Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MLEKA
nightmare    81

ida ciężkie czasy, warto się wstrzymać z większymi inwestychami, zwłaszcza na kredyt, rozsądniej było by odlozyc jakas gotowke na przetrwanie kryzysu który dopiero przyjdzie za jakiś czas, puki co, choć ceny niskie, wielu ma ok 1 zl to jeszcze tragedii nie ma. 

AsToNeK_LwG    1

Mlekpol  za marzec po 1.43 przy ilości 4.800 L mleka średnio 3.60 białko 

a teraz spadek ma być ok 16 groszy 

tragedii nie ma chociaż szkoda że wcześniej foli do owijania nie kupiłem :)

grzegorz132    9

a skąd wynikają spadki cen .....      kurs euro  był dłuzszy czas 4.2   a teraz 4.00   spadek 5%   tj z 1.45 1.46 1.47   na 1.40- 1.39  a skad pozostałe ceny towarów  maslo itd

a pamietacie jak było poprzednio kryzys na rynku  mlekpol obnizył wowczas na bodajze 1.20 brutto  a niemcy i francuzi strajkowali czyli dla nich 0.28euro czyli teraz ponizej 1.15  nie zejda

tak mysle ze u mnie na 1.30 brutto sie utrzyma za kwiecein

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    97

taka obniżka jest napewno wyczuwalna i tak jak u mnie to 12 tyś. Mieć a niemieć jest różnica. Jeszcze trochę i będziemy pracować charytatywnie jak pozostałe branże rolnictwa

daremw    128

nie charykatywnie tylko z zamiłowania ;) cóż, teraz zapewne pozostaje poczekać do jesieni to może cena podskoczy z 5 groszy...

pedro2    350

Mlekpol  za marzec po 1.43 przy ilości 4.800 L mleka średnio 3.60 białko 

a teraz spadek ma być ok 16 groszy 

tragedii nie ma chociaż szkoda że wcześniej foli do owijania nie kupiłem :)

Ta ilośc razy 10 żeby taką cenę uzyskać  nie bujaj ;)

PATr    238

Nie musi oszukiwać, w mlekpolu taka cena brutto obowiązywała, teraz -16gr więc będzie miał 1.27 brutto więc i tak jest sporo patrząc na litraż

pedro2    350

Luknij stronę do tyłu statek pisze 1.47-1.50 za 50 tyś a tu 5 tyś ;)

PATr    238

No widziałem tą cenę, tylko to jest pewnie cenna netto i po odjęciu udziałów, nie wiem jak tam w mlekpolu cenią ilość, ale jeśli statek miałby 1,5 netto przy 50 tys. to on może mieć 1,47 brutto i od tego odejmij udziały i wychodzi sporo mniej co wydaje się realne

marju12    43

nie wiem kto glosuje na PSL to jest skandal co wyprawiaja w rolnictwie,swinia na dnie byki ledwo ledwo bo panowie z rzadu i PSL powtarzam PSL co niby jest w rzadzie doprowadzili do przeglosowania zakazu uboju rytualnego to sa w rzadzie ..!!!!

A teraz wzieli sie za mleko........... my podjelismy decyzje.Przy cenie 60 groszy a ma do tego dojsc nie oddajemy mleka.

PATr    238

Nie dojdzie do takiej ceny, jest jakaś granica opłacalności i jak przyjdzie ci dokładać 2-3 miesiące to zrezygnujesz lub komornik ci pomoże i cena pójdzie do góry jak zacznie brakować towaru a dopóki mają go w miarę sporo to lecą z takimi spekulacjami i właściciele supermarketów zgarniają twój zysk

rolnik_2015    2

Poniżej 1 zł nie spadnie.

Z tego co ludzie piszą to już w wielu miejscach spadło poniżej i to grubo ponieżej bo płacą po ok 80-90 gr., wystarczy przejrzeć kilka poprzednich stron.

• Like 2

pawelol111    713

nie wiem kto glosuje na PSL to jest skandal co wyprawiaja w rolnictwie,swinia na dnie byki ledwo ledwo bo panowie z rzadu i PSL powtarzam PSL co niby jest w rzadzie doprowadzili do przeglosowania zakazu uboju rytualnego to sa w rzadzie ..!!!!

A teraz wzieli sie za mleko........... my podjelismy decyzje.Przy cenie 60 groszy a ma do tego dojsc nie oddajemy mleka.

Ceny bydła rzeźnego u odbiorców z zagranicy nie spadły. Powodem obniżek jest tanie euro. Będzie jeszcze tańsze.

miwigos    85

A ja za przedział litrów 7000-10000 mam 0,92 zł i co nie spadnie,dlatego już nie zacielam i kończę  HOBBI

zetorki12    2043

U mnie płacił byś 4,5 zł , a mleko od polskiej krowy , a nie jakiejś germańskiej . :P

shottle    1

Na stronie sejmu możesz sobie popatrzeć, kto poparł ubój rytualny, z imienia i nazwiska duraku, po i pis więc nie wypisuj jak nie wiesz. A gdyby nie Sawicki, siedział na bliskim wschodzie, i otwierał rynki więc idz i zagłosuj i zniszcz do końca rolnictwo na przyjaciół rolników pis i po

daremw    128

pal licho ilość... przy takiej cenie to już porażka, wstyd że państwo nie interweniuje

mlodykom1    10

Z tego co czytam to kryzys w branży mlecznej coraz większy mam nadzieje że u mnie wyjdzie ponad 1zł w ubiegłym miesiącu 1,08 brutto oficjalnie cena nie spadła ale parametry zaskakująco niskie

marju12    43

panowie ilosc ma znaczenie bo w mleczarni sa progi i czym wiecej to troche drozej u nas pulap najwyzszy jest od 20.000 l chyba.

Co by nie powiedziec gnoja rolnikow jak chca.Dalej glosujcie na ten psl.

Hubert8245    23

Miesiąc temu każdemu produkcja o 50% skakała a teraz wszyscy rezygnują :rolleyes: Gdyby mi wzrosła produkcja o 50% to bym nie rezygnował. :D Przychodzi gorszy czas i to było do przewidzenia, po hossie zawsze jest bessa tylko niektórzy tej myśli do siebie nie dopuszczali ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096

Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690