Polecane posty

grzesiu    532

Niestety jest tragedia w Rypiniei nie moge odejść do końca roku według umowy. najprędzej 1 stycznia

Rypin jest dużą mleczarnią która chyba ma kłopoty. Ile litrów mleka dziennie Rotr skupuje??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Jest możliwość żeby białko było 4,2 a tłuszcz 6,5 albo mleczarnia robi jaja widziałem dzisiaj kolegi fakture.

A u mnie 2,90białko

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jest możliwe, kiedys tez mieliśmy tłuszcz pow 6, ale to jak było mało mleka i większość krów była przed zasuszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Jest możliwość żeby białko było 4,2 a tłuszcz 6,5 albo mleczarnia robi jaja widziałem dzisiaj kolegi fakture.

A u mnie 2,90białko

jest możliwe wystarczy że krowy daja kilka litrów mleka sa w końcowej fazie laktacji, duży wpływ ma rasa krów ale takie parametry świadczą że te krowy nie dają mleko tylko się zapasają co jest najgorszym co może być idelany stosunek tłuszczu do białka to 1,2-1,3 a tu jest ponad 1,5, na bank te krowy wyglądają tak że aż się świeca


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Jest możliwość żeby białko było 4,2 a tłuszcz 6,5 albo mleczarnia robi jaja widziałem dzisiaj kolegi fakture.

A u mnie 2,90białko

może kolega ma układ z kierowca i do badania daje mleko od jednej krowy. U mnie simentalki przed zasuszeniem mają takie parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

SM DEMI Góra Śląska

Ilość : 24.504 l

cena:

netto:1.17

brutto: 1.23 

białko :3.66

tłuszcz;4.00

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

OSM Piątnica. Za marzec
Ilość 15000l. Białko 3,37 tłuszcz 4,49. 1,49brutto za litr bez udziału. Z udziałem 1,59.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a rypin jezdził i namawiał na przejscia jakłowicz płacił 1,5-1,55 a tam 20 gr wiecej wychodziło tak teraz jest w druga strone, Łowicz wolno podnosi i wolno opuszcza cenniki 


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

pisza ze od kwietnia biedronka wymusila cene -30% na nabial

 

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/mleko-po-0-9-zl,56826.html

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Jak chodziłem do jakiegos markietu to zawsze do biedronki bo było duzo polskich produktów ale chyba juz przestane...Jesszcze te slogany ''spieramy polska gospodarke '' czy jakos tak - widac jak wspieraja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik_2015    2

Z jednej strony jakimi idiotami (mam na myśli zarząd mleczarni) trzeba być żeby płacić za mleko 1,50 zł skoro konkurencja płaci 0,90 zł ? Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu..., z drugiej strony, ci co dostają 90 gr, powinni natychmiast zmienić odbiorcę, czy to robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a do czego doprowadzi to płacenie 90gr wykończą dostawców a potem nie wiem skąd wezmą mleko. A tym co płacą uczciwie mleka nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nie rozumiecie idei powstania spółdzielni mleczarskiej. Spółdzielnia jest własnością udziałowców i ma skupować przetwarzać mleko i dawać ludziom prace. Celem nadrzędnym spółdzielni jest osiąganie jak najwyższej możliwej ceny skupu mleka. Mleczarnia nie jest po to by generować setki milinów zysku tylko ciągle inwestować płacić możliwie najwyższą cenę z mleko i pracę. Przy rozwoju mleczarni rozwijają się także gospodarstwa co doskonale u Nas widać. Myślę że ceny teraz mocno tąpną w dół bo i euro spada dolar drożeje  jeszcze jest kwestia w jakiej walucie eksportowano.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie trak. spółdzielnia ma dbać o rolnika ale w polce to wszystko do góry nogami. powstały potężne spółdzielnie w których już nie ma mowy o jedomyślnosci  udziałowców a presesi traktują to jak własnośc i patrzą tylko na zysk mleczali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat te potężne spółdzielnie płacą najlepiej mimo iż udziałowcy mają już niewiele do gadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Z jednej strony jakimi idiotami (mam na myśli zarząd mleczarni) trzeba być żeby płacić za mleko 1,50 zł skoro konkurencja płaci 0,90 zł ? Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to żadnego sensu..., z drugiej strony, ci co dostają 90 gr, powinni natychmiast zmienić odbiorcę, czy to robicie ?

 

pytanie tylko jaka konkurencja? te drobne mleczarnie? to żadna konkurencja dla tych dużych.  wszystke największe mleczarnie, te najbardziej znaczace na rynku maja ceny na poziomie 1.3-1.4 zl, i żadna z tych mleczarni nie może sobie pozwolić na tak znaczne obniżenie cen mleka, tymbardziej gdy w planach jest dalszy rozwój, mlekpol tak jak mlekowita, trzyma swoich dostawców cena, jeśli jedna z tych mleczani dala by cene nizsza o 30gr, już nie mowie o 60 gr jak tu kolega pisze, to oznaczalo by dla niej stopniowe wygaszanie produkcji. Drobne mleczarnie to najczęściej spoldzielnie regionalne, skupujące mleko w obrebie trzech gora czterech powiatow, często od dużego grona drobnych dostawców, i nie wszędzie jest możliwość zmiany mleczarni, bo nie będzie ten mlekpol czy piatnica jechala te 100 km do kilku drobnych czy średnich dostawców, co innego np. podlasie, gdzie często w jednej wsi odbiera mleko 3 czy 4 mleczarnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Panowie zapominacie o jednym o imporcie .Tak jak swinie u nas wygaszaja a z niemiec jada tirami tam produkcja wzrosla 1,5 raza a u nas spadla 2 razy a to niby u nas koszty sa nizsze tam euro>>!! rozumie to ktos....

.CUDA NA KIJU do nas pchaja i mleko cysternami tez bedzie jezdzilo..Tak samo bedzie z mlekiem.Najwieksze mleczarnie tez zaczna ciac zobaczycie..

Ja oddaje 500l dziennie z mleka nie zrezygnuje bo to sa pieniazki co miesiac jak w miescie a to wazne jednak niz chowac byka 2 lata. ,ale przygotowywuje sie do niskich cen tzn sieje pastwiska zamias  bede pastwiskowal 6-7 miesiecy i zero soi , tylko mloto ,jeczmien i,ruta rzepakowa  witaminy .Zadnych drogich dodatkow wydajnoisc do 25l i wystarczy mi...

 

 

JAK KTOS NIE MA KREDYTU TO I CENE 70 GROSZY WYTRZYMA JAK MA TO GO ZARAZ ZGNOJA !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj