Polecane posty

lamboEVO100    513

Co Ty z tym PSL-em ? Czasy gospodarki centralnie sterowanej dawno minęły i rzad za wiele do cen nie ma. Ceny na w całej unii spadają to i u nas tendencja spadkowa i nie widzie w tym nic dziwnego. Mleczarnie są zalewane mlekiem i co mają z tym zrobić gdy produkty będę drogie i nie będą konkurencyjne  ? Tak trudno zrozumieć prawo popytu i podaży ? Naprodukowaliśmy tego mleka to musimy je wypić.

Rynek powinien sam się ustabilizować po jakichś 2-3 latach, bo jakoś nie wierzę, że ktoś zrezygnuje z pordukcji mleka po 2-3 miesiącach pod kreską. Mleczne stado się buduje latami, nikt nie powróci później do produkcji od tak sobie. Problem będziemy mieli gdy Merkel wprowadzi dopłaty do produkcji mleka dla Niemców, wtedy będzie tak jak z rynkiem trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4
Napisano (edytowany)

Co Ty z tym PSL-em ? Czasy gospodarki centralnie sterowanej dawno minęły i rzad za wiele do cen nie ma. Ceny na w całej unii spadają to i u nas tendencja spadkowa i nie widzie w tym nic dziwnego. Mleczarnie są zalewane mlekiem i co mają z tym zrobić gdy produkty będę drogie i nie będą konkurencyjne  ? Tak trudno zrozumieć prawo popytu i podaży ? Naprodukowaliśmy tego mleka to musimy je wypić.

Rynek powinien sam się ustabilizować po jakichś 2-3 latach, bo jakoś nie wierzę, że ktoś zrezygnuje z pordukcji mleka po 2-3 miesiącach pod kreską. Mleczne stado się buduje latami, nikt nie powróci później do produkcji od tak sobie. Problem będziemy mieli gdy Merkel wprowadzi dopłaty do produkcji mleka dla Niemców, wtedy będzie tak jak z rynkiem trzody.

 

Nie masz racji. Naszym kosztem rozwijaja się gospdoarstwa 'starej unii'. Tak jak było z przemysłem, tak sam ojest teraz z rolnictwem. Do tej pory jakoś się bronilismy, ale w końcu rolnictwo Polskie też dopadła cwana Merkel.

Zastanów się jak działaja Niemcy i co wypuszczaja na rynek, dopiero później dokłądnie skomentuj, bo można ludzi w błąd wprowadzić.

Edytowano przez Rolnikix

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

problem taki ze w bessie tez rachunki do zaplacenia sa :)

 

Do granicy opłacalności jeszcze trochę brakuje także nie ma co płakać że nie ma za co rachunków zapłacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Z tego co ludzie piszą to już w wielu miejscach spadło poniżej i to grubo ponieżej bo płacą po ok 80-90 gr., wystarczy przejrzeć kilka poprzednich stron.

 

To was ładnie doją... U mnie wszystkie okoliczne mleczarnie płacą powyżej 1 zł. Ja mam 1,24 bo mam słabe białko...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszecie o cenach a nikt nie ma poza Wami pojęcia do jakich mleczarni odstawiacie. Piszcie, gdzie oddajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

oczywiście cena którą podałem to cena brutto dokładnie to było 1.4232 zł.Cena netto wynosi coś ok 1.32 ale to nie zmienia faktu że dostałem za litr po te 1.42 (+odciągnięty udział a za maj nie będą zabierać) więc cena wyjdzie ok 1.27-1.35 więc nie tak źle chyba, widząc że ktoś dostaje mniej niż 1 zł.  Współczuję wam koledzy! Życzę wytrwałości i stalowych nerwów ale sobie też, nikt nie wie co może być jutro ;(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

No widziałem tą cenę, tylko to jest pewnie cenna netto i po odjęciu udziałów, nie wiem jak tam w mlekpolu cenią ilość, ale jeśli statek miałby 1,5 netto przy 50 tys. to on może mieć 1,47 brutto i od tego odejmij udziały i wychodzi sporo mniej co wydaje się realne

 

To była cena brutto po odjeciu udziałów przy ilości 55 tys l (70 dojnych sztuk)

 

Ilość jest ceniona 18 groszy, sa progi ale nie pamietam dokladnie ile i za ile:)

 

Co do obecnej sytuacji uważam że błedem są skrajne ceny, za niska typu 1zł i niżej powoduje upadki gospodarstw a cena 2 zł jaka była na przełomie 2013/2014 spowodowała nieprzemyślane decyzje i inwestycje.

Szkoda mi ludzi którzy zastawili wszystko zeby wybudować obory po 1-2 mln zł ale z drugiej strony nikt nigdy nie zagwarantował ze cena bedzie stała przez kilkanascie lat.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przykład z ostatniego TPR o młodych co wyjechali w podróż poślubną mając robota. Nie czytałem jeszcze, ale 24 ha własnych i 30 dzierżawy a. nowa obora na 140 krów i robot. Pewnie jeszcze i jałowizna dojdzie przy pełnej obsadzie, no ma razie mają 70 dojnych. Czy z tych 54 ha da się utrzymać tyle krów mając nawet III czy IV klasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No właśnie takie rzeczy są najgorsze, jak przez rok czy półtora z 1,8 zł czy 1,9 cena spada ci na 90-95 gr, tego nawet najlepsi ekonomiści nie są w stanie przewidzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to nie o to chodzi ze ekonomisci maja przewidywać ale rolnik nie powinien podejmowac dlugofalowej decyzji. Przeciez obora to nie maszyna która raz sie ma a drugi nie. Do obory nie wstawisz kur, gesi czy trzody. To nie ziemia ze posieje sie raz rzepak, raz pszenice czy posadzi ziemniaka. 

Inwestycja w budynek musi być zawsze oparta po najniższej cenie sprzedazy produktu a nie za zasadzie "a tam nie spadnie"


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

To przykre co powiem ale im więcej osób teraz wypadnie tym szybciej nam mleko zdrożeje...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko uważaj żebyś sam nie wypadł . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to nie tak, Polska nie jest numerem 1 i to nie ona rozdaje karty, rządzi spekulacja i rynek globalny


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Tylko uważaj żebyś sam nie wypadł . ;)

 

Dzięki że się martwisz ale niepotrzebnie...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Przeciez juz od jakiegos czasu produkcja w Polsce spada, a wraz z nia cena. Skala produkcji w Polsce ma marginalne znaczenie na cene. Rok temu produkcja rosła nawet o 10% rok do roku, a cena siegala prawie 2 zł. Koniunktura na swiecie jest jaka jest i produkcja w Polsce nie ma na to zbyt duzego wplywu. Jesli ktos zaciagnal milionowe kredyty to tylko i wylacznie z wlasnej woli. Przeciez juz nie pierwszy raz mamy taki dołek, w 2010 bylo podobnie. Nikomu nie bronie sie rozwijac, ale robic to z chlodna glowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Przykład z ostatniego TPR o młodych co wyjechali w podróż poślubną mając robota. Nie czytałem jeszcze, ale 24 ha własnych i 30 dzierżawy a. nowa obora na 140 krów i robot. Pewnie jeszcze i jałowizna dojdzie przy pełnej obsadzie, no ma razie mają 70 dojnych. Czy z tych 54 ha da się utrzymać tyle krów mając nawet III czy IV klasę?

 

kur**a jak mnie takie artykuły denerwuja. Oczywiste jest to ze artykuły są sponsorowane i uwierzcie mi ze nie da rady wyjechac na dłuzej niz 2 dni mając robota. 

 

Robot ułatwia organizacje, zwieksza dobrostan, wydajność być może zysk ale nigdy nie mozna pozwolić na zostawienie krów samym sobie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
Napisano (edytowany)

Ale w tamtym roku był eksport do Rosji a w ty nie ma...

Thomas chyba krów nie hoduje...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej25    0

Ta ilośc razy 10 żeby taką cenę uzyskać  nie bujaj ;)

 

no  ja    miałem   w  marcu   6742   litry   średnia     ilość    białka   3,2  %     tłuszcz   4,7  %         to   miałem  cenę   1,39    oczywiście    Mlekpol

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

kur**a jak mnie takie artykuły denerwuja. Oczywiste jest to ze artykuły są sponsorowane i uwierzcie mi ze nie da rady wyjechac na dłuzej niz 2 dni mając robota. 

 

Robot ułatwia organizacje, zwieksza dobrostan, wydajność być może zysk ale nigdy nie mozna pozwolić na zostawienie krów samym sobie

 

Chyba w tym poście bardziej chodziło o to, że ludzie mając "trochę" ziemi w porównaniu do takiego stada ładują się w takie kredyty i obory. Przecież w razie poślizgu tej ziemi będzie kilka razy za mało na spłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a czy bank cokolwiek obchodzi?

on po prostu wchodzi i bierze jak swoje i to jak najszybciej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

no  ja    miałem   w  marcu   6742   litry   średnia     ilość    białka   3,2  %     tłuszcz   4,7  %         to   miałem  cenę   1,39    oczywiście    Mlekpol

Całe nieporozumienie wynika z tego że jeden liczy netto drugi brutto trzeci brutto z udziałem i wychodzi galimatias.

 

 określajcie się w postach dokładnie albo piszcie to co bierzecie na rękę po odliczeniu udziałów i będzie wszystko wiarygodne...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dokladnie. Tech udziałów i tak możecie nigdy nie przeliczyć ani ujrzeć choć na swoim koncie. Co mi z tego ze mam np 200 tyś jak w sutuacji kryzysowej choćby takiej jak teraz niska cena a ja mam duzy niespodziewany wydatek ja tych udziałów wykorzystać nie mogę. Liczy sie to co ja dostanę czyli dla mnie netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dokladnie jak Rolstudent myśle, to co mam na reke to jest moje a te udziały to moga sobie wsadzic. Gdyby to działało jak debet to świetna sprawa a tak to dodatkowe finansowanie mleczarni naszym kosztem.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Garwolin co drugi dzień odbiór 4000 l cena 1,5 zł. Ale nie wiem czy brutto czy netto, info od znajomego, ja nie mam krówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj