baranowa caly czas przyjezdzaja :P tylko ze z Litwy maja tanie mleko a Tobie by musieli dac drozej wiec nie wiadomo czy przyjmuja nowych

Edytowano przez emattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Z litwy ciągną mleko po 60-70 gr, niestety takie są skutki tam embarga połączonego z wejściem waluty euro i rekompensatą dla państw baltyckich. Dla mnie nie musi być cena większa niż mam u siebie, mimo iż mlekovita ma teraz większą niż u mnie, bardziej chodzi mi o wyjęcie 90 tys. zł udziałów które mam wpłacone dla obecnej mleczarni a innego sposobu na to nie widzę niż odejście do innej przynajmniej na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Przyjmą  bez  problemu  ,co  najciekawsze   mleko  przyjeżdża  z Litwy  i  odjeżdża  na  Białoruś  i  dalej  do  Putina   interes  się   kręci  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Z litwy ciągną mleko po 60-70 gr, niestety takie są skutki tam embarga połączonego z wejściem waluty euro i rekompensatą dla państw baltyckich. Dla mnie nie musi być cena większa niż mam u siebie, mimo iż mlekovita ma teraz większą niż u mnie, bardziej chodzi mi o wyjęcie 90 tys. zł udziałów które mam wpłacone dla obecnej mleczarni a innego sposobu na to nie widzę niż odejście do innej przynajmniej na rok

 

nie wiem czy uda Ci się wyciagnac udzialy tak od reki, zwłaszcza taka sume.  zwykle czeka się rok, a nawet dluzej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Lata w radzie robią swoje i z tym nie będzie problemu tylko status spóldzielni pozwala tylko na wyjęcie udziałów po odejściu i po rocznym sprawozdaniu finansowym, muszą wypłacić gdy nie wykarzą ujemnego bilansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem czy uda Ci się wyciagnac udzialy tak od reki, zwłaszcza taka sume.  zwykle czeka się rok, a nawet dluzej.

 

fakt w mlekovicie jeśli chce się od ręki to można dostać tylko część i sprawa załatwona, jeśli poczeka się nawet do pięciu lat (nie pytałem ale tak mi się obiło o uszy) to wypłacą całość. także z tymi udziałami to śliska sprawa. ciekaw jestem ile trzeba było wozić mleka  w okresie pobierania udziałów żeby uzbierać 90 tys zł... my w spółdzielni byliśmy chyba od początku (jeszcze dziadkowie), z  tego co mówili to pobierano dość znaczne kwoty a jak co do czego to stan udziałów jest jakiś śmiesznie niski... zwłaszcza że w okresie pobierania mieliśmy jednak nie tak mało mleka jak na owe czasy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Mlekovita   na   wypłatę  udziałów  ma  5 lat  z tego  co  mi  wiadomo  to nie  musisz wpłacać  żadnych  udziałów  dostaniesz  mniej  o  jakieś  2  grosze   za   litr  mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj chyba z udziałami jest trochę inaczej. Jak ja 3 lata temu przejmowałem gospodarstwo i przejmowałem kwotę to zachcieli wpłaty udziału. Mogłem wpłacić, albo dostać od rodziców. Kojarzy mi się coś, że mogli też pobierać 0,05 zł od ceny mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kiedyś było chyba 0.1 zł ale to już dość odległe czasy i w porównaniu do ceny mleka była to dość duża stawka, no ale jak wspomniałem dość dawno to było jak jeszcze dzieciak byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

U nas mleczrnia rozesłała "zaproszenia" do siedziby na podpisanie nowych umów wieloletnich. Z tego co wiem to okres wypowiedzenia przedłużyli cobie do sześciu miesięcy, wypłata udziałów w ciągu kilku lat (nie jestem teraz w stanie okreslić dokładnej liczby). Ciekawe jakie zabezpieczenia zrobią w swoją stronę, bo w stronę dostawcy raczej jak najmniej. Mamy czas do końca tyg a nawet jesli chciałbym zmienić odbiorcę to za bardzo nie ma gdzie bo cena za mleko okolicznych mleczarnii jest bardzo podobna. Widziałem jak cysterna Mlekovity jeździła jakiś czas temu koło mnie, ale teraz jakoś nie widać.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

mleczarnia ROTR za czerwiec -8 gr i całkiem możliwa upadłość przed końcem roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia_    0

Mlekowita ceny za maj nie obniżyła ale pojechała po parametrach. U mnie tłuszcz w I połowie 4,49 a w II połowie 3,50 i cena 10 groszy w dół, a żywienie krów takie same :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trawa też taka sama. U mnie też parametry nieźle spadły, ale na pastwiskach wypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na parametry na pastwisku to akurat jest loteria, u mnie gdzie od 17 lat krowy nie widziały pastwiska, wahanie parametrów jest tylko wtedy gdy zmienię coś w dawce żywieniowej, a tak są stałe przez cały czas, i u mnie w mleczarni też się niektórzy burzą, że na parametrach oszukują a u mnie zawsze identycznie jak w wynikach z federacji z oceny więc albo nierównomiernie żywią albo na pastwisku gdzie niestety nie da się przewidzieć co krowy zjedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zasadniczo to może krowy chodziły na starej trawie a potem przeszły na młodą i stąd problem z tłuszczem sam mam parodię z parametrami zapomniałem że białko trzeba zwiększyć ;)

ilość prawie 12 tys litrów białko 3.06, tłuszcz... 4.56 w pierwszej połowie miesiąca był mniejszy a potem wyraźnie podskoczył bo trawa się zastarzała

cena 1.2682 zł czyli cena stoi w miejscu i nie spada na szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

mleczarnia ROTR za czerwiec -8 gr i całkiem możliwa upadłość przed końcem roku

 

skad takie info i czy jest to pewne o tej obnizce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

skad takie info i czy jest to pewne o tej obnizce?

raczej jest to pewna informacja kierowca mi dziś mówił tylko trzeba poczekać na smsa potwierdzającego, a i juz mają 9 cystern mniej mleka na dzień a od 1 lipca kolejne 8 mniej, wszyscy przenoszą się do mlekowity.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj