Polecane posty

grzesiu    532

Embargo to tylko pic na wode. taka Prawda. Produkty i tak ida przez Białoruś a kto najwiecej dostaje po tyłku ? oczywiscie Rolnik.... Cena masakryczna i inwestuj w gospodarstwo. Kupuj maszyny.... 

Może i idą do Rosji przez różne kraje np przez Serbię a w głównej mierze przez Turcję. Ceny po których sprzedawane są produkty uzależnione są  od cen na światowych przetargach np przetarg Algierski. Żeby  przebić się z produktami do Rosji to trzeba sprzedawać po niżej tych cen a  drugi raz trzeba zaniżyć cenę dla pośrednika który wysyła tam te produkty no i transport który nie jest tani bo kierunek Turcja nie jest tak dobrze obsługiwanym przez polskich przewoźników jak np Francja czy Anglia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Embargo to tylko pic na wode. taka Prawda. Produkty i tak ida przez Białoruś a kto najwiecej dostaje po tyłku ? oczywiscie Rolnik.... Cena masakryczna i inwestuj w gospodarstwo. Kupuj maszyny.... 

Słyszałem też że jadą do Niemiec a z niemieckimi nalepkami Rosjanie biorą wszystko. W zamian do Polski przychodzi tanie mleko z Niemiec. Chyba muszą w Niemczech dodatkowo dotować hodowców bo Niemcy za takie grosze by nie doili.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Niemcy od trzech lat dostają średnio 13 gr za każdy litr mleka w zamian za zniesienie kwot, teraz średnia cena skupu mleka u nich to nadal 20 gr więcej niż u nas+dodatkowe 13 gr i maja jeszcze przyzwoitą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Kolejny miesiąc i kolejna obniżka cen (-5gr). Za miesiąc czerwiec otrzymam jakieś 91-92 gr brutto przy ilości powyżej 10 000l. Białko 3.3-3.4%


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A skąd nam to wiedzieć? Z obserwacji w Rypinie wypłata przed 10tym jak zawsze, cena licha i to są pewne informacje a w przypuszczenia się bawić nie będę.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

80 gr to nawet przy zywieniu pastwiskowym cena nie oplacalna, a niestety coraz częściej spotykana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

80 groszy nazywasz srednią cene? Chyba z tobą jest cos nie tak

 

Tylko bez takich, niech będzie, cena licha.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

trzeba się pogodzić z cenami poniżej 1 zl, i zapomnieć o cenach typu 1.6 zl. Ten rok będzie wyjątkowo ciezki, niska cena, kary i do tego jeszcze susza w wielu rejonach, mniej pasz, co za tym idzie zmniejszenie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernas28    0

Jestem z okolic podlasia i mazowsza. U mnie cena mleka wyniosła 1,23 w Mlekowicie przy 10.600 litrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

polmlek płaci nierówną cenę za mleko a kupuje Agros - Novę przebijając swoją ofertą graczy z branży soków. hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

w Lowiczu za maj była pierwsza obniżka od dawna 10 gr a za czerwiec bez zmian


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

rolnicy z tymi małymi ilościami hoduja krowy raczej hobbystycznie, i najczęściej maja inne zrodlo dochodu, także mogą sobie pozwolić na ceny ok 65 gr. gospodarstwo z wieksza obsada, utrzymujące się tylko z rolnictwa nie ma szans przetrwać przy takiej cenie. już przy cenie 80gr ciężko zwiazac koniec z koncem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo. Śr. tł 3,8% i białko 2,9% cena 1,07 netto a wszystko dzięki suszy. Normalnie doję połowę tego co mógłbym mieć gdyby nie wypalone pastwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to u was tak sucho u mnie też zaczyna podsychać ale mam jeszcze trochę kuszonki z kukurydzy to dosypuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Mlekovita Baranowo. Śr. tł 3,8% i białko 2,9% cena 1,07 netto a wszystko dzięki suszy. Normalnie doję połowę tego co mógłbym mieć gdyby nie wypalone pastwiska.

 

myslalem ze w okolicac wys maz sa dobre ziemie, mieszkam nie daleko i, ziemie slabe i puki co na lakach nadal zielono. na wschodzie było ostatnio kilka suchych upalnych dni ale tragedii nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Za 8500 litrów mleka dostałem po 80 groszy, Rotr Rypin a wypłate zawsze mam po 12stym

Edytowano przez drzewis98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

U mnie za czerwiec dałem 40tys litrów cena 1,33 zł spadło biało o 0,3 Mlekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj