Polecane posty

Pablo1970    51

Za  taką    cenę   im  więcej   będziesz  oddawał  tym  więcej  stracisz  jeżeli  np   Piątnica   trzyma  cenę    to  ci  mniejsi    też  mają   cenę  niezłą  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a co tam znowu z tym dziadostwem sie dzieje ze moze byc gorzej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No a co może się dziać globalnie na świecie rynek mleka kuleje i perspektywy nie są najlepsze.

Słyszałem ze mleczarnia Piątnica od kwietnia 2016 wymagać będzie nie stosowania produktów GMO w żywieniu krów. Chłopaki prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Bez soi włącznie? Bo tej nie GMO to chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie no bez soi i rzepaku to lipa, jakoś mi się nie widzą takie obostrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Panowie mam pytanie. Pań również dotyczy :-). Czy warto pchać się w kontrolę uzytkowości mlecznej? Mam 25 krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

opłaca, u nas np mleczarnia dopłaca 2 gr do litra jesli się jest w PFHBIPM i wychodzi się na plus a po za tym otrzymujesz wazne informacje dotyczące parametrów mleka co pomaga w żywieniu od 20 krów myślę że spokojnie się opłaca ;) 
Mają też w ofercie darmowy program do kojarzenia, również polecam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12096

bez oceny niewyobrażam sobie ogóle hodować krów mlecznych . nawet 10 szt. jest warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli to GMO to prawda to podejrzewam cudowny wzrost zysków, ale Cargillu czy Provimi. Na pewno tańsze nie są od gmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Ja to o Piątnicy usłyszałem od prof. żywienia, jego zdaniem  w przyszłości wyjdzie im to na plus jak nauczą się produkować białko ze swojego pola. Nie koniecznie wysoka wydajność na soji to duży zysk, raczej obecna cena śruty sojowej nie utrzyma się na takim poziomie.

 

 

Mlekovita Baranowo 10-15 tyś, tł 4.17 białko 3,31 cena 1,18zł netto. Ciekawe czy szarpną się na jakoś premię w grudniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
Mlekovita Baranowo 10-15 tyś, tł 4.17 białko 3,31 cena 1,18zł netto. Ciekawe czy szarpną się na jakoś premię w grudniu. 

 

Premia tylko dla udziałowców w oddziałach jest? Czy każdy kto oddaje mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Na dzień dzisiejszy kg białka z łubinu czy z soi kosztuje na dobrą sprawę tyle samo.

Chodziło o lucernę i inne rośliny wysokobiałkowe na objętościowe i uzupełnianie energii a nie jak teraz robi większość tzn. dawka w przeważającej części z kiszonki z kukurydzy, która wymaga uzupełnienia paszą białkową.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Lucerna daje białko zwaczowe które nigdy nie zastąpi białka jelitowego. Owszem daje to oszczędności bo nie używa się tyle sruty rzepakowej Ale na soi się nie zaoszczędzi. Poza tym lucerna nie zawiera prawie cukrów które trzeba uzupełnić i ułożenie dawki na lucerni to nielada wyzwanie. Wiem bo w podstawie mam 13 kg lucerni. I szczerze to to wcale nie jest tańsze. Tylko bardziej plonodajne i się suszy nie boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Premia tylko dla udziałowców w oddziałach jest? Czy każdy kto oddaje mleko?

 

Znajomy jest w grupie i dołożyli mu 10 gr/l

Odstawia dużą ilość więc ładnych pare groszy dojdzie do portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

sory,że nie na temat ale proszę o porade.

Teść brata ma 10 krów i średnio za mleko wychodzi mu 4tyś(w tym m-cu po 1,13zł tłuszcz 4,2 białko nie wiem), wg mnie i brata to strasznie niska wydwjność. Krowy to ncb i prawie wszystko po "swoim byku". Zywienie sianokiszonka, ziemniaki, śruta 80% żyta 20% owsa i jakiś koncentrat 25kg na 3 tygodnie. Chłopina staroświecka i do kiszonki z qq nie da się przekonać. Załatwiłem mu 2 jałóweczki hfxnrf to żywieniem szybko sprowadził je do parteru.Zaznacze że mocznik nie wchodzi w gre, a moje pytanie czy śruta sojowa(0,5kg/szt)  przy tym żywieniu da zwiększenie wydajności? Czy może przy tym żywieniu i braku genetyki to już jest max. Wiem, że średniowiecze ale stary chłop i w dodatku z tych co nie przetłumaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj