Polecane posty

marju12    44

 Wszystkie mleczarnie informują o obniżkach i podwyżkach na koniec m-ca. Jeszcze się do tego nie przyzwyczailiście.

Tak już jest od kilku lat.

 jakos w takich malych mleczarniach jak nasza zawsze jest tak ,ze zanim obniza   na koniec miesiaca  chodza plotki o tym ,ze bedzie taniej specjalnie zeby ludzi przygotowac.I w ta strone jakos zawsze sie sprawdza. 80gr jak sie potwierdzi to cenna najnizsza od chyba 8 lat.Tu juz zarty sie koncza

a to podobno nie koniec obnizek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras8593    7

Mlekpol zaszalał :/ chce chyba wyrównać cenę mleka z innymi mleczarniami. Jeszcze dodali : "obniżka około 16 groszy", czyli może 20 albo 50? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mlekpol pojechał równo:) potwierdzam 16 gr, około;p

w moim wypadku to 8 tys zl 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Statek, jaka teraz ci wychodzi cena w mlekpolu przy 50 tys. litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bylo 1,47-1,50 zalezy od parametrów

a nowa cena bedzie znana za jakiś tydzien jak kasa wpłynie i zlicze litry bo staram sie zapisywać wszystkie odbiory.

 

biedy nie ma ale uważam ze obniżka ma na celu ostudzenie zapału w budowaniu obór bo to co widze w promieniu 100 km to jedne wielkie przegięcie ekonomiczne


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To cenna netto? Jeśli tak to po obniżkach jest nadal dużo więcej niż średnia w innym mleczarniach, ja przy 45 tys. 1.28 netto, wszystkie mleczarnie w okolicy -5 gr ale u mnie chyba będzie dopiero w następnym miesiącu obniżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@statek to ładna mieliście cenę taka jak u nas w dobrych czasach. Nawet jak zejdą te 16gr to i tak dostaniesz jedną z najwyższych cen w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dlatego napisałem że biedy nie ma. szkoda tylko że nie zrobiono tego stopniowo bo jednak każdy miał zaplanowane wydatki na kolejne miesiące. dobrze że kredyty nie cisną


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no u nas mieliśmy z obora ruszać w następnym roku teraz miałem papiery robić ale narazie dam spokój bo nic się nie odłoży przy cenie 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile Mlekpol płacił dostawcom dostarczającym po 10 tyś. miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

1 zł to na 0 bez obory.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

W Mlekpolu za kwiecień cena w dół 0 16 gr netto a w maju jeszcze o 20 gr netto i wprowadzają takie coś ze jeśli oddasz więcej mleka niż w poprzednim miesiącu co nadwyżka idzie po 50 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Ile Mlekpol płacił dostawcom dostarczającym po 10 tyś. miesięcznie?

 

około 1.30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480
Napisano (edytowany)

Statek tej roboty ci nie zazdroszczę ,trzeba mieć silne motywacje żeby to robić ,przecież masz minimum 80 -100 krów,a tak z ciekawości ile siejesz kuku

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

widze ,ze w mlekpolu ceny o jakich my tylko mozemy pomarzyc. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1,3 zł to była cena brutto przed obniżką? W mlekovicie dostaje się ok 1,27-1,29 brutto dla vatowca. Dojdzie do tego, że ceny się zrównają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

W Mlekpolu za kwiecień cena w dół 0 16 gr netto a w maju jeszcze o 20 gr netto i wprowadzają takie coś ze jeśli oddasz więcej mleka niż w poprzednim miesiącu co nadwyżka idzie po 50 gr

Skąd takie info? Puki co nikt nam umów kontraktacujnuch nie zmienił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

dlatego napisałem że biedy nie ma. szkoda tylko że nie zrobiono tego stopniowo bo jednak każdy miał zaplanowane wydatki na kolejne miesiące. dobrze że kredyty nie cisną

 

To jest mój idol. Chwalił się, że kupił w ciągu ostatnich 5 lat o ile się nie mylę 40 ha ziemi, mając na karku dwadzieścia parę lat (tak dokładnie ON sam,

a jego rodzice w tym czasie ponad 50 ha) i pisze, że kredyty nie cisną, a no i oczywiście zaczynał od kilkunastu ha. Oby więcej takich gospodarzy,

a wówczas polskie rolnictwo przegoni cały zachód :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jest pytania po ile ta ziemie kupował.Akurat Statek wydaje mi sie być dobrym i rozsądnym gospodarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Nigdzie nie napisałem że sam to kupiłem i że tyle kupiłem :) nie wiem skąd takie historie kubus wymyślasz
dziękuję że mam fanów :D


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

To cenna netto? Jeśli tak to po obniżkach jest nadal dużo więcej niż średnia w innym mleczarniach, ja przy 45 tys. 1.28 netto, wszystkie mleczarnie w okolicy -5 gr ale u mnie chyba będzie dopiero w następnym miesiącu obniżka

 

w kosowie l  cena na kwiecień pozostaje bez zmian.

 

W Mlekpolu za kwiecień cena w dół 0 16 gr netto a w maju jeszcze o 20 gr netto i wprowadzają takie coś ze jeśli oddasz więcej mleka niż w poprzednim miesiącu co nadwyżka idzie po 50 gr

 

skad takie informacje, to chyba jakies bzdury.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie bez docinek osobistych....... :)  niech kazdy gospodaruje jak umie .Tu wymieniajmy sie cenami mleka.Dzieki temu ja idac do mleczarni majac obraz mam argument ze w mlekowicie cena taka a  u nas taka .

Chociaz malo to daje to przynajmniej niech wiedza ze gdzie indziej jest 2 razy drozej i ja to wiem a nie tylko slysze ,ze cena spada i spada.

ZDROWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

polac mu:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj