Polecane posty

corrado    401

Grupa producencka roczna dostawa na chwilę obecną 6.1mln kg. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Mleczarnia w Sieradzu woj łódzkie, na luty mleko staniało 10 gr. W styczniu przy ilości powyżej 4 tysięcy 96 groszy za litr, a poniżej 4 tysięcy 91 groszy. Cena brutto.

 

Masakra :ph34r: Chce Ci się dalej te krowy doić??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Niestety Sieradz i Wieluń bardzo obciął ceny, i szykują się dalsze spadki.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Oddaje ktos mleko do ŁSM Jogo? Moze sie o niej wypowiedziec? jaka macie cene przy pow 25 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

1,14 polmlek raciąż przy 130 tyś rocznie lipaaa nie wiadomo dadzą  więcej jakies zakłady pow płoński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Cena brutto, mam zbiornik zbiorczy, biorą około 350l dziennie. 

 

Chyba co drugi dzień???

Przy progu 5tyś litrów Mlekovita płaci 1,21-1,23zł, tł ponad 4%. też mazowieckie,tyle że pow.ciechanowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ta cena to netto czy brutto?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Cena brutto brutto. Oczywiście to jest za mleko z grudnia i poprzednich trzech miesięcy,tak się trzymało,ale tu czytam że się spadek szykuje,jutro dopytam laborantki,może coś się wypowie, a i jeszcze jedno,bo nie wiem czy to jest jakaś różnica ale odemnie mleko zabiera Mleks Wyszków,który do Mlekovity odwozi. Ma loga Mlekovity ale na fakturce jest Mleks


Może dlatego i próg mam inny, zbadam to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kierowca ma beczkę z logo mlekovity bo taką używkę pewnie kupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Sapiński to sobie leci w kulki na portalu spożywczym wypowiada się że ceny mleka nie spadną  wręcz będą powoli rosnąć  a tu pyk 10gr w dół i już mamy po 1,3zl.A nowkę proszkownie znowu sie będzie w Mazowiecku stawić najnowocześniejszą w europie.Mlekpol jakoś nie obniża ceny zawsze wczesniej podwyższa a póżniej obniża niż Mlekovita i zawsze mamy 2 miesiące w plecy do Mlekpolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no bo z czegoś musi budować, zazwyczaj na czas większych inwestycji obniża, szkoda tylko że jest to robione tak kątem (bez doliczania udziałów)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Mlekpol też nie jest za***isty. podwyższa cene o 10-15 groszy z czego wiekszosć idzie na udziały.
W zależnosci od ilości cena w miare jeszcze jest, za poprzedni miesiąc byla podwyżka ale pół na udziały jak już wspominałem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk4427    1

Bakoma od lutego 5 gr w dół . w sumie to pierwsza obniżka od września wiec nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra :ph34r: Chce Ci się dalej te krowy doić??

 

Szczerze to nie, ale czekam aby przybrały krówki na masie i może za jakieś 2 miechy pójdzie z 10 krów na rzeź, a w zamian kupimy odsadki mięsne najprędziej jałówki na przyszłe mamki. ;) za około miesiąc bd mogli wpuszczać sztuki na nową oborę tylko  na mięsne, a z krów mlecznych w najbliższym czasie zrezygnujemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

i liczysz że na mamkach zrobisz biznes? U nas ludzie też się na to nastawiali to szybko przestali gospodarzyć albo wrócili do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że na mamkach zrobie biznes. Postawiliśmy obore na około 80 sztuk na głebokiej ściółce. planujemy trzymać około 20 mamek i dokupywać cielaki, odsadki aby utrzymać pełna obsade. Z bratem przejeliśmy władze kilka lat temu w gospodarstwie, a przy systemie taty wyszło na to, że te co krowy mamy dają około 3, 4 tysiące litrów mleka rocznie... ponieważ 60% sztuk to krowy po 10 lat a są chyba dwie sztuki które mają po 15. Nie ukrywam, że mama ma swoje lata i nie da rady dalej doić, ja studiuje więc przestawiamy się na bydło mięsne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no najgorsze te dojenie ale jak nie ma się 30ha dobrej swojej ziemi to nie ma innej alternatywy niż mleko. Krowa co nie da 5tys w pierwszej laktacji a ponad 6tys w następnych powinna być kasowana bo szkoda kiszonki na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosto44    1

Kolega wyżej ma rację, poniżej takiej liczby w ogóle się nie opłaca krowy trzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Zapytałem dziś laborantki i potwierdzam obniżenie cen o 10 gr przez Mlekovitę,

A Próg u mnie to faktycznie 5tyś a następny 8tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

To coś wysoko, w Mlekpolu bodajże od 2700 zaczyna się pierwszy próg, następny chyba 4700


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Chyba co drugi dzień???

Przy progu 5tyś litrów Mlekovita płaci 1,21-1,23zł, tł ponad 4%. też mazowieckie,tyle że pow.ciechanowski

 

co drugi dzień biorą około 700l. (tak, przyjeżdżają co drugi dzień, lecz pisałem ile jest ze dnia w zbiorniku) ja oddaję nie dużo nie mam nawet 5tyś litrów, coś około 3500-4000l misięcznie(mało), a 350l dziennie to dla tego, ze ludzie przynoszą mleko bo to zbiorczy(jakby ktoś miał wątpliwości czemu 350l ze dnia, a tylko 4000l z miesiąca) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

To coś wysoko, w Mlekpolu bodajże od 2700 zaczyna się pierwszy próg, następny chyba 4700

pierwszy jest 0 - 2500 i za ten masz 0,05 zł, drugi  2501 - 4500 i masz 0,12 zł a z najwieśzy powyzej 200000 lit masz 0,32 zł do litra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj