Polecane posty

daremw    128

w mlekovicie nie ma obniżki może  ktoś się orientuje? bo fakturę dostaję dopiero około 20-tego

bo wcześniej ktoś coś wspomniał ale nie potwierdzone

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie było. Mam nawet 2 gr więcej za lepsze białko( które już spadło) i wyszło mi chyba 1,14 netto dla vatowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

to w takim razie podaj mi ten wzór i podstawę prawną. no i dlaczego przez cały czas praktycznie na 100% twierdzono że będzie na zasadzie 1%- 10 gr

2%- 20 gr ........

mniej więcej a w końcu wychodzą takie cuda

 

 

Kara wynosi około 28 euro za 100 kg mleka i brany jest pod uwage współczynnik realokacji i krajowa rezerwa. A że w ostatnim roku chyba nikt nie był na tyle głupi, żeby sobie jakąś większą ilość zostawiać kwoty niewykorzystanej to jest jak jest. Porównywanie ostatniego roku kwotowania do poprzednich to troche brak wiedzy o swoim fachu. Co innego jak robią to minister, doradcy i fachowcy, bo to albo celowe wprowadzanie w błąd albo brak wiedzy w temacie co jest bardziej prawdopodobne skoro większość robote dostała po znajomości i po partyjnym kluczu. To oczywiście w wielkim skrócie napisałem. Jak się komuś chce to niech jakiś dziennik ustaw i rozporządzenia wykonawcze poszuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

OSM Radomsko 2 część miesiąca maja 0,68 netto, danych jakościowych jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

wiecie może kiedy zbiera się posiedzenie rady w mlekpolu? bo cos dochodzą mnie słuchy że obniżka w czerwcu nieunikniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

ZM Winnica, za maj 0,88 gr; 5000 L, białko 3,18; tłuszcz 4,15.. Szkoda że mi w klasach nie przechodzi za bakterie i somatyczne bo by było drożej 0,20 gr.

Bida...

 

kolego higiena i tyle.Nie trzymaj krow na glebokiej sciolce widze ze masz malo to sciel sowicie .I bedzie  ok !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

wiecie może kiedy zbiera się posiedzenie rady w mlekpolu? bo cos dochodzą mnie słuchy że obniżka w czerwcu nieunikniona?

też takie głosy mnie dochodzą:/ ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Witam MSM Mońki przedział 6-9tyś tłuszcz 3,4 białko 3,6 cena za maj 1.19 za litr i 5gr. w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

kolego higiena i tyle.Nie trzymaj krow na glebokiej sciolce widze ze masz malo to sciel sowicie .I bedzie  ok !!!!!!!!!!!!!

 

Czyścimy wymiona przed dojeniem, aparaty też są dokładnie myte, kiedyś raz mi przechodziło, raz nie, a teraz chyba ostatnio bakterie przeszły mi 2 miesiące temu.. Limit jest do 100 tyś. bakterii. Rolnika to zawsze oszukają i wyrolują, taka jest prawda, obory za miliony nastawiali (wiem po znajomym), kredytów nabrali, a teraz opłacalność spada, a w banku ich to nie obchodzi, musisz spłacić i koniec. I po co to było? Niektórym to ciągle mało <_<

Edytowano przez Mati2812820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
Polskie mleko można sprzedawać w Indiach. Jest porozumienie\

Co Wy na to będą kupować od nas mleko bo tańsze, swoje sprzedawać na Litwę, a my będziemy sprowadzać je z Litwy i interes kwitnie?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

tł 4.0 bi 3,35 15 tys cena narazie zadowalajaca 1,27 z vat  na pszyszły miesiac obniżka  OSM Ostrowiec Świetokrzyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

ROTR Rypin 7000 litrów. tłuszcz 4.40 białko 3.40 0.86 gr tragedia


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Polskie mleko można sprzedawać w Indiach. Jest porozumienie\

Co Wy na to będą kupować od nas mleko bo tańsze, swoje sprzedawać na Litwę, a my będziemy sprowadzać je z Litwy i interes kwitnie?

 

 

 

kolego interes ale dla kogo..? co mnie obchodzi czy sprzedaja do indi,chin czy wylewaja dla mnie cena co miesiac nizsza... :mellow:

 

a to jest najwazniejsze chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

niestety musimy nauczyć się produkować mleko za ok 1 zł. w przeciwnym wypadku trzeba będzie zmienić branżę. Widząc sytuacje jaka jest obecnie prognizuje cenę mleka na poziomie 1.10 -1.20 netto przez kolejne 1.5 roku. jeżeli cena paszy będzie na podobnym poziomie jaki jest obecnie nie będzie wielkiej biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

czyli krótko mówiąc zwiększać produkcję bo wtedy na "progach" nalatuje. poza tym mleko może zdrożeć już na jesieni... mimo wszystko pogoda daje o sobie znać w wielu regionach kraju i plony ogólnie szykują się mniejsze.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

podobno jest sprowadzane mleko z niemiec po 50 gr litr kto dokłada do tego mleka w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    331

@Marcin133 no twój post to trochę z logiką na bakier ;P. 2500 PLN to niezłe pieniadzę? Ale 10-12k PLN minus połowa i na 2 osoby czyli 2,5-3k PLN na łeb za mleko to już nie? Tak oczywiście uwiazanie na produkcji mlecznej jest jak nie przymierzajac w niewolnictwie, aczkolwiek każda praca ma swoje minusy i plusy ;) Zresztą nikt nikomu nie każe być rolnikiem, można iść na etat podobnie jak z etatu można zostać rolnikiem, czasy obowiazku pracy na szczęście minęły. Kiedyś uważało się, że rolnik ma 10 zawodów, a 11 to bieda, a do tego to nie zawód ale styl życia, dziś się na szczęście to zmieniło na lepsze. Wszystkim malkontentom przytaczam zawsze ten sam przykład, kiedyś moja ciotka mówiła, że Ci na roli to ciągną kokosy, a robole na etacie to biedaki, dziś po latach gdy wypadło zajmować się rola mówi, że  Ci na etatach nawet robolskch to bogacze, a rolnicy to biedota, jak to się mówi punkt widzenia, zależy...  Niestety żaden kraj nie działa już w próżni i cena płodów nie zależy już tylko od urodzaju lub koniunktury tylko u nas, a że spekulacje dotarły wreszcie na rynek mleka to ciśnie sie pytanie, dlaczego dopiero teraz, zbożowcy są przyzwyczajeni, zresztą taki rynek nawozów od dawna działa trochę wbrew ekonomi i logice i niestety też trzeba było się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj