Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
makowiaczek    27

a jak tam ceny w polmleku? słyszeliście o jakieś podwyżce?

 

Pewnie nie będzie, bo musieliście finansować kampanię PO i teraz Grabowski musi się trochę odkuć. :)

 

MLEKS Wyszków o/Mlekovita 1,26 brutto >15000 l tł.4,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

poczekajmy już niedługo będzie po 2 zł bo mleka coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Sianokiszonkę dobrej jakości można kupić taniej, sam kupowałem.

 

U mnie cena w OSM Piątnicy bez większych zmian ;)

 

Powyżej 10 tyś litrów - tłuszcz 4,8; białko 3,8 cena:1,60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaisyrk79    7

Obecne ceny mleka to i tak śmiech na sali... kiedyś się w to bawiłem ale słabo na tym wyszedłem. Co do obietnic przedwyborczych? Panowie, wszyscy wiemy jak to u nas jest. Klapa wychodzi już dzień po

 

ak Ukraina zacznie sprzedawać, a mają potencjał to będą   niskie ceny. W branży mówi się o 70-80 groszach max.Nikt nie  zrezygnuje bo każdy ma kredyty i pętle na szyi. Idą ciężkie czasy dla mleczarstwa, wielu upadnie, ci co nie upadną przez kilka lat będą produkować za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a nie mówiłem iż niedługo będzie po 2 zł

Mówiłeś, no i co? Jest gdzieś 2 zł? Bo ja nie widzę takiej ceny, więc nie wiem czym się popisujesz? Mówisz o piątnicy i o 1,6 zł i to przy pięknych parametrach? Przecież każdy wie że to cały czas jest cenowy ewenement w kraju.

Jak powiem że ja kupię 2 litry mleka po 5 zł ty zaczniesz krzyczeć że ceny mleka podskoczyły do poziomu nigdy nie notowanego? Ogarnij sytuację na rynku, potem dopiero coś pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no to trzeba wejść w sprzedaż bespośredno lub przerabiać to mleko u siebie a na pewno wyjdzie ponad 2 zł a nie ciągle narzekać iczekać na manne z nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Takich mądrych to już wielu było tylko praktycznie nikomu nie wypaliło, czekam aż sam dostosujesz się do swoich rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

przerabiac to mozna jak sie ma 50 l dziennie.pozatym  produkcja i sprzedaz to tez koszty i nie jest prosta jak sie  wydaje.To nie komuna ze zawsze wszystko sprzedaz.Teoria a praktyka to niebo a ziemia

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Mówiłeś, no i co? Jest gdzieś 2 zł? Bo ja nie widzę takiej ceny, więc nie wiem czym się popisujesz? Mówisz o piątnicy i o 1,6 zł i to przy pięknych parametrach? Przecież każdy wie że to cały czas jest cenowy ewenement w kraju.

Jak powiem że ja kupię 2 litry mleka po 5 zł ty zaczniesz krzyczeć że ceny mleka podskoczyły do poziomu nigdy nie notowanego? Ogarnij sytuację na rynku, potem dopiero coś pisz.

 

jeśli chcesz mieć powyżej 2 zł to przejdź na ekologię, nie kupując nawozów i gotowych pasz sporo zaoszczędzisz ;) bez problemu można osiągnąć wydajność 5 do 6tys od krowy, na takie mleko i przetwory robi się niesamowite zapotrzebowanie, Piątnica za ekologiczne płaci na dzień dzisiejszy 2,2 -2,4 zł za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ekologia... dobre sobie. ciekaw jestem ile w tym ekologicznym mleku faktycznie ekologii. bo jeśli ekologiczne to i wszystkie pasze chyba powinny być ekologiczne a jeśli ekologiczne to jakie plony osiąga się na ekologii? standardowo przekłada się to na areał potrzebny do utrzymania krowy i nie wiem czy jakiś interes wielki na ty da się zrobić, zwłaszcza że mniejsze wydajności, więcej areału potrzebnego, mniejszy litraż to kolejne grosze uciekają i nie wiem czy wyższa cena ekologicznego mleka jest faktycznie opłacalna.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

No i maje 2 złote zostało przebite na 2,4 zł za litr to chyba bardzo opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

w nowym saczu jest skupowane mleko ekologiczne ale cena jest tylko o 10gr/litr wieksza od zwyklej a tu takie kosmiczne ceny 2 czy 2,50zl/litr . ktos tu chyba przesadzil jakies bajki powiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

ekologia... dobre sobie. ciekaw jestem ile w tym ekologicznym mleku faktycznie ekologii. bo jeśli ekologiczne to i wszystkie pasze chyba powinny być ekologiczne a jeśli ekologiczne to jakie plony osiąga się na ekologii? standardowo przekłada się to na areał potrzebny do utrzymania krowy i nie wiem czy jakiś interes wielki na ty da się zrobić, zwłaszcza że mniejsze wydajności, więcej areału potrzebnego, mniejszy litraż to kolejne grosze uciekają i nie wiem czy wyższa cena ekologicznego mleka jest faktycznie opłacalna.

 

Przecież są na rynku nawozy fosforowe, potasowe, wapniowe, dopuszczone w ekologi, które pochodzą z naturalnych przemielonych skał, lucerna czy koniczyna bez problemu urośnie w ekologii, a mieszanki z trawami można nawozić gnojowicą czy obornikiem , w których wprowadzisz azot, no i oczywiście podstawa to odpowiednie ph czyli wapnowanie.

Ja w tym roku zebrałem średnio po 80 bel z ha (Lely Welger RP 245), z lucerny w czystym siewie bez grama azotu więc można i w ekologii takie plony uzyskać.akurat te nawozy fosforowe i potasowe co sypałem też są  dopuszczone w ekologii.

 

http://www.odr.pl/ekologia-i-rodowisko/rolnictwo-ekologiczne/dobre-praktyki/469-nawozenie-w-gospodarstwach-ekologicznych

http://www.iung.pulawy.pl/images/pdf/Wykaz_ekologia.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sensowna i opłacalna ekologia, to ekologia z pogłowiem. Czyli głównym producentem azotu. Nie ma tu co za wiele dyskutować, jest to jasne jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To jest proste ale ekologia w produkcji mleka to dla mnie bajka z 1001 nocy. Niby zachwalać można ale ile w tym prawdy...
2.4 za litr? Pierwsze słyszę. Wysokie ekologiczne plony w moim regionie... też między bajki włożyć, jak ktoś ma żyzne gleby które by wydawały niezły plon nawet bez nawożenia i nadmiar ziemi to może się powymądrzać. Ja w tym żadnego interesu nie widzę.

Mlekovita Wysokie Mazowieckie
Powyżej 10 tys litrów
Tłuszcz 4.44
Białko 3.42
Cena 1.3511 zł

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/bajko-rolnicy-powinni-obnizac-koszty,61006.html

 

 

Nie mam krów ale zaciekawił mnie artykuł jak wyżej.

To co tniecie już koszty u siebie? bo mleczarnie więcej wam nie dadzą a co najwyżej zabiorą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Kolejny cwaniak który właśnie swoją niegospodarnością chce obarczyć rolników a sam pewnie rodzinkę na stołeczkach posadził z pensją za 10 tys + za nicnierobienie i jeszcze chce bokiem kasę wyprowadzić. Tyle w temacie mam do powiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Taa , może niech rolnicy  siebie zaczną doić....

W porę uciekłem z tego burdelu....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj