Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolstudent    182

Już się słyszy o podwyżkach narazie takich symbolicznych po 5 groszy. Mleka coraz mniej to i cena się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mleka coraz mniej, ale to na krutka mete ten spadek, mało prawdopodobne ze co roku susza będzie, przyjdzie lepszy rok i wtedy naprawdę mleko się przeleje. jeśli komus mleczarnia placi 70-80 gr a wielu takich jest, to te niewielkie podwyżki nie uratują sytuacji,  Wiem sam po sobie, mi brakuje conajmiej 30 groszy do ceny która by mnie zadowolila, a mało realne ze kiedykolwiek cena o tyle wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Wzrośnie na pewno, kwestia czasu jedynie- czasami dołek może trwać i kilka lat, chociaż ja myślę że tej zimy coś ruszy.
No i podstawowa sprawa- mało kto zregeneruje swój potencjał produkcyjny natychmiastowo, krowy sprzedać łatwo ale odchować drugie... Trochę to potrwa, także w przyszłym roku też nie powinno być nadprodukcji

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś cicho o podwyżce. Wczoraj przyszedł sms z Mlekovity o trochę nietypowej treści.
SM Mlekovita, Cennik mleka za m-c : 09/2015, doplata dla wszystkich dostawcow za przekroczenie kwoty mlecznej : 0,05 zl/L . Pozostale skladniki bez zmian." To cena dla wszystkich czy dla tych co przekroczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Panowie, czy ktoś sprzedaje mleko do OSM Grodków "Gomi" i może mi powiedzieć jaka jest cena? :)


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie cena bedzie wieksza jak 40% gospodarstw w europie zbankrutuje lub zrezygnuje z mleka i embargo sie skonczy.

 

mleko w rosji w dyskoncie kosztuje 3,50 a u nas 2 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Chyba zaczyna brakować mleka. Z innych mleczarni zaczynają dzwonić i proponować nawet 10 gr więcej :) Zobaczymy co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Bo ja wiem... Patrząc na swoją produkcję (musiałem zmienić zbiornik x2) i produkcję sąsiadów ( codzienne odbiory) to wypada mi stwierdzić że mleka nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6697

Chyba zaczyna brakować mleka. Z innych mleczarni zaczynają dzwonić i proponować nawet 10 gr więcej :) Zobaczymy co będzie...

gdzie dzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Np do mnie i paru innych dostawców :) zawsze tak się dzieje jak im mleka zaczyna brakować. Tyle ze u nas na Podkarpaciu jest sezonowość produkcji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A dokąd teraz oddajesz? I jaką masz cene/ilośc? Jaki rejon podkarpacia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

do Mlektaru ilość 6000 l. i mam 1,00 brutto


A Ty gdzie oddajesz mleko i jakie są u Was w mleczarni ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Do Mlekovity oddział Trzebownisko ilośc 10.000l 1.15zł ostatnio było 3.2 białko 3.85 tłuszcz. Skąd odkładnie jesteś? Ja okolice Dębicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1723    1

mógłby ktoś napisać jak wychodzi mleko w mlekovicie oddzial biała podlaska??? z góry wielkie dzieki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

Okolice Jasła. Ja tylko czekam kiedy Mlekovita zacznie podnosić bo wtedy wszystkie mleczarnie mniejsze podnoszą :) wiesz może cos na temat podwyżek w Trzebownisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Póki co cichosza. Za 2 tyg faktura przyjdzie to się przekonamy czy coś drgnęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

symboliczną
prawdopodobnie w następnym miesiącu aż do grudnia w mlekpolu mleko ma iść do góry. po ile to nie wiadomo. mówi się że jakieś 5gr ale zawsze to już coś


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Mlekovita tłuszcz 4,16 białko 3,34 <40tys. 1,4047zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A Łowicz obniża 6gr  ponizej 20tys    białko 3,5 tł 4,3 kontrola -całe 1,16brutto wiem ze płaca taniej mleczarnie ale naprawde odechciewa sie robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj