Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mała poprawka, bo cennik z 2013 roku, a ja żyję chyba jeszcze w 2014  ;) . Cena zmieniała się ta pod limitami czyli ta dodatkowa premia dla wszystkich dostawców. Trzeba by do niej dodać kilak groszy które było we wrześniu a potem odjąć to co zabrali ostatnio. 

post-6718-0-60888600-1421869752_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

SM Góra Śląska

Białko I 3.73

Białko II 3.63

 

Tłuszcz I 3.89

Tłuszcz II 3.63

 

Cena : 1.27 Brutto.

Ilość 21 tysięcy litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

nie będę sie spierał ale w mlekovicie porobili mniej progów tak mi sie wydaję, do 15 tys chyba po staremu ale później 15 - 20 tys, 20 - 30 tys, 30 - 50 tys, i powyzej 50 tys, ale na 100 % nie jestem pewien, jak bede w mleczarni to postaram sie wziąść nowy cennik :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przypomina mi się coś, że zmieniła się dopłata do jednostki białka. Jeśli zmieniali progi to powinni rozdać nowe cenniki a nie jak nie pójdziesz to nic nie dostaniesz. Ja mam do oddziału lekko ponad 40km, więc mi nie po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

do mnie nie dotarł żaden cennik już chyba z 10 lat, po prostu sie doi i tyle, jak dostanę cennik to i tak mi dochodów nie poprawi ale może przy okazji jak będę zajrzę to zerknę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem to wziąłem przy okazji. Ostatni cennik to był chyba na początku po przejęciu. Nie wiem czemu, ale od momentu przejęcia Kurpi przez Mlekovitę byłem przekonany, że za tłuszcz płacili więcej. Teraz wiem, że było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja jak tak obserwuję to ci którzy nie wywiozą 6 tys l to mają jakiś dziwnie niski tłuszcz i białko a po 6 tys jakoś się to naprawia i ostatecznie różnica w cenie przed 6 tys i po robi się dziwnie duża stąd moje zdziwienie że tylko 2 grosze droższe jak przekroczony jest próg bo jak po fakturkach u znajomych popatrzeć to różnica jest około 7-10 gr, widocznie w mlekovicie naszej białko i tłuszcz mają się od ilości wywiezionych litrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Tak jak juz wczesniej wspominalem, jest obnizka z Mlekovity? Jest.. po 1,30 zl wyjdzie to i tak jeszcze nie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Jeszcze dwa dni i się okaże, mlekpol lubi niespodzianki na koniec miesiąca typu daj się zaskoczyć "od stycznia ... ...." ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja jak tak obserwuję to ci którzy nie wywiozą 6 tys l to mają jakiś dziwnie niski tłuszcz i białko a po 6 tys jakoś się to naprawia i ostatecznie różnica w cenie przed 6 tys i po robi się dziwnie duża stąd moje zdziwienie że tylko 2 grosze droższe jak przekroczony jest próg bo jak po fakturkach u znajomych popatrzeć to różnica jest około 7-10 gr, widocznie w mlekovicie naszej białko i tłuszcz mają się od ilości wywiezionych litrów...

a może raczej od tego kto jest pod oceną a kto nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Jeszcze dwa dni i się okaże, mlekpol lubi niespodzianki na koniec miesiąca typu daj się zaskoczyć "od stycznia ... ...." ;)

 a ja myślałem, że tylko mlekovita lubi robić takie niespodzianki na koniec miesiąca :P a tu proszę widzę że to jest powszechne zjawisko w mleczarniach żeby na koniec informować o zmianie ceny za sprzedany surowiec a nie na początku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja nie wiem o co wy się bulwersujecie, coś by wam to dało jak by powiadomili na początku stycznia a nie na końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ja sie nie bulwersuje :P tylko uważam że jest to zagarywka nie ferr, ja wiem że to by nic nie zmieniło , bo istotnie i  tak bym produkował tyle samo ale chodzi mi o zasady :) np, jak bys pracował u kogoś i za dwa ostatnie miesiące miał bys taką samą wypłatę a za trzeci pod koniec dowiadujesz sie bez wcześniejszego powiadomienia ze pracodawca zapłaci ci jednak mniej za to samą pracę bo tak ( - według mnie o takich rzeczach powinna byc informacja wczesniej, przynajmniej takie jest moje zdanie ")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

to by dalo ze rolnik by wiedział miesiąc wcześniej ze wezmie te pare stowek lub pare tys mniej za mleko. OSM Kolsow l robi doklanie tak samo, pewnie większość mleczarni tez.  Cena powinna być podana z góry, zwłaszcza przy obniżkach. wtedy rolnik mialby możliwość sprzedać mleko gdzies indziej po lepszej cenie, jeden facet w ciągu pol roku 3 razy zmienial mleczarnie, mleka ma dużo , liczyl się każdy grosz, tymbardziej ze roznice w cenie były na poziomie kilkanscie gr, a to już duże pieniądze. A nie cos takiego ze sprzeda mleko, a mleczarnia mu zapłaci ile zechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Większość mleczarni ma min. miesiąc a zazwyczaj 3 lub 6 wypowiedzenia także to nie jest takie łatwe, może to i nie jest fair ale nie mamy wyboru tak jak np. Ci którzy sprzedają bydło lub zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Trzeba uważać z tymi zmianami mleczarni. Nasza mleczarnia splajtowała chyba 4 lata temu i bez powiadamiania, przeniesiono nas do innej, bo ten sam kierowca i wszystko. Po miesiącu przywiózł umowę, ale taką tylko, żeby chwilę zobaczyć i podpisać, a tam 3 miesięczny okres wypowiedzenia i ceny jakieś niskie, i nie chcieliśmy podpisać. Dodam jeszcze, ze firma, która splajtowała nie zapłaciła za 2 miesiące i jeśli się podpisało tą umowę to mieli zwracać w ratach jak się im tam uda. I przenieśliśmy się do innej, bardziej normalnej, tracąc dwie wypłaty. Po kilku miesiącach kontrola, co My kombinujemy, że w ciągu kilku miesięcy w trzeciej mleczarni jesteśmy. Więc naprawdę strzeżcie się. Na Świecie coraz więcej oszołomów i chorych rzeczy, ale cóż mamy swój postęp i cywilizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a może raczej od tego kto jest pod oceną a kto nie?

 

nie, żadna z tych osób nie miała stada pod oceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

pytanie do bardziej orientujących  się w temacie czy faktycznie są jakieś przesłanki, zawirowania itp rzecz, że cena spada w polsce  ?? ( są spadki na światowych rynkach ?? faktycznie koniunktura jest taka słaba ??embargo aż tak mocno wpływa - niby jest już z pół roku. z tego co sie orientuję to mleczarnie narzekają na braki surowca do przerobu, czyli wychodziło by że jest popyt - a cena jednak spada :(    )   prosił bym o wypowiedzi :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jak się przenosić to tylko do "molocha"   do dużej mleczarni jak mlekpol      a ostatnio wysłali sms z prosbą o zamowienie towaru ....  bledy etykiet itp      i o dziwo paczka przyszła do nas   kefiry, jogurty sery zolte   z napisami po rosyjsku i terminem 15.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj