Polecane posty

statek    140

1 ! podkreslam 1. a mlekpol 12 zakładów
nie mówię że to dobre posunięcie ale musieli to jakoś sfinansować


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moretti    2

to z tym łowiczem to mi się zbytnio niechce wierzyć, była podobno takowa propozycja na radzie gdzie jeden z hodowców wyskoczył z taką propozycją aby łowicz i mlekpol się połączyły ale to nieprzeszlo z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

dokladnie, ale normy mleka tez macie wysrubowane do granic. 

Poza tym Piatnica od 15 lat nie kupiła żadnego zakładu z długami czy bez nich. Ma jeden zakład i niskie koszty. A mlekpol stety lub niestety kupuje caly czas;/ Teraz kupili Łowicz za co zapłacilismy w dwa miesiace z naszych rachunków

 

Z tym Łowiczem toś ale newsa wymyślił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja tego nie wymyśliłem :) kilku dilerow od tygodnia o tym mowi

być może jest to plotka, okaże sie za 2 tygodnie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp 11500l, 3.8tł, 3,4bł cena 0,97zł brutto. Robi się ciekawie, z każdym miesiącem cena leci w dół.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Z tym łowiczem to póki co mogą być rozmowy toczone na pewno nie jest to sformalizowane ale musi być coś na rzeczy że rozmawiają :) ciekawe na jakich zasadach się połączą może tylko w kwestii handlu i dystrybucji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mlekpol nigdy nie łączył sie na zasadzie handel dystrybucja. On zawsze kupuję. Uznajac ze dla niego to żadna korzyść dać komuś markę i dystrybucje a zobaczyć z tego grosze.

Co do piatnicy. to piatnica nie tak dawno kupila przeciez mleczarnie w Ostrołęce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ale Łowicz to nie jakas mała zbankrytowana mleczarnia którą można sobie kupić. To trzeci producent wg ilości przerabianego mleka i przychodów w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiła i jak podkreślił Statek jedną. Co prawda musieli podnieść im też cenę, ale Mlekpol czy Mlekovita przejmując inne mleczarnie robi tak samo. Te normy w Piątnicy wcale nie są takie wyśrubowane. Mają extra i super extra, która jest sztucznie podkrecana. Naturalna liczba bakterii w mleku to 30 tyś a ludzie mają po 10 i mniej. Trzeba je jakoś zabić w tym mleku, bo chłodzenie tylko zatrzymuje namnażanie. Niejeden w Mlekovicie czy Mlekpolu spełniałoby wymogi super extry a dostaje i tak za extrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a komórki somatyczne też spelnisz jak w piatnicy?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Piatnica ma do 400 tys jak i my. Tylko super ekstra ma do 30 bakterii. Gdzie u mnie max bylo w tamtym roku 12

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

nie zapominajcie ze w mragowie buduje sie proszkownia na chyba 18ha powierzchni
oczywiscie mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ostrołeka jeden zakład ale niemały, np gmina łyse nie tak dawno najwiecej krow na gmine w kraju teraz nie wiem. Nowe hale, linie produkcyjne na ktore były potracenia z wypłaty. Poprostu zle zarzadzana wczesniej choc zle nie płacili. Piatnica na tym nie straciła, zeby ktos sie nie obraził ale jak zajechałem do Piatnicy zaraz po przejeciu to stały jakies budy a teraz to widac z daleka ze porzadny zakład.  

 

Co do paramatrów, zdarzało sie ze musialem wylewac 200 litrow mleka na dostawe co przy moich litrach jest iloscia dosc znaczna, a kolega z innej mleczarni sie smiał ze jak mu przez filtr niechce leciec to dziure robi i ma tosamo kaske czy to bylo sprawiedliwe??  A teraz to  mówi ze za takie sama mleko ma mniej. Nie mowie ze jest tak wszedzie to przyklad z mojego podwórka. 

 

OSM Piatnica 14000 l, białko -3,2 tłuszcz 4,4  - 1,52 brutto 

 

Klasa extra, nie zmiesciłem sie w super extra srednia 39 tys bakteri.  

Nie wiadomo skad wyskoczyło 104 tys bakteri  oddałem na druga dostawe do zbadania i 17 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz bakterie to i mi w Mlekovicie skaczą. Zawsze myje się tak samo a ostatnio pod rząd ze 30-40 tyś.parę kol. Wymogi super extry spełniam swobodnie, bakterie rzadko prze. kraczają 15, najczęściej 10 a komórki nie więcej jak 200. Czasem zdarzają się wpadki z bakteriami nie wiadomo skąd. W wigilię opuściłem jeden odbiór i mni nie było a na koniec wynik 600 tyś bakterii a w nastepnym msc 10. W myciu nic się nie zmieniło. Kierowcy to też dobrzy kanciarze. To wszystko na bańkowej dojarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to jesli bakterie to sporo ludzi to spelni. U mnie miedzy 8 a 12 tys. Rzeczywiscie świetnie płaci ta Piatnica. Pozazdrościc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Może jakby było mniej tych mleczarni było by lepiej, chociaz jakby była np jedna na obszar połnocno - wschodniej Polski mogłaby narzucac cene bo ze slaska nik po mleko nie przyjedzie. Chodz statusowo powinna by działac na korzysc dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

mlekpol nie kupuje mleczarni tylko przejmuje na zasadzie prawa o spółdzielniach a o tym Łowiczu mówi się już od początku roku ale rolnicy z Łowicza się nie zgadzają Łowicz bardzo słabo stoi wysłali dużo towaru do chin i nie dostali narazie kasy teraz pchają na Afrykę ale jak znów nie dostaną pieniędzy to będzie lipa prezes Łowicza dostał od rolników ultimatum albo do końca wakacji poprawi sytuację finansową mleczarni albo po wakacjach co rada od wola jakaś duża grupa rolników podobno rozmawiała z mlekpolem ale narazie nic nie wiadomo będę w piątek w Grajewie w mlekpol to może się coś więcej dowiem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

A to cena w Piątnicy nie jest z tego, że produkują "drobne" produkty i nie martwią się cenami mleka w proszku, sera czy masła na świecie?
Myślę,że nie przejmują innych mleczarni bo obawiają się, że wiecej takiego towaru już w kraju nie sprzedadzą i cena będzie musiała spaść.
Co do wymogów to chyba aż tak tragicznie nie jest. W okolicy sporo ludzi oddawało do Ostrołęki i jak Piątnica ją przejmowała to wiele ludzi przeszlo do innych mleczarni, bo myśleli, że im mleko nie będzie przechodzić a ci co zostali to dają radę, obory u nich stały jak stoją i doją stare krowy.

Nie jestem pewny ale ilość bakteri naturalnie w mleku to 1tyś.
Bakterie w mleku skaczą bo jest ciepło a kierowcy nie dbają o próbki i cyrki się dzieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

z tego co ja słyszałem to Danone kupił Łowicz i ma wszystkich ich dostawców przejąć a tym z daleka do których teraz jeździ ma podziękować


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Danone sam zamknał fabrykę w Warszawie na Woli i sprzedaz produktów spadła mu w Polsce ok 30% wiec nie sadze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Danon nie mógł kupić spółdzielni!!! Spółdzielnie można tylko przejąć a Danon tego zrobić też nie może bo nie jest spółdzielą. Także nie jest to możliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj