Chuck_M

Chłodnica Oleju Hydraulicznego ? Jaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chuck_M    0

Witam. Jestem w trakcie budowy maszyny z układem hydraulicznym. Chce zastosować chłodnice oleju hydraulicznego lecz ceny oryginalnych chłodnic nie są niskie zastanawiam się z czego można użyć jako zamiennik ? Chłodnica oleju silnikowego a może z klimatyzacji ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Na pewno od klimy nie da rady, silnikowego tez może byc kiepsko bo hydraulika pracuje na wysokim ciśnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilian2014    0

jeśli chcesz nie dużą chłodnicę to były takie w czeskim cyklopie unhz albo wir było to montowane na powrocie z rozdzielaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To jaka cena by Cię satysfakcjonowała za chłodnicę?

Jaki przepływ ma mieć ten układ?

 

W hydraulice chłodnica jest montowana na powrocie oleju z rozdzielacza do zbiornika. Panuje tam nieduże ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chuck_M    0

buduję maszynę budowlaną na gąsienicach z możliwością przewożenia palet. pompa 50l/min 2x silnik hydrauliczny, i ok 6 siłowników. Wiem że chłodnica jest na powrocie przed zbiornikiem chodzi o to że konkretna chłodnica kosztuje ok 2 tys. a to już poza moim i tak już naciągniętym budżetem i szukam alternatywy. Silniki ani siłowniki nie będą w ciągłej pracy ale wolę zastosować chłodnicę dla pewności na etapie budowy niż mam to robić później gdy wszystko estetycznie zabuduje.  

 

myślałem nad takim czymś :

http://allegro.pl/chlodnica-oleju-385-ursus-zetor-nowa-polska-m18-i4938169759.html

 

tylko martwię się aby nie dławiła przepływu

Edytowano przez Chuck_M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

W starym kombajnie do porzeczek za chłodnicę oleju służy jego rama przez którą przepływa olej. Może być też spirala z rurek miedzianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

http://allegro.pl/rura-karbowana-nierdzewna-waz-przewod-25m-dn16-3-4-i4954867751.html a może z takiego czegoś? Dodatkowo trochę większy zbiornik i powinno być ok. Jak skończysz to pochwal się co to za maszynka bo jestem ciekawy :)

Edit: Jak zastosujesz wymiennik jak w twoim linku to nie zapomnij zrobić jakiegoś bajpasa żeby nie rozwaliło tego wymiennika jak olej będzie zimny. Jakiś prosty układzik z zaworem przelewowym ustawionym na max 6 bar (na tyle był testowany ten wymiennik). 

W moim linku jest aż 25 metrów rurki karbowanej, to nawet aż za dużo na taką chłodnicę. Może tylko średnica ciut większa by się przydała...

Edytowano przez zbozowy

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Można zastosować taką od Ursusa 5314 doatkowo zastosować wentylator przed chłodnicą takie coś mają nowe włoskie maszyny do koszenia rowów dużej wydajności ,

Tę chłodnicę mam do zbycia cena do dogadania

post-8945-0-24962800-1420911966_thumb.jpg


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ja bym obstawiał jednak 2-3 chłodnice od MTZta zestawione obok siebie. Ta z Ursusów/Zetorów typu UR2 jest stalowa a nie miedziana (wiem bo taką wymieniałem). Ta z MTZta jest tania, jak jedna padnie z dwóch czy trzech to niski koszt wymiany, jest dostępna. Do tego dobry wentylator + spory zbiornik z olejem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Kupić dwie lub trzy możliwie najtańsze, połączyć równolegle jeśli ich przepustowość jest mała i tyle.

Znowu może kupić chłodnicę która me przepustowość do 100 litrów bez kombinowania.

http://allegro.pl/chlodnica-oleju-hydraulicznego-10-100-l-min-i4973324944.html

Ma czujnik temp. a zamontowanie dzisiaj wentylatora to koszt może 20 zł.

 

 

Kolego Zbozowy wymiennik był testowany na 60 bar a nie 6. Żadnego zaworu nie potrzeba jeśli będzie miał odpowiednią przepustowość. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Na złomach często stoją stare koparki, z których można to wyjąć dość dużą chłodnicę,ja uderzałbym bardziej w coś takiego na pewno taniej wyjdzie i bedzie wydajniejsze niż wspominane chłodzice z mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chuck_M    0

Witam wszystkich przemyślałem sprawę i stwierdziłem że chyba nie ma co kombinować za dużo. Zamontuje gotową chłodnicę http://allegro.pl/chlodnica-oleju-hydraulicznego-10-100-l-min-i4973324944.html  będę miał pewność że wszystko chodzi odpowiednio a cena jest do przeżycia w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj