Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MLEKA
corrado    217

Poniżej 1zł za litr to żadna opłacalność czy to mali czy też duzi jeszcze jak ktoś ma kredyty to już zupełnie z kamieniem do dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1217

Rolstudent ma rację. Można trzymać 30 krów i doić tyle samo co ten utrzymujący 20. Sam nie mam warunków- ziemii, żeby zwiększać pogłowie i trzeba podnosić wydajność. Nakłady pracy na mniejsze stado mniejsze a opłacalność podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

dalej glosujcie na PSL :)  ,zaden normalny rolnik w tym kraju nie powinien glosowac na tych panow tołdi z gumisiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

hania1978    2

Rolstudent ma rację. Można trzymać 30 krów i doić tyle samo co ten utrzymujący 20. Sam nie mam warunków- ziemii, żeby zwiększać pogłowie i trzeba podnosić wydajność. Nakłady pracy na mniejsze stado mniejsze a opłacalność podobna.

 

A jakbyście mogli tak mniej więcej powiedzieć, przy jakiej ilości mniej więcej hodowla jest w miarę opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    217

Ilosci czy cenie mleka?  Bo jak mleko będzie po 50gr to żadna ilość nie jest opłacalna natomiast przykładowo gdy cena wyniosła by do 2zł to przy skromnych 5 krowach o skromnej wydajności 6tys jest opłacalność.

 

Edytowano przez corrado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    712

Opłacalność a godne życie z prowadzonej produkcji to dwie różne rzeczy. Jeśli chcesz mieć kasę na dobre auto, fajny dom, przyzwoite obejście i nowe maszyny to 25 dobrych krów mlecznych + jakieś bydło opasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

potwierdzam przy 50 gr/litr mleka nie ma znaczenia czy masz duzo krow czy nie i tak jestes zgnojony.ale w tamtym tygodniu bylem w niemczech 2 dni cena mleka w sklepie 1 euro.Wiec moze nie bedzie tak zle.

 

u nas cena skupu 90gr litr dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność a godne życie z prowadzonej produkcji to dwie różne rzeczy. Jeśli chcesz mieć kasę na dobre auto, fajny dom, przyzwoite obejście i nowe maszyny to 25 dobrych krów mlecznych + jakieś bydło opasowe.

Zapomniałeś dodać, jeszcze + dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    85

Przynajmniej nie będzie żal likwidować ,jeszcze dobry rok i będę wolny nie mogę się już doczekać tych dobrych czasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    1268

@marju12  ta cena to małe ilości "bańkowcy" noszący do zlewni, średniacy około 10tys. ma być 90-pare groszy za litr netto.

Popieram, kierowca mówił że od maja -15 gr...

Mam około 10 tyś miesięcznie, za marzec wyszło po 1,06-1,07 netto przy tłuszczu 4,2-4,4%. Czyli od maja produkcja za marne 0,9 zł netto... Złodzieje.  ;[  ;[  ;[  A kumpel przy dostawach 15-20 tyś w Mlekpolu dostaje aktualnie 1,46 zł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    238

potwierdzam przy 50 gr/litr mleka nie ma znaczenia czy masz duzo krow czy nie i tak jestes zgnojony.ale w tamtym tygodniu bylem w niemczech 2 dni cena mleka w sklepie 1 euro.Wiec moze nie bedzie tak zle.

 

u nas cena skupu 90gr litr dalej 

 

Według tygodnika poradnika rolniczego ceny w mleczarniach na zachodzie to od 25 euro centów do 34 euro centów jedynie mleczarnia moloch we Włoszech płaci po 40 eurocentów nie wiem ile w tym prawdy ale jakoś na tle twojego 1 eura niezbyt realnie wygląda twój wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

to cena w sklepie jaka widzialem kolego

 

Według tygodnika poradnika rolniczego ceny w mleczarniach na zachodzie to od 25 euro centów do 34 euro centów jedynie mleczarnia moloch we Włoszech płaci po 40 eurocentów nie wiem ile w tym prawdy ale jakoś na tle twojego 1 eura niezbyt realnie wygląda twój wynik...

to cena jaka widzialem na polce w sklepie a nie jaka dostaja rolnicy.Juz ktorys raz zle zrozumiales PATr

 

PATr nastepnym razem czytaj dokladnie.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    238

Ahh cena w sklepie, sorry źle przeczytałem, cena w sklepie a mleczarnia to dwie różne rzeczy i patrząc na przeszłość ni jak ma się do ceny w skupie, no ale miejmy nadzieje że pójdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chyba co roku w maju sa obniżki cen mleka, to już chyba tradycja od wielu lat,kiedys w maju bydlo wychodzilo na trawy , mleka przybywali i byli spadki, dziś pewnie powod jest inny, 15-20 gr to dużo, zwłaszcza jak ktoś już ma ledwo zlotowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    21

Nightmare piszesz ze nadrabiasz ilością i spadki cen nie dotyczą....to liczysz jak ci co twierdzą ze ich podwyżki cen paliwa nie dotyczą bo i tak za stówke tankuja cały czas ;) ciezkie czasy przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chodzi o to ze 15 krow i 15 jalowek to mało mniejszy koszt utrzymania jak 30 krow, u mnie był ciezki czas wlasnie jak cena była na pozimoie 1.5 zl, bo odchowywalem jalowki które nie dawaly mi zadnego przychodu pomimo ze zjadaly duże ilości pasz, dziś taka jalowka wycielona zarabia na siebie i daje te pare groszy zysku.   sumując oddaje dwa razy tyle mleka niż przed rokiem przy tej samej obsadzie bydla, w konsekwencji wychodzę teraz lepiej przy cenie 1 zl niż rok temu przy cenie ponad 1.5 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze 15 krow i 15 jalowek to mało mniejszy koszt utrzymania jak 30 krow, u mnie był ciezki czas wlasnie jak cena była na pozimoie 1.5 zl, bo odchowywalem jalowki które nie dawaly mi zadnego przychodu pomimo ze zjadaly duże ilości pasz, dziś taka jalowka wycielona zarabia na siebie i daje te pare groszy zysku.   sumując oddaje dwa razy tyle mleka niż przed rokiem przy tej samej obsadzie bydla, w konsekwencji wychodzę teraz lepiej przy cenie 1 zl niż rok temu przy cenie ponad 1.5 zl.

 

A ja myślałem że matematyka jest tylko jedna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

chodzi o to ze 15 krow i 15 jalowek to mało mniejszy koszt utrzymania jak 30 krow, u mnie był ciezki czas wlasnie jak cena była na pozimoie 1.5 zl, bo odchowywalem jalowki które nie dawaly mi zadnego przychodu pomimo ze zjadaly duże ilości pasz, dziś taka jalowka wycielona zarabia na siebie i daje te pare groszy zysku.   sumując oddaje dwa razy tyle mleka niż przed rokiem przy tej samej obsadzie bydla, w konsekwencji wychodzę teraz lepiej przy cenie 1 zl niż rok temu przy cenie ponad 1.5 zl.

twoje myslenie wiecej sie narobic za mniej i jeszcze jestes zadowolony.

twoja logika myslenia przeraza jak bys mial ja wiem 5 klas skonczonych.

odrzuc natychmiast to myslenie    radze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

co oznacza stwierdzenie "se doi "? bo nie mogę tego znalesc w słowniku jezyka polskiego. kolejna sprawa stwierdzenie faktu nie oznacza mojego zadowolenia z obecnej ceny.  wiem ze na dluzsza mete będzie tylko coraz głębszy spadek oplacalnosci, bo żeby utrzymać stado 30 krow potrzebny jest odchow kolejnych jalowek, co wiaze się z wyższymi kosztami produkcji mleka.  przykład był podany na chwile obecna i na rok wstecz, wiec proszę się nie bulwersować.Kazdy kto umie liczyc

wie ze koszty produkcji mleka w godpodarstwie gdzie jest 1 krowa i1 jalowka sa wyzsze niż w przypadku gdzie jest tylko 1 krowa,  pozwole sobie zaznaczyć ze ta krowa może sluzyc kilkanaście lat i przez ten okres nie będzie wymagala zastąpienia. Także panowie inżynierowie i po wielu innych szkołach , zapewniam ze znam lepiej sytuacje we własnym gospodarstwie, wiem lepiej ile kosztowalo mnie utrzymanie stada w roku ubiegłym, ile kosztuje mnie w chwili obecnej, jaka w danym momencie mam cene za surowiec, i to ja będę wiedział najlepiej kiedy mi cos z tego zostaje a kiedy brakuje.       

 


Tylko że za kilka lat te braki w jałówkach których teraz nie posiadasz wiele (tak rozumiem Twoją wypowiedź) dadzą się we znaki... 

 

nie koniecznie, gdyż nie planuje powiększenia stada, a raczej zmniejszenie stopniowe  stada,  z 30 krow do 22-24 wiec w najbliższym czasie intensywny odchow jalowke nie będzie podrzebny, co najwyżej pojednyncze sztuki co jakiś czas.   Inna sytuacja gdybym chciał utrzymać taka obsade krow lub zwiekszyc.   
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096
       
      Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
×