Polecane posty

grzegorz132    12

to u mnie zazwyczaj brakuje 30 do 50 litrów

 

a pilnujesz kierowcy ?    najlepiej widać jak mam np  odczyt z zbiornika np  dzsi 1000    a za kilka nastepnych odbiorów wg mojego odzcytu  tak samo  a wg kierowcy inaczej to wowczas wiadomo ze cos kreci

obecnie kolo 19-20  odbieraja i   wiedza ze zawsze ktos jest  ...ciągnie tak długo z węża az przestana litry rosnac na mierniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a po co pilnować? u mnie sprawdza się poziom, odczytuję wynik i ma się zgadzać, jak jest różnica do 5 litrów to kwestia błędu pomiaru, jak brakuje 50 to do kierownika działu  skupu i bez dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Lakpol  Piotrków Kujawski   5700l bi 3,2 tł 3,98  0,96gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a po co pilnować? u mnie sprawdza się poziom, odczytuję wynik i ma się zgadzać, jak jest różnica do 5 litrów to kwestia błędu pomiaru, jak brakuje 50 to do kierownika działu  skupu i bez dyskusji

 

tylko zauwaz im wiekszy zbiornik tym wiekszy blad pomiaru ;/    1cm  na listwece 100cm zbiornik 1000l  to 10l    pomulisz sie o ile 5l  a jak jest 4000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

panowie to ja nie wiem jak wy sprawdzacie ze sie potraficie pomylić aż o 1 cm !!! ja ma zbiornik typu cysterna 1700 l i jest dobrze wypoziomowany i jak ja sprawdzę odczyt na listwie  to mi sie zgadza co do litra ( czasami różnica 1-3 l czyli u mnie 1mm średnio - ale ten błąd wynika przeważnie z napięcia powierzchniowego mleka przy listwie - delikatnie jest uwypuklone przy listwie, albo mleko jeszcze nie przestało sie delikatnie przelewać ). jak ma różnicę powyżej 5 l tak ze dwa razy pod rząd to co sam odczytam a wynikiem u kierowcy to następnym razem każę mu odczytywać samemu z listwy i wtedy juz sie zgadza o dziwo :DDD i jest spokój u tego kierowcy :DDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

Witam, u mnie cena 1,15 zl/l  tl,3.95 bialko 3.41 ilosc 5000l resmlecz mlekovita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

u mnie mleko zabierają o 3 w nocy. kierowca sam zabiera jeszcze i mycie włączy. jak mialem mleko w jednym zbiorniku i tam mialem legalizacje to roznica byla mniejsza. teraz przy mleku z dwoch baniakow troche się rozwydrzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

u mnie mleko zabierają o 3 w nocy. kierowca sam zabiera jeszcze i mycie włączy. jak mialem mleko w jednym zbiorniku i tam mialem legalizacje to roznica byla mniejsza. teraz przy mleku z dwoch baniakow troche się rozwydrzyli.

 

Czyli zamiast kradzieży w biały dzień masz kradzież w ciemną noc. Już dawno bym się tym zajął. U mnie były wahania do 10 l - raz dwa się skończyły. Teraz różnica jest 1-2l na zbiorniku 430 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

z listwy jeśli zbiornik jest dobrze wypoziomowany to da się odczytac co do 0.7 litra, warto taka listwe i tabele mieć przy zbiorniku, wtedy kierowca widzi ze dotawca mierzy i się interesuje. w zbiorniku 330 l milimetr na listwie to jest 0.7 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja mam zbiornik 550 (pod "korek") odbiór codzienny i mierzę bo zdarzyła mi się rozbieżność nawet 50 litrów, oczywiście od razu do kierownika działu skupu, kierowca już na następny odbiór miał inną trasę, a sam przyjechał pod bramę po pracy i ze 2 godziny stał i prosił żeby nie iść z tym do prezesa i mu odpuściłem lecz wyregulował. ostatnio zaginęło mi 20 litrów i znowu zacząłem mierzyć dokładnie, co do miarki... tabela jest do 430 litrów, ale milimetry oznaczone prawie do max, dziś zmierzyłem i 526 a kierowcy wyszło 528 (1 mm to litr z malutkim ułamkiem a ja ułamków nie chciałem doliczać). według tabeli zawsze praktycznie idealnie odczytuje się, aby tylko nie było falowania mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oddaję mleko osobiście już pinad 10 lat i nie miałem sytuacji, w której brakowałoby litrów. W zbiorniku nawet nie mierząc jest się w stanie określić, że jednego dnia mam więcej lub mniej. Gdzie znika to mleko i co robi z nim kierowca. Sprzedaje komuś czy przerzuca litry do innego? Górne włazy są zaplombowane i nikt sobie mleka nie przeleje dwa razy tego samego. W samochodzie idzie od razu wydruk z ilością i temp. mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mleko idzie na handel do kogoś po trasie, nie jest to żadną nowością, a gość który mnie chciał przekręcić mieszka u teścia który ma gospodarstwo dwie wioski dalej także miał co zrobić (komu wpisać), do mnie nigdy żaden wydruk z licznika nie dotarł, zawsze kierowca na świstku pisze ilość i temperaturę. wizualnie owszem da się określić i jak sie doi to sie wie czy ma być więcej czy mniej ale mimo wszystko lepiej zmierzyć i mieć 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Oddaję mleko osobiście już pinad 10 lat i nie miałem sytuacji, w której brakowałoby litrów. W zbiorniku nawet nie mierząc jest się w stanie określić, że jednego dnia mam więcej lub mniej. Gdzie znika to mleko i co robi z nim kierowca. Sprzedaje komuś czy przerzuca litry do innego? Górne włazy są zaplombowane i nikt sobie mleka nie przeleje dwa razy tego samego. W samochodzie idzie od razu wydruk z ilością i temp. mleka.

 

kierowca sprzedaje innemu dostawcy na tej samej trasie chyba dwa lata temu dla mojego sąsiada kierowca proponowal ze będzie mu dopisywal ile chce litrow tylko musi z nim podzielić się na pol to co mleczarnia placi ale sąsiad się nie zgodzil to znalazł chętnego w innej wiosce. A jak on to robi to nie wiem ale jak się chce to można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też żadnego świstka nie dostaję a mlekovita daje tylko zeszyt do zapisywania litrów. Wydruk jest w samochodzie. Nie wiem jak oni to robią, bo jak raz wprowadzi numer do komp. to idzie wszysto. Raz zdarzyło się, że zapomniał wyzerować i poszło kilkadziesiąt litrów na sąsiada zanim zauważył. Zrobił później korektę. Kojarzę, że raz była taka sytuacja, że zanim komp pokazał ilość to wciągnęło z 50 l. Normalnie pokazuje już po 5 czy10 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Mlekovita Tomaszów Lub.: ilość 7000; tłuszcz 4,05; białko 3,67; cena 1,29 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja mam zbiornik 1700l i jak zginelo mi 80 po telefonie do skupu i przemierzeniu samochodu to skup mi to dopisałe teraz mam wachania w normie 1-3 litrów odbiera mniej a czasem więcej niż zmierze. A poza tym brak 50 litrów gołym okiem idzie zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W moim rejonie bierze Łowicz, ciekawe czy decyzja Biedronki mocno odbije się na cenie, bo coś mi się wydaje że rolnicy za to zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

o jakiej decyzji mówisz? prawdziwych jasnowidzów to tutaj nie ma raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj