Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015
marju12    43
Napisano (edytowany)

Kolega ma jakieś 120 ha ziemi, lepszej i słabszej. Nie ma hodowoli. Uprawia rzepak, pszenice, żyto hybrydowe. Zaczął uprawiać do tego warzywka tzn cebula, buraczki, ziemniaki. Dlaczego przy plonach zbóż na dobrym poziomie poszedł w warzywka? Przecież to znacznie więcej pracy... Wiadomo - dla kasy. Z samych zbóż i rzepaku nie mógłby się tak szybko rozwijać, bo miałby niższe dochody.

Ja obecnie dostaje z l mleka 1,04 brutto przy 3,51 % białka. Powoli zwiększam produkcje i myślę że za maj otrzymam jakieś 1,10 zł brutto. Szału nie ma, ale trzeba robić swoje i nie narzekać bo od tego nic się nie zmieni. Myślałem przezucić się na opasy ale na razie o tym nie myślę (kredyty itp). Zobaczymy co bedzie za 2 lata z ceną opasów, skoro wszyscy się tak na nie rzucili z powodu dopłat...

kolego nie chodzi o narzekanie ,ale o to zeby sie wymienic opinia jak wyglada sytuacja .Teraz jest taka ,ze trzeba uwazac z inwestycjami bo mozna poleciec .

Uwazaj zeby wzrost produkcji nie wiazal sie ze wzrostem kosztow.nie sluchaj doradcow zywieniowych miej wlasna glowe.

 

Apropo PSLowcow poczytajcie sobie

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/489760,narzeczona-polityka-psl-wiceprezesem-elektrocieplowni-co-na-to-janusz-piechocinski.html

 

zdrowia

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    713

Przy 100 ha słabej ziemi i zysku z niej tylko 500 zł z ha + dopłata mamy około 150 tys zł rocznie do kieszonki na przemarnowanie. Kładłbym lache na wszystkie dojne krowy. Postawił opasów czystorasowych żeby się nie nudzić i walić ten wyścig szczurów.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

nightmare    81

nie trzeba być fanatykiem, po prostu w nie których rejonach nie ma innej opcji, grunty nadające się tylko na użytki zielone, slabe orne, burak i pszenica nie urośnie, wiec pozostaje kukurydza i owies dla bydla. z czegos trzeba zyc, a z krow co miesiąc jakas tam gotowka jest, i dlatego wielu się tego pilnuje, sa tez tacy co lubia te zwierzęta, pewnie większość i to plus dla nich, bo praca daje jakas satysfakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    1

koledzy mam pytanie, czy istnieje możliwość sprzedaży mleka do dwóch mleczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Ale na tą sytuację trzeba spojrzeć też z pozytywnej strony. Wiele gospodarstw kończy z produkcją krów. Dzięki temu można kupić naprawdę dobre sztuki w okazyjnej cenie i do tego dochodzą użytki zielone które można wydzierżawić bo przecież najczęściej to mokradła wiec nic tam poza trawami nie urośnie. Kryzys to naprawdę dobry okres do inwestowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81
Napisano (edytowany)

co to za inwestycja kupic krowy na czas kiedy produkcja mleka jest nie oplacalna i być może taki stan się utrzyma przez okres az te krowy się wyeksplatuja, bo wiadomo, te dobre krowy nie będą się doic 10 czy kilkanaście lat. najczęściej

dwie trzy laktacje, w zaleznosci ile będą mieć już za sobą.

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    46

Przy 100 ha słabej ziemi i zysku z niej tylko 500 zł z ha + dopłata mamy około 150 tys zł rocznie do kieszonki na przemarnowanie. Kładłbym lache na wszystkie dojne krowy. Postawił opasów czystorasowych żeby się nie nudzić i walić ten wyścig szczurów.  

 

Zapomniałeś dodać - Zostać wolnym człowiekiem- Bezcenne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    713

Różne są pojęcia wolności ale jeśli ktoś wstawia robota bo myśli że będzie miał więcej czasu to czas na leczenie psychiatryczne...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

panowie jak u was z cenami za kwiecien .? macie jakies przecieki a propo maja jak bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    85

boro za kwiecień 1.13netto białko 3.4 tłuszcz 4 niecałe 9tys pod ocena. 5gr mniej niż w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

u mnie za kwiecień przy dostawie ponad 20 tysięcy litrów przy białku 3.42 i tłuszczu 4.33 wyszło 1.22 netto czyli do ręki.   mleczarnia rolmlecz węgrów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    41

Wszyscy obniżają cenę skupu ale nikt nie pomyśli o konsolidacji aby działać  wspólnie w ramach większego podmiotu obniżać koszty produkcji dystrybucji i przede wszystkim KOSZTY ZARZĄDU!!!.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    41

Jakby rolnicy lepiej pilnowali swojej własności jaką jest spółdzielnia mleczarska to żyło by się im lepiej. Jest tak że większość klepie prezesów po plecach wiedząc o tym że właściwie nie zarządzają ich przedsiębiorstwem. Spójrzcie na przejętą mleczarnię w Bydgoszczy. Mlekpol płaci w tym regionie najwyższą cenę i jednocześnie rozwija ten oddział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    21

Łowicz przedział 10-20tys

tłuszcz 4.4    białko 3,33      obora pod ocena     1.29 brutto vat   

Narazie bez obniżki trzymaj sie Łowicz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1218

Jakby rolnicy mieli coś do gadania. Co prezes powie rada przyklepie a przeciętny dostawca nie ma żadnego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    34

Piątnica cena za kwiecień bez zmian wyjdzie mi około 1.6065 brutto i co wy na to?


dodam że tłuszcz ponad 4.5 a białko 3.3 ilość około 30000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    34

1.5zł na rękę bo 10gr na udział


Tak rządzi Pan prezes z Piątnicy i rada nadzorcza 


Cena bajeczna a wręcz kosmiczna mam nadzieję że wam koledzy tęż tak zaczną w końcu płacić wasze zakłady 


Piątnica średnia cena to 1.58 brutto nie ma u nas obniżek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1218

Mlekovita oddział Baranowo za tł. 4,23 i biał. 3,09, ilość tylko ok 6 tyś. 1,12 netto. Parametry lecą strasznie do dołu drugi miesiąc a mleka tyle samo. Miało być 0,05 zł a u mnie wyszło 0,1 zł obniżki.
Co do ceny w Piątnicy to tylko mogę się wkurzać, bo niewiele brakowało, żeby w 2007 Piątnica przyłączyła Baranowo. Rzekomy kryzys gospodarczy, którego jak twierdzili rządzący nie było w Polsce przeszkodził w planach. Osobiście myślę, że nie mogli się dogadać z Baranowem. Siedzą tam tacy idioci, że aż mi się niedobrze robi jak mam jechać do punktu skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
×