Polecane posty

corrado    401

Poniżej 1zł za litr to żadna opłacalność czy to mali czy też duzi jeszcze jak ktoś ma kredyty to już zupełnie z kamieniem do dna.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolstudent ma rację. Można trzymać 30 krów i doić tyle samo co ten utrzymujący 20. Sam nie mam warunków- ziemii, żeby zwiększać pogłowie i trzeba podnosić wydajność. Nakłady pracy na mniejsze stado mniejsze a opłacalność podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

dalej glosujcie na PSL :)  ,zaden normalny rolnik w tym kraju nie powinien glosowac na tych panow tołdi z gumisiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania1978    2

Rolstudent ma rację. Można trzymać 30 krów i doić tyle samo co ten utrzymujący 20. Sam nie mam warunków- ziemii, żeby zwiększać pogłowie i trzeba podnosić wydajność. Nakłady pracy na mniejsze stado mniejsze a opłacalność podobna.

 

A jakbyście mogli tak mniej więcej powiedzieć, przy jakiej ilości mniej więcej hodowla jest w miarę opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ilosci czy cenie mleka?  Bo jak mleko będzie po 50gr to żadna ilość nie jest opłacalna natomiast przykładowo gdy cena wyniosła by do 2zł to przy skromnych 5 krowach o skromnej wydajności 6tys jest opłacalność.

 

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Opłacalność a godne życie z prowadzonej produkcji to dwie różne rzeczy. Jeśli chcesz mieć kasę na dobre auto, fajny dom, przyzwoite obejście i nowe maszyny to 25 dobrych krów mlecznych + jakieś bydło opasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

potwierdzam przy 50 gr/litr mleka nie ma znaczenia czy masz duzo krow czy nie i tak jestes zgnojony.ale w tamtym tygodniu bylem w niemczech 2 dni cena mleka w sklepie 1 euro.Wiec moze nie bedzie tak zle.

 

u nas cena skupu 90gr litr dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność a godne życie z prowadzonej produkcji to dwie różne rzeczy. Jeśli chcesz mieć kasę na dobre auto, fajny dom, przyzwoite obejście i nowe maszyny to 25 dobrych krów mlecznych + jakieś bydło opasowe.

Zapomniałeś dodać, jeszcze + dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Przynajmniej nie będzie żal likwidować ,jeszcze dobry rok i będę wolny nie mogę się już doczekać tych dobrych czasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@marju12  ta cena to małe ilości "bańkowcy" noszący do zlewni, średniacy około 10tys. ma być 90-pare groszy za litr netto.

Popieram, kierowca mówił że od maja -15 gr...

Mam około 10 tyś miesięcznie, za marzec wyszło po 1,06-1,07 netto przy tłuszczu 4,2-4,4%. Czyli od maja produkcja za marne 0,9 zł netto... Złodzieje.  ;[  ;[  ;[  A kumpel przy dostawach 15-20 tyś w Mlekpolu dostaje aktualnie 1,46 zł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

potwierdzam przy 50 gr/litr mleka nie ma znaczenia czy masz duzo krow czy nie i tak jestes zgnojony.ale w tamtym tygodniu bylem w niemczech 2 dni cena mleka w sklepie 1 euro.Wiec moze nie bedzie tak zle.

 

u nas cena skupu 90gr litr dalej 

 

Według tygodnika poradnika rolniczego ceny w mleczarniach na zachodzie to od 25 euro centów do 34 euro centów jedynie mleczarnia moloch we Włoszech płaci po 40 eurocentów nie wiem ile w tym prawdy ale jakoś na tle twojego 1 eura niezbyt realnie wygląda twój wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

to cena w sklepie jaka widzialem kolego

 

Według tygodnika poradnika rolniczego ceny w mleczarniach na zachodzie to od 25 euro centów do 34 euro centów jedynie mleczarnia moloch we Włoszech płaci po 40 eurocentów nie wiem ile w tym prawdy ale jakoś na tle twojego 1 eura niezbyt realnie wygląda twój wynik...

to cena jaka widzialem na polce w sklepie a nie jaka dostaja rolnicy.Juz ktorys raz zle zrozumiales PATr

 

PATr nastepnym razem czytaj dokladnie.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ahh cena w sklepie, sorry źle przeczytałem, cena w sklepie a mleczarnia to dwie różne rzeczy i patrząc na przeszłość ni jak ma się do ceny w skupie, no ale miejmy nadzieje że pójdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chyba co roku w maju sa obniżki cen mleka, to już chyba tradycja od wielu lat,kiedys w maju bydlo wychodzilo na trawy , mleka przybywali i byli spadki, dziś pewnie powod jest inny, 15-20 gr to dużo, zwłaszcza jak ktoś już ma ledwo zlotowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Nightmare piszesz ze nadrabiasz ilością i spadki cen nie dotyczą....to liczysz jak ci co twierdzą ze ich podwyżki cen paliwa nie dotyczą bo i tak za stówke tankuja cały czas ;) ciezkie czasy przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chodzi o to ze 15 krow i 15 jalowek to mało mniejszy koszt utrzymania jak 30 krow, u mnie był ciezki czas wlasnie jak cena była na pozimoie 1.5 zl, bo odchowywalem jalowki które nie dawaly mi zadnego przychodu pomimo ze zjadaly duże ilości pasz, dziś taka jalowka wycielona zarabia na siebie i daje te pare groszy zysku.   sumując oddaje dwa razy tyle mleka niż przed rokiem przy tej samej obsadzie bydla, w konsekwencji wychodzę teraz lepiej przy cenie 1 zl niż rok temu przy cenie ponad 1.5 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze 15 krow i 15 jalowek to mało mniejszy koszt utrzymania jak 30 krow, u mnie był ciezki czas wlasnie jak cena była na pozimoie 1.5 zl, bo odchowywalem jalowki które nie dawaly mi zadnego przychodu pomimo ze zjadaly duże ilości pasz, dziś taka jalowka wycielona zarabia na siebie i daje te pare groszy zysku.   sumując oddaje dwa razy tyle mleka niż przed rokiem przy tej samej obsadzie bydla, w konsekwencji wychodzę teraz lepiej przy cenie 1 zl niż rok temu przy cenie ponad 1.5 zl.

 

A ja myślałem że matematyka jest tylko jedna ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

chodzi o to ze 15 krow i 15 jalowek to mało mniejszy koszt utrzymania jak 30 krow, u mnie był ciezki czas wlasnie jak cena była na pozimoie 1.5 zl, bo odchowywalem jalowki które nie dawaly mi zadnego przychodu pomimo ze zjadaly duże ilości pasz, dziś taka jalowka wycielona zarabia na siebie i daje te pare groszy zysku.   sumując oddaje dwa razy tyle mleka niż przed rokiem przy tej samej obsadzie bydla, w konsekwencji wychodzę teraz lepiej przy cenie 1 zl niż rok temu przy cenie ponad 1.5 zl.

twoje myslenie wiecej sie narobic za mniej i jeszcze jestes zadowolony.

twoja logika myslenia przeraza jak bys mial ja wiem 5 klas skonczonych.

odrzuc natychmiast to myslenie    radze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

co oznacza stwierdzenie "se doi "? bo nie mogę tego znalesc w słowniku jezyka polskiego. kolejna sprawa stwierdzenie faktu nie oznacza mojego zadowolenia z obecnej ceny.  wiem ze na dluzsza mete będzie tylko coraz głębszy spadek oplacalnosci, bo żeby utrzymać stado 30 krow potrzebny jest odchow kolejnych jalowek, co wiaze się z wyższymi kosztami produkcji mleka.  przykład był podany na chwile obecna i na rok wstecz, wiec proszę się nie bulwersować.Kazdy kto umie liczyc

wie ze koszty produkcji mleka w godpodarstwie gdzie jest 1 krowa i1 jalowka sa wyzsze niż w przypadku gdzie jest tylko 1 krowa,  pozwole sobie zaznaczyć ze ta krowa może sluzyc kilkanaście lat i przez ten okres nie będzie wymagala zastąpienia. Także panowie inżynierowie i po wielu innych szkołach , zapewniam ze znam lepiej sytuacje we własnym gospodarstwie, wiem lepiej ile kosztowalo mnie utrzymanie stada w roku ubiegłym, ile kosztuje mnie w chwili obecnej, jaka w danym momencie mam cene za surowiec, i to ja będę wiedział najlepiej kiedy mi cos z tego zostaje a kiedy brakuje.       

 


Tylko że za kilka lat te braki w jałówkach których teraz nie posiadasz wiele (tak rozumiem Twoją wypowiedź) dadzą się we znaki... 

 

nie koniecznie, gdyż nie planuje powiększenia stada, a raczej zmniejszenie stopniowe  stada,  z 30 krow do 22-24 wiec w najbliższym czasie intensywny odchow jalowke nie będzie podrzebny, co najwyżej pojednyncze sztuki co jakiś czas.   Inna sytuacja gdybym chciał utrzymać taka obsade krow lub zwiekszyc.   
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj