Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015
grzesiu    41

Po części się z Tobą zgadzam ale co innego pracować na etacie a co innego mieć gospodarstwo w którym trzeba planować długookresowo. Tzn masz maszyny urządzenia budynki które się amortyzują zużywają i musisz odkładać na naprawy nowy ciągnik wymianę eternitu na budynkach itd Człowiek pracujący na etacie mieszkający w bloku ma tego trochę mniej bo nie ma maszyn urządzeń itd Także kosztowo wygląda to trochę inaczej no i przychodowo też musi wyglądać być znaczenie więcej. W innym przypadku to maszyny się z amortyzują w kieszeni będzie pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    175

Tak, z 10-12 tyś zostanie po 3 tyś na osobę ? Chyba w takim co jest samo wystarczalne i stoi w miejsc, bez żadnych inwestycji i remontów. W wielu miejscach w Polsce nie ma dosłownie pracy w okolicy, brak jakichkolwiek zakładów. Praca tylko w sklepie, w warsztacie i na budowie i to utrzymujące się głównie dzięki rolnictwu, więc nie tak łatwo sprzedać krowy i iść do pracy, trzeba by było zmienić miejsce zamieszkania.

Sąsiad się parę lat temu zlikwidował, bo jak to mówił przy 25 krowach trzeba zapie###ć za czterech a gospodarstwo w miarę zmechanizowane dosyć dobra obora. Teraz trochę za granicą trochę, w kraju, czasem bez pracy za cudnie nie jest ale mówi, że krów nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Takeda    0

Lambo to zależy ile zostanie to nie ja podałem przykład, że z tej kwoty połowo jest na górkę. Znajomy obora 40 dojnych + drugie tyle młodzieży, potrzebuje na funkcjonowanie gospodarstwa 1,27 PLN za litr (maszyny, kredyty, inwestycje, dodatki żywieniowe, usługi itp) przy wydajnosci 11-12k kg mleka  od sztuki. Wszystko powyżej i sprzedaż młodzieży to jego zysk, obecnie ma 1,07 i jeszcze nie narzeka, chociaż ucieszonej miny nie ma, bo już 20% dopłat będzie musiał włożyć w funkcjonowanie gospodarstwa, no ale kredyty kiedyś zejdą, a nie wszystkie inwestycje są nieodzowne.

Wielu wypada z rynku, ale to naturalna selekcja jak wszędzie, huraoptymizm 1,6PLN i będzie rosło niestety się skończyło i spora grupa producentów umoczyła licząc, że ta cena się utrzyma i inwestując na styk bez możliwości ruchu przy spadkach.

 

Z resztą Panowie z ręka na sercu spogladajac chociażby w najbliższej okolicy ile inwestycji było robione z kapelusza zwłaszcza w park maszynowy? Dziś głupie 20ha łąk to już musi być swoja prasa, przy 30ha 3 ciągniki by nie przehaczać ( a często delikwent robi sam, kurde jak nic trzema pojedzie jednocześnie), do tego zestaw na obornik nic że używany przez 10 dni w roku itd. Już nie mówiąc o oszołomach bo jak inaczej mówić o ludziach, którzy za 4-5 klasę ziemi biją się po 60k za hektar.

Jeszcze w życiu nie widziałem rolnika który umarł z głodu, takiego co upadł co prawda tak, ale to wynikało tylko z niemyślenia, ale jak już myślimy to i tak organizować się trzeba grupy producenckie, spólki, spóldzielnie itd, ale działające a nie tylko z nazwy, ilość zawsze robiła różnicę i robić będzie, a przy tej kasie która jest w branży idzie dużo wynegocjować.

 

A i na koniec niby wszelkiej maści OSM są spółdzielniami w 90% przypadków tylko  praktycznie składajacymi się z producentów mleka, to do licha jak zarządzacie, że prezes i jego załoga, której de facto płacicie, często ciężkie pieniądze (np ponad 100k miesięcznie ;)) dmucha was jak balonik. Tak wiem, że rada robi co jej się każe, bo ma za to zawsze wyższą cenę i nawet jakby dolali gnojowicę do mleka to i tak byłaby extraklasa. Rządacie uczciwości i rzetelności, ale nikt nie potrafi jej uzyskać nawet we własnym gnieźdzcie.

 

Ach by nie być gołosłownym to byłem przez lata producentem mleka (z dziada, pradziada, chociaż ja  bardziej z dziada ;P) i tak Lambo zgodzę się z twoim sąsiadem nigdy więcej. Można wyciągnąć ładną kasę, nikt nie pogania i nie stoi z batem nad głową, można sobie klapnąć kiedy się chce, zimą nygusowanie na całego (nie tak jak zbożowcy co prawda), kasa co miesiąc łatwo się gospodarzy i planuje, ale nie idzie strzelić focha, pierdyknąć wszystkiego na jakiś czas i jeśli się tego nie lubi to lepiej od razu zrezygnować.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    94

Mówisz grupy a co one dają ,tylko te 5% odpisu,wyłudzenie kasy po 5 latach założyć nową OT POLSKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    21

Takeda jeżeli byłes producentem mleka to powinieneś wiedzić ze to co podałem to było w najlepszym przypadku że zostanie ,tylko oczywiście nie licząc swoich godzin pracy amortyzacji maszyn, budynków itd itd bo wtedy to juz wyjdzie inna kwota i oczywiście bez zadnych inwestycji zresztą kazdy kto sie tym zajmuje to dobrze wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

Cena mleka u mnie woj.mazowieckie POLINDUS

1.38 netto

ok. 37 tyś litrów 

białko 3.8

tłuszcz 4.3

 

Edytowano przez GrabekSto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    242

W tej piątnicy nie zapowiadają żadnych obniżek? Gdzie oni najwięcej upychają te swoje produkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik18    1

Piątnica w 96% produkuje swoje produkty na polski rynek z wielką dbałością o ich jakość .
I w tym nasz prezes widzi sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

cena chyba faktycznie cos w gore idzie u nas od sierpnia ma byc 1zl za mleko netto podwyzka spora.Ma byc ,ale czy bedzie .

 

Panowie cale szczescie ze w Polsce jest zlotowka gdyby bylo euro to juz by nas zgnoili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    34

SM Mlekovita oddział Trzebownisko białko 3.3 tłuszcz 3.89 ilość 10.000l za maj 1.16zł brutto. Wiecie jakie są przedziały  za które jest wyższa cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    350

ROTR 3000L, 0,80zł brutto


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

SM Mlekovita oddział Trzebownisko białko 3.3 tłuszcz 3.89 ilość 10.000l za maj 1.16zł brutto. Wiecie jakie są przedziały  za które jest wyższa cena?

6 tys to wiem a dalej chyba właśnie 10 tys. no i tak widzę że w oddziałach Mlekovity cena nie podchodzi do centrali Wys Maz, za kwiecień było 1.24 (poniżej 10 tys), zobaczymy co na fakturze za maj, a dostanę dopiero za kilka dni

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    175

Przedziały są na 6000, 10tys, 15tys, 20tys i wtedy chyba co 10tys aż do 100tys.
Kolega wyżej podał chyba cenę netto i stąd te różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

czy mlekowita w każdym oddziale ma inną cene koega oddaje do mlekowity oddział susz -lubawa i za maj dostał za11tyś po1,27 brutto przy parametrach 4,1tł i b31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

za maj będę miał podobną ilość to wtedy dokładniej powiem chociaż ta cena wygląda na taką samą jak w Wysokiem Mazowieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    34

6 tys to wiem a dalej chyba właśnie 10 tys. no i tak widzę że w oddziałach Mlekovity cena nie podchodzi do centrali Wys Maz, za kwiecień było 1.24 (poniżej 10 tys), zobaczymy co na fakturze za maj, a dostanę dopiero za kilka dni

 

Za kwiecień było 1.20zł brutto poniżej 10.000 litrów tłuszcz 3.88 białko 3.33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    137

Piątnica w 96% produkuje swoje produkty na polski rynek z wielką dbałością o ich jakość .

I w tym nasz prezes widzi sukces :)

 

dokladnie, ale normy mleka tez macie wysrubowane do granic. 

Poza tym Piatnica od 15 lat nie kupiła żadnego zakładu z długami czy bez nich. Ma jeden zakład i niskie koszty. A mlekpol stety lub niestety kupuje caly czas;/ Teraz kupili Łowicz za co zapłacilismy w dwa miesiace z naszych rachunków


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
×