Polecane posty

fireseba    224

Poznaj pojęcie ironii.

 

 

aronia hmmm to jest to:P

 

+5gr? Będzie chociaż na prąd


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Poznaj pojęcie ironii.

 

mógłbym odwrócić do ciebie te słowa bo chyba nie za bardzo umiesz je zastosować...

pogratulować można tego że mlekovita ciągnie mleko z zagranicy, kupuje tanio, sprzedaje produkt po dobrej cenie, od nas odbiera mleko po jednej z lepszych w  polsce cen. jeszcze lepiej dzięki temu funkcjonuje więc nie wiem jakie zastosowanie ma tu słowo ironia? zastanów się o czym piszesz, lub jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia to po prostu milcz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

z somatyką u mnie także było zawirowania. Z 220 skoczyło na 555 i wróciło na 340 więc coś w mlekpolu było nie tak, bo nawet nie zdążyliśmy zareagować na te wyniki i nie było żadnej zmiany w żywieniu, a krowy chodziły w tym czasie na tej samym pastwisku.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

u mnie też z somatyką zaczęły dziać się cyrki że już nawet zaczeliśmy zastanawiać się nad zakupem wirówki ale przy takich przekrętach to pewnie i wirówka by nic nie pomogła jeżeli mleko parę razy woziliśmy do weta bo też ma urządzenie do badania ilości komórek i było około 160 tyś a z mlekpolu przychodziły wyniki z tego samego mleka tak około 460 - 500 tyś ale jakieś 2 tyg temu chyba wszystko wróciło do normy bo już parę wyników przyszło w okolicach 200 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Są jakieś faktury jaki jest koszt produkcji np. sera i ile jest odpadu i na co idzie itd.? Przelanie, pasteryzowanie i sprzedanie mleka to koszt 2zł?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy produkcji nic się nie marnuje. Serwatka po produkcji serów i twarogu trafia po wysuszeniu do preparatów mlekozastępczych. Niektóre sprzedają świerzą rolnikom a Ci skarmiają ją świnkom. Na kg żółtego sera potrzeba chyba z 10 l mleka. Pewien nie jestem, ale można w google znaleźć informacje. Mleko sprzedają też odtłuszczone, bo najczęściej to 3,2 i chudsze. Litrt mleka w biedrze 3,2% to 2 zł z groszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

10l mleka? Jak mleko było po 2zł to ser musiał by kosztować ponad 20zł za kg


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a ile białka jest w kilogramie sera (nie chce mi się patrzeć ale założę się że mniej niż w 10 litrach mleka)? serwatka też pozostaje także nie martw się o mleczarnie, one sobie poradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Teraz za mleko takiej ceny nie mam... Wychodzi na to, że oddałem mleko po 20 groszy, bo wtedy miałem 1,1.

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 2 zł to mieli nieliczni. Z resztą zanim skończyło się kwotowanie ser kosztował ok 20 zł. Po embargu i rządaniach biedry cena sera i masła miała spaść o połowę i tak się stało w przypadku sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

a ile białka jest w kilogramie sera (nie chce mi się patrzeć ale założę się że mniej niż w 10 litrach mleka)? serwatka też pozostaje także nie martw się o mleczarnie, one sobie poradzą :)

 

kg sera zawiera 2.9% białka oraz 2.95% tłuszczu


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tłuszczu ma 30% zależy jaki rodzaj sera a nie 2,95%, białka też ma jakieś 20-30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

białka chyba bardziej w granicach 25 % aa tłuszcz minimalnie więcej ale z reguły chyba mniej niż 30 % serki topione np mają często poniżej 15% białka a tłuszcz podobnie jak w serach, masło klarowane zacznijcie kupować... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

a jak cena w mlekovicie?

 

Zapewne 10gr wyższa niż w Mlekpolu


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię. Mlekovita chyba nigdy nie płaciła więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Wątpię. Mlekovita chyba nigdy nie płaciła więcej.

 

Ostatnimi miesiącami tak i to aż o 10-12 gr. W kwietniu mlekpol obniżył o 16gr

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

raczej mlekpol z mlekovita płacą podobną cenę możliwość jest że jeden miesiąc jedni więcej płacą ale zaraz wyrównują :) tyle że mlekovita odbiera wszystko mlekpol za każdym odbiorem bada skrupulatnie mleko co kto woli :)  przepływ informacji między mleczarniami jest więc nikt tu sobie nie pozwoli na rozdawnictwo :) z   moich obserwacji wynika że to Piątnica na Podlasiu dyktuje tendencje w cenach jak Piątnica obniża to i mlekovita z mlekpolem też takie moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ale mimo tego piątnica zawsze płaci najwięcej.

a Ty @fireseba głupot nie gadaj, bo w ciągu ostatnich 2 lat nie zdażyło się żeby mlekowita płaciła więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

A kiedy Piątnica obniżyła ostatnio cenę ? Raczej na Piątnicę nie patrzą bo ona się rządzi swoimi prawami.

Mlekpol i tak długo trzymał cenę, mlekovita ostatni raz obniżyła cenę w styczniu i od tej u nas wychodzi w granicach 1,10-1,20 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

SM Mazowsze Chorzele optanili o 3 gr. To może już niech biorą za darmo skoro tak nam uwłaczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj