Polecane posty

adrianedi    0

hehe dostałem decyzje o przyznaniu kwoty mlecznej i faktycznie dostałem 10% tego co przekroczyłem wiec smiac sie chce 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ciesz się i z tego, niby skąd mieli dać więcej?  Wyczarować dodatkowej kwoty raczej nikt nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

U nas bywało od 0.75zł do 0.85zł ale juz sporo czasu jest po 1.15 :D ale w porównaniu do co niektórych z forum to bardzo mała cena. :( ja oddaję około 4000l 

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

Rotr rypin 6000litrów tłuszcz 4.60 białko 3.50 wyszło po 1.02zł


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ktoś coś słyszał o możliwych spadkach ceny w mlekovicie ?? a jak tak to jakie są prognozy ?? czy znowu na koniec miesiąca przyjdzie sms że cena za styczeń w dół o .... gr  :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a jak spadnie cena to likwidujesz?  co będzie to będzie, teraz patrząc na ceny w mlekovicie tragedii jeszcze nie ma, pewnie standardowo wiosną spadną ceny w połączeniu z końcem kwot, no ale póki nie ma pewnych informacji to tylko wróżba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

ktoś coś słyszał o możliwych spadkach ceny w mlekovicie ?? a jak tak to jakie są prognozy ?? czy znowu na koniec miesiąca przyjdzie sms że cena za styczeń w dół o .... gr  :PP

 

ja slyszalem, od stycznia na 100% bedzie obnizka ceny mleka tylko jeszcze nie wiedza o ile.. na koniec miesiaca przyjdzie sms i sie dowiemy, ale na pewno bedzie obnizka okolo 10 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

heheheh nie likwiduję tylko dostawię krowę żeby nie poczuć braku w kieszeni :ppp wiedzą, wiedzą i to bardzo dobrze o ile tylko jak zwykle żeby nie wkurzać ludzi dadzą znać sms na koniec miesiąca - i to jest bardzo wkurzające - według mnie takie rzeczy powinny być podawane do wiadomości na początku miesiąca. aj 10 gr od razu :(( mogli by zacząć od 5 gr  - ale co wyjdzie to wyjdzie i tak zrobią po swojemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja slyszalem, od stycznia na 100% bedzie obnizka ceny mleka tylko jeszcze nie wiedza o ile.. na koniec miesiaca przyjdzie sms i sie dowiemy, ale na pewno bedzie obnizka okolo 10 gr

czytasz to co piszesz?: "...nie wiedzą o ile... około 10 gr."

zdecyduj się albo na jedną wersję albo na drugą, żadnej w tym niespodzianki nie ma bo z reguły cena skacze po 10 gr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

http://www.agrofoto.pl/articles/top-bydlo/spadek-cen-skupu-mleka-w-niemczech/

 

Ciekawe co teraz na to niemcy którzy "mają" puste obory czekające tylko na uwolnienie kwot :) Jeżeli oni mają po 1zł/litr to nie wiem jak się utrzymają przy ich kosztach produkcji. Pewnie za dotknięciem magicznej różdżki cioci unii uruchomią im po cichu jakiś mechanizm interwencyjny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

czytasz to co piszesz?: "...nie wiedzą o ile... około 10 gr."

zdecyduj się albo na jedną wersję albo na drugą, żadnej w tym niespodzianki nie ma bo z reguły cena skacze po 10 gr

jakie wielkie oburzenie :D hahaha :D po prostu ja mysle ze bedzie to okolo 10 gr :) bo w grudniu Sypianski mowil ze jeszcze nie wiedza o ile obniza cene mleka, a ja sie DOMYSLAM ze o okolo 10 gr.. teraz zrozumiales? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mimo wszystko użyłeś zwrotu: "...na pewno..." więc dalej twierdzę że nie bardzo wiesz co piszesz lub nie umiesz tego wyrazić, bo albo słyszałeś albo ona pewno...

Po drugie: nie Sypianski tylko Sapiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

mimo wszystko użyłeś zwrotu: "...na pewno..." więc dalej twierdzę że nie bardzo wiesz co piszesz lub nie umiesz tego wyrazić, bo albo słyszałeś albo ona pewno...

Po drugie: nie Sypianski tylko Sapiński

tak Sapinski :) moze po prostu zle to wyrazilem w slowach, skoro moj tata slyszal w grudniu od Sapinskiego ze cena mleka spadnie od stycznia, ale jeszcze doklanie wtedy nie wiedzial o ile, a ja domyslam sie ze o okolo 10 gr

 

cana za grudzien Mlekovita:

ilosc: 10000 l

bialko: 3,13 %

tluszcz: 4,03 %

cena: 1,48zl (10gr udzialy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dziwne... u kolegi widziałem fakturę, nieco niższe białko a wyższy tłuszcz  ilość chyba 4500-4600 (dokładnie nie patrzyłem) i miał 1.466 zł brutto, myślałem że powyżej 6000 l jest próg dopłaty za litry no chyba że się coś zmieniło a ja nie w temacie byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

progi chyba sa co 4 tys czyli 4, 8, 12, 16 i kazdy to 2 grosze wiec cena u kolegi by pasowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakich Ty kosztach prod. mówisz Hubert? To my mamy jedne z najwyższych kosztów w produkcji mleka. Niemcy juz dawno są gotowi na zniesienie kwot, ot i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

progi chyba sa co 4 tys czyli 4, 8, 12, 16 i kazdy to 2 grosze wiec cena u kolegi by pasowala

 

o ile pamietam to 5,10,15,30,50tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę wrzucić zeszłoroczny cennik jeśli ktoś zainteresowany. W ilości litrów cena się nie zmieniała tylko w dopłacie do litra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj