Polecane posty

Gość   
Gość

Problemem jest chyba wielkość kwoty. Grupa musiała chyba oddać rocznie 1 mln kg mleka. Na tym forum chyba przeczytałem, że podniesiono ten limit do 2 mln. U mnie też nie ma nikogo kto by był chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

raz to że każdy do innej mleczarni oddaje. A dwa ziemia ludzi poróżniła i zgody nie będzie bo ziemi coraz mniej.

 

Mądry wniosek. Ziemia dzieli :/ Ładnie wygląda wzajemna współpraca ale jak przychodzi do nowych zakupów to jeden patrzy na drugiego krzywo. A dajmy na to tworzy się grupa i jest jeden co ma 500 tys l i 5 po 300 tys. Ten co ma 500 patrzy i myśli... nie będą się na moim mleku bogacić bo daje najwięcej a ceny mamy te same....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Nie tylko ziemia, ale wszystko czy to maszyny czy ktoś coś buduje zaraz krzywo patrzą i po wiosce d*pe obrabiają, że wnuki kredyty będą spłacać i komornik już zajeżdża ;)

Na mojej części wioski z trzech tylko ja dostałem MR i już słyszałem kilka historii na mój temat, że w łapę daliśmy komuś bo gówniarz dostał a on idiota 30 lat który podpisać się nie umie nie dostał ;) Tak samo z budową, zazdrość, zawiść jakby było czego zazdrościć. I stwórz grupę z takim ....., staram się śmiać z takich ludzi, ale kiedyś miarka się przeleje.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case80    44

Witam.

Jaką macie cenę za litr w Mlekovicie Wyszków ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

OSM Czarnków >15 tys, Białko 3,2 Tłuszcz 4,0     1,17 Brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

To prawda ze w ,,Osm Koło,, zdrozalo mleko o 5gr>? sa podwyzki w innych mleczarniach albo jakies obnizki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Drożeje o 5 groszy. Miejmy nadzieję że w następnych miesiącach cena także wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam wie ktos jaki cennik ma sierpc i czy przyjmuja nowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

W pow sieradzkim jakie spoldzielnie odbieraja mleko do ktorej mozna by bylo przejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

Gdy byłem w styczniu w Sierpcu to kierownik zaproponował mi przejście do nich dopiero w sierpniu/wrześniu.
a to cennik jaki mi dali
 
za jedn. tłuszczu(max 4,8%) członek-0,09   nie członek-0,07 
za jedn. białka(max 3,8%) członek-0,19   nie członek-0,17 
 
Dopłaty ilościowe do 1l: 
od 3001 - 9000 -> 0,06 
9001 - 15000 -> 0,10 
15001 - 24000-> 0,12 
24001- 34000-> 0,16 
34001- 44000-> 0,21 
44001- ... -> 0,26 
 
dopłata za kontrole użytkowości mlecznej: 0,01 
 
Mleko pozaklasowe

za jedn. tłuszczu członek-0,09   nie członek-0,07 
za jedn. białka członek-0,10   nie członek-0,08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

za luty mi wyszło 18000 litrów ograniczyłem dostawy w związku z przekroczeniem kwoty białko 3,27 tłuszcz 4,3 cena 1,49 zł Mlkepol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

dzisiaj byłem w Rotrze i nie upadnie i o podwyżkach za mleko to niema mowy z tego co prezes mi mówił,dlatego złożyłem wypowiedzenie.Tylko szkoda że MLEKPOL nie przyjmuje nowych dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Na zebraniu w lutym dyrektor jednego z zakładów Mlekpolu powiedział że nie przyjmują nikogo bo i tak latem nie dają rady przerobić mleka i sprzedają innym mleczarniom.

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Luty, cena za pierwszą połowę 1,06, za drugą połowę miesiąca 1,055 (może to wynikać z mniejszej ilości dostarczonego mleka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

dzisiaj byłem w Rotrze i nie upadnie i o podwyżkach za mleko to niema mowy z tego co prezes mi mówił,dlatego złożyłem wypowiedzenie.Tylko szkoda że MLEKPOL nie przyjmuje nowych dostawców

Prezes nic innego nie będzie mówił. Znam z życia przypadki że do ostatniej chwili prezes mówił że jest na lekkim plusie :D a okazało się co innego. Kilkadziesiąt milionów długu. Póki jeszcze nie za późno niech stara się przyłączyć do większej mleczarni i ratować sytuacje bo lepiej być nie będzie. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj