Polecane posty

Marcin133    944

Zlikwidowac to raz i nie ma, pare samochodów przyjedzie i po bólu ale co dalej....dokładnie jedyny pożytek że troche ludzie sie zastanowią nad oborami za miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

W mlekpolu za 20tyś bi 3.1 wyszło 1.185zł brutto za kwiecień

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Dziś patrzałem w sklepie, te co było kiedyś 2.7 to dziś 2.65, te co 2.30 to 2.19 i jakieś po 1.98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś patrzałem w sklepie, te co było kiedyś 2.7 to dziś 2.65, te co 2.30 to 2.19 i jakieś po 1.98.

Ale żółty ser poleciał ostro, w większości marketów ser typu Gouda po 11.99 zł/kg w kawałku, a jeszcze niedawno poniżej 20zł ciężko było kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Dziś patrzałem w sklepie, te co było kiedyś 2.7 to dziś 2.65, te co 2.30 to 2.19 i jakieś po 1.98.

A ja byłem wczoraj w mięsny i patrzę a tam kiełbasa po 21zł a jak świnie były po 5 zł to kosztowała 17zł za kg. Więc nie licz na obniżki w sklepach.

 

 

A jeszcze mi się coś przypomniało, średnio z 1kg mięsa wychodzi z zakładów 2,5kg wędlin czyli obniżka cen żywca ma niewielki wpływ na cenę kiełbasy ale już jak jest podwyżka to okazuję się, że jednak żywiec to najważniejszy koszt i tak jest niestety wszędzie. Zauważyłem tylko że ceny żółtego sera spadły a reszta to nieznacznie lub wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

ZM Winnica, za maj 0,88 gr; 5000 L, białko 3,18; tłuszcz 4,15.. Szkoda że mi w klasach nie przechodzi za bakterie i somatyczne bo by było drożej 0,20 gr.

Bida...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Bo to jest takie kołowanie bez końca, więcej i więcej i dostawiają obory na 200 szt i kredyty i jeszcze nie wiadomo co, a teraz jak przyszło zaciskać pasa to wielkie dylematy ... Jak się chciało mieć mleko po 2zł to się miało, ale trzeba było liczyć się z tym że przyjdą takie chwile jak te.

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ZM Winnica, za maj 0,88 gr; 5000 L, białko 3,18; tłuszcz 4,15.. Szkoda że mi w klasach nie przechodzi za bakterie i somatyczne bo by było drożej 0,20 gr.

Bida...

to już sam sobie jesteś winien, to ile tych bakterii i somatycznych wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

ja tak sobie myślę że na opakowaniach produktów powinno umieszczać się cenny po jakich mleczarnia puściła to w świat. Tak powinno być z każdym produktem rolnym( tylko nikt takiego wymogu prawnego nie przyjmie). trochę pośredników wypadło by z rynku a nam żyło się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

SM Demii w Górze Śląskiej

Wartość : 29 tyś l

 

Cena :

Netto: 1.15 zł

 

Brutto :1.21 zł

 

Białko: 3.47

Tłuszcz:3.71

 

2 grosze w dół .

 

          

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Nie myśleliscie o zmianie mleczarni? Przy tej ilosci mleka Gostyń dużo wiecej by zapłacił, ja mialem za 6 tys l 1,19 netto a parametry podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mlekpol oddział Mrągowo
1.26 netto 85 tyś 3.2 bialko 4.1 tłuszcz
Dodatkowo jakies dziwne zawirowania z komurkami z odbioru na odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kosów Lacki

44 tys.

białko 3,45

tłuszcz 4

1.13 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj wpadł mi w ręce nowy TPR i w felietonie na początku informacja, że kara 0.9 zł za przekroczenie jest niemal pewna. Sam mechanizm rozłożenia na raty nie jest jeszcze ustalony z KE. Tyle to nawet ARR chyba nie prognozowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dzisiaj wpadł mi w ręce nowy TPR i w felietonie na początku informacja, że kara 0.9 zł za przekroczenie jest niemal pewna. Sam mechanizm rozłożenia na raty nie jest jeszcze ustalony z KE. Tyle to nawet ARR chyba nie prognozowała.

też dziś to przeczytałem, to jakaś parodia (paranoja) lub po prostu unia chce sobie podreperować budżet wyyślając nowe wzory na obliczenie wysokości kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Z tą karą to tak jak z fotoradarem, jest tyle i tyle to się tego trzymaj, a jak przekraczas to płać nie ma zmiłuj. Na płacz za późno już.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zamierzam płakać. Od lat utrzymujemy ok25-28 krów. Mniej utrzymywać nie mogę, bo taki mam wymóg na MR. Od jesieni nie dawałem krowom śruty, żeby zmniejszyć a i tak przekroczyłem chyba z 10 tyś.Dziwi mnie tylko ta kwota kary. Mało kto pod koniec okresu prognozował takie przekroczenie. Najczęścij padało 0,6-0,7 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Z tą karą to tak jak z fotoradarem, jest tyle i tyle to się tego trzymaj, a jak przekraczas to płać nie ma zmiłuj. Na płacz za późno już.

tylko przy fotoradarze masz sztywny taryfikator a tutaj kara z kosmosu.

ps: ja też nie płaczę mam niecałe 6000 kg przekroczenia to mnie to lotto, chociaż wiadomo że lepiej zapłacić jak najmniej, bardziej szkoda tych którzy zapłacą 90 gr a za mleko mają 80 gr/l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A tu niby co uważasz że ktoś losuje jaka będzie kara? Jest wzór podstawia się dane i wychodzi kwota kary. Proste jak j...  . Nie wiem po co jakieś teorie spiskowe do tego układać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A tu niby co uważasz że ktoś losuje jaka będzie kara? Jest wzór podstawia się dane i wychodzi kwota kary. Proste jak j...  . Nie wiem po co jakieś teorie spiskowe do tego układać.

to w takim razie podaj mi ten wzór i podstawę prawną. no i dlaczego przez cały czas praktycznie na 100% twierdzono że będzie na zasadzie 1%- 10 gr

2%- 20 gr ........

mniej więcej a w końcu wychodzą takie cuda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj